Ďábel (2020)

Moc dobré. Depresivní thriler, založený na prvkách náhody (tuším že knížka v tomhle bude propracovanější) a který zároveň pro křesťany dělá tak trochu medvědí službu. Přístí Camposův film by už mohla být velká událost. 8.5/10

Otrava (2023)

Ty náměty Andersonových kraťasů jsou rozhodně zajímavé, ale stejně jako u Krysaře mi tady něco chybělo/vadilo. Ale jako herecká exhibice je to zase skvělé. 6/10

Krysař (2023)

Další Andersonův kraťas a zase je to spíš taková rozhlasová povídka s obrázky. Ralph Fiennes jako krysař je sice fenomenální, ale jako scénka v rámci nějakého filmu by se to vyjímalo líp. 6/10

Grinch (2000)

Carrey ve svém crazy módu, maličká Taylor Momsen (zpěvačky Pretty Reckless) a pěkně divoká jízda o smyslu Vánoc. Stylizace je taková punková (působilo to na mě jakoby Tim Burton půjčil Howardovi kulisy z nějakého svého neuskutečněného 80kového filmu, a pár scének se možná zbytečně táhne, ale jinak vzhledem k tomu hodnocení tady, jsem vlastně spokojený. Viděno v originálním znění. 7/10

Labuť (2023)

Silný příběh, kde je kromě něj vlastně už jenom vypravěč v podání Rupperta Frienda a typická Andersonova stylizace. A i to stačí, byť to není regulérní krátký film. Jen takové dramatické a vizuálně poutavé "čtení do ouška". 7.5/10

Chyby (2021)

Prušinovský zase na malém městě a zase skvěle. Jsem rád, že se tady najde ještě někdo, kdo dokáže o vztazích točit i něco jiného než trapácké romcomy, ve kterých se motají pořád stejní herci. 8/10

Úsvit (2023)

Wow. Klube se nám tady nové velké režisérské jméno? Úsvit je dost sympatická dobová detektivka (ikdyž toho pátrání tady vlastně moc není), která působí tak krásně nečesky, až se divím, že právě tohle neposlali filmaři do bojů o oscary. Kor když to tak nekýčovitě zvládá prodat to lgbt téma. 8/10

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Já nevím. Akční scény jsou i ve 4. díle skvělé. Fakt skvělé. Kolikrát tu je něco nového, to si člověk jen řekne wow... Ale zase to budování mytologie, hotely, rada, kraviny. To prostě přece nemůže nikoho bavit. A super že takový akčňák musí mít 3 hodiny. 4/10

Hana a její sestry (1986)

Jo příjemně to uteklo, ale zase jsem si uvědomil o kolik víc mi sedí současnější Woody. I když nad ním taky kolikrát brlbám a říkám si, že je to jen průměr, tak je to většinou film, který bych si chtěl klidně pustit za pár let znovu. Hana takový film není. 6/10

Aftersun (2022)

Zdánlivě se tu nic moc neděje, jen prostě dovolená někde v devadesátkách v tureckém resortu. Jenže to má jednak fakt ten nepříjemný feeling blížící se tragédie, až jsem se toho závěru bál. A herecky je to prostě skvělé (stojí to vlastně na dvou hercích a nějakém tom komparzu). Některé scény budu z hlavy dostávat dlouho. 8/10