Smrt čeká všude (2008)

Výborné válečné drama z pohledu party pyrotechniků, kteří se každou zneškodňěnou bombou pouze přibližují té další. Výtečná atmosféra (hlavně pří zásazích jednotky) a působivě napsané lidské charaktery. Možná nejlepší film, který letos nebyl v kinech :) 8/10

Lola běží o život (1998)

Tykwerův kousek neztratil ani po 10 letech nic ze své rychlosti a patří pořád mezi to nejlepší, co starý kontinent v posledních letech vyprodukoval. 9/10

Like Minds (2006)

Redmaynově postavě jsem moc nevěřil tu bezmocnost a "závislost" na upírovi Nigelovi. Ten jejich teploušský vztah jsem prostě moc nepobral a celé mi to připadalo nějaké divné i přes šílenou historickou posedlost, která byla nejzajímavější na celém filmu. 5/10

True (2004)

Asi nejlepší epizoda z filmečku Paříži, miluji tě...Geniální Tykwer a jeho zběsilé tempo...jako v časech Loly.

Přenašeči (2009)

Mám rád postapokalyptické filmy. To cestování mrtvými městy, hledání jídla, vody, strach z nákazy (nebo zombie)..Loni jsem si takhle kolem vánoc vychutnal Blindness. Letos shodou náhod Carriers, ikdyž tenhle film přece jen kope trochu nižší ligu. 4 lidi cestují v autě, mají vlastní pravidla (trochu to zavání Zombielandem - a hodně lidí to bude asi i srovnávat) a doufají, že to nakonec nějak všechno přežijou..Podařené drama, které působilo až nechutně skutečně i díky výborné ústřední čtveřici..7/10

2012 (2009)

Roland - mistr destrukce, patosu a zbytečných scén (cca 2/3 filmu) to letos zvládl na jedničku. Až bude konec světa, chci viset Johnu Cusackovi na zádech, protože jestli bude mít aspoň poloviční "z prdele kliku" jako v tomhle filmu, tak se není čeho bát.

Ctihodný občan (2009)

Ze začátku to vypadá na příběh o pomstě ve stylu 96 hodin, hned na to, že to bude soudní drama (do té doby se mi to pořád hooodně líbilo..), a nakonec Prison Break říznutý Sawem s Okem dravce (to už bylo horší..). No moc mi tenhle mix prostě nesedl. Možná kdyby měl scénárista větší koule aspoň na pořádný konec, tak by to hodnocení bylo větší, protože snímek ukrývá pár lahůdkových momentů (nebo spíše Butlerových kutilských vychytávek), které musí potěšit každého (u mě jednoznačně vede střela z mobilu). Když už jsem u Butlera, tak si myslím, že tahle sezóna pro něj musí být malé zklamání, protože se objevil ve dvou papírově hodně silných filmech, které měly definitivně potvrdit jeho auru "akčního hrdiny" a ironicky největší úspěch zažil v romantické komedii...6/10

Igor (2008)

Příjemný animák, který mi svou atmosférou zpočátku připomínal Burtonovy animované příběhy. Hlavně skvělé vedlejší postavy (mozek Brian a hláškující nesmrtelný králík toužící po smrti v podání Steva Buscemiho) tahaly tenhle film do vyšší ligy. Boužel, když už tam měli nakročeno, sjel snímek na tu typicky dětskou cestu (jsme přece animák) a ke všelijakému moralizování, které sice extrémně nevadilo, ale na druhou stranu trošičku zamrzelo, vzhledem k možnostem, které tady byly. 6/10

We Shoot with Love (2009)

Nevím. Ten vizuál je opravdu podařený u každého příběhu. Nicméně vysloveně zaujmout mě dokázala pouze automobilová přestřelka a skákající žáby. Zato doslova nasrat mě mohl závěrečný příběh, kdy podle komentářů Janák natočil velice vtipnou 2minutovku. Boužel plagiátor Kája jen a pouze vzal nápad se špatným deodorantem, který kdysi jednu dobu brázdil docela úspěšně v reklamních spotech. Obohatil ho o pitvořícího se Mádla, krásné město a bylo to.. Jako celek 5/10

Anglický pacient (1996)

I na potřetí neskutečně silný zážitek se vším všudy. Přes svou délku nemá zbytečnou scénu. Každý záběr, každý tón tady má své místo. Minghella natočil jeden z nejlepších filmů 90. let. Dokonalý film, který u mě dostoupal až do top 10.