Piargy (2022)

Artovina světové úrovně. Ivo Trajkov ušel od Kanárské spojky kus cesty, jeho Piargy se možná ve finále nepodařilo prodat to šponované očekávání na jedničku, ale i tak jde o dost dobré, nepříjemné dobové drama. Ta černobílá kamera je tady wow, už jen kvůli ní a živelné Judit se tohle vyplatí vidět. 7.5/10

Modrooký samuraj - Série 1 (2023) (série)

Mladý bojovník na cestě za pomstou. Příběh je vlastně hodně fain, krví se nešetří, ale nějak mi to nesedlo. Mizu mi byl krajně nesympatický, často jsem přemýšlel, jak je nelogické, že se z té nebo té patálie dostal, že je na pokraji smrti, ale po spánku a misce polévky dokáže zase bojovat proti x nepřátelům. A takových věcí tam bylo víc. 6.5/10

Co kdyby...? - Série 2 (2023) (série)

Asi takhle. Ani ty nejlepší příběhy z dvojky by se nedostaly do top 5 z jedničky. Jejich nejlepší seriál se v s2 utápí v nezajímavých (čest vyjímkám) příbězích, a ikdyž jsem od Marvelu zvyklý na zklamání, tak teprve tady mě to fakt štve. 6/10

Nyad (2023)

Ikdyž se to díky tomu silnému hereckému duu snaží vypadat jako něco jiného než další z "to nedokážeš" životopisů, tak nakonec jím spíš je. 6.5/10

Služka (2023)

Vlastně se mi to dost líbilo. Herecky to hlavně v těch vedlejších rolích bylo dost silné, příběhově je to taková červená historická knihovna, ale ty rozhovory kolem hlavních postav byly dost zajímavé, a vlastně mě díky ním začala zajímat i ta knižní předloha. 7.5/10

Království zombie - Série 1 (2019) (série)

Politika a pletichaření/zombie akčňák ze středověké asie. Rozhodně bavilo, závěr s1 končí krásným twistem, ale nemám tady to nadšení, že bych si musel okamžitě hned střelit i s2. Snad časem. 7/10

Ikarův pád (1977) (TV film)

Čekal jsem to depresivnější. Menšík když je "opilý", tak to na něm není moc poznat.. a vypadalo to, že rodině víc vadí, že bere fušky a hraje na pohřbech a z toho domů tahá blbou náladu. . V tomhle prostě zklamání. No ale jinak to je samozřejmě dobré. Ale upřímně to je zásluha všech herců, ne právě jen tady adorovaného Menšíka. Takže člověk odpustí i to, že jsme celkově snad jen ve 3 místnostech plus záchod. 6.5/10

Portrét dívky v plamenech (2019)

Pomalý, krásně nasnímaný příběh o lásce, kdy je jasné už od úvodu, že happy-end to asi moc nebude. Konec mě i přesto silně uzemnil. 8.5/10

Ďábel (2020)

Moc dobré. Depresivní thriler, založený na prvkách náhody (tuším že knížka v tomhle bude propracovanější) a který zároveň pro křesťany dělá tak trochu medvědí službu. Přístí Camposův film by už mohla být velká událost. 8.5/10

Otrava (2023)

Ty náměty Andersonových kraťasů jsou rozhodně zajímavé, ale stejně jako u Krysaře mi tady něco chybělo/vadilo. Ale jako herecká exhibice je to zase skvělé. 6/10