Kickboxer 3: Umění války (1992) odpad!

Po trošku koukatelné dvojce je tohle už dost zmatená záležitost. Může za to hlavně zbytečně překombinovaný scénář, kdy z Kouďáka už je pomalu akční hrdina a oproti dvojce i horší bitky...Takže v podstatě není na co koukat.

Kickboxer 2 - Cesta zpátky (1991)

Kouďák síce není Van Damme, ale souboje s Tong Poem zvládá taky docela dobře. Rozhodně to pořád ještě patří k tomu koukatelnějšímu ze série "Kickboxer". Jako malému mi vždycky imponoval finálový souboj v té opuštěné hale...3/10

Černí andělé - Pokoj bez oken (2001) (epizoda)

Jednoznačně nejlepší část z cyklu "Černí andělé". Výborný Dvořák v jednom z nejlepších thrillerů, který u nás vznikl. Takové hodně podařené české Psycho. Tady s plným hodnocením nemusím váhat...

Černí andělé (2001) (seriál)

Některé díly byly hodně povedené. Některé zase horší. Jako celek ovšem na tuzemskou tvorbu silně nadprůměrná série. 7/10

Příběh gangstera: Nástup k moci (2007)

Dost drsný pohled do anglického podsvětí v 80. a 90. letech a cesty do něj pohledem hooligána Carltona. Z jeho kámošů (hlavně Patta) šel fakt až strach. Kluci to hodně přesvědčivě zahráli a akce je perfektně natočená.. Velká spokojenost. 8/10

Kickboxer (1989)

Jedna z prvních (lepších) Van Dammovek, která mi ale nesedla tak jako např Krvavý sport. Trénink a ty věci kolem jsou samozřejmě místy fain, u mě to ale prostě zazdívá finální zápas, který (když už nic) dal alespoň světu "slavnou" parodovací scénu s namáčením rukavic..5/10

Lepší už to nebude (1997)

Výborný Nicholson, který filmu dal tvář a jeho jízlivé poznámky jsou hlavním poznávacím znamením snímku. Sympatická Helen Hunt a ve své možná nejlepší roli Greg Kinnear. Prostě hodně netradiční romantika, která sklidila zasloužené úspěchy. 8/10

Dvojka (2009)

Svěží (severní :) vítr do zatuchlé televizní produkce. Je možná trochu škoda, brát tohle jako regulérní kinofilm. Dvojka měla být spíš jen příběhem na tv obrazovku...Každopádně určitě hodně zajímavé téma, velice uvěřitelně sepsáno a zahráno. Navíc to není žádná optimistická podívaná, což taky není moc u naší tv tvorby obvyklé. První česká HBO produkce prostě dopadla (u mě nad očekávání) výborně. 7.5/10

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Kaufman sepsal (zase) naprosto šílený scénář, který ale kupodivu (zase) dává smysl a je i neuvěřitelně zábavný! Malkovich je u mě borec. Protože takhle si zahrát sám sebe, to chce mít vážně pořádné koule. Ovšem i další herci byli výborní a potěšil i v malé roli Charlie Sheen a jeho rady ohledně žen :) 7.5/10

Dobrodružství Poseidonu (1972)

Žánrová klasika, která u mě už v dětství nastavila takovou laťku a měřítko pro katastrofické snímky. Opravdu výtečná atmosféra, u které jsem hodně často ani nedýchal a zároveň obdivoval odvahu výtečného Gena Hackmana. Málokdy si v tv tenhle kousek nechám ujít. 8/10