21 gramů (2003)

Rozhodně lepší než Babel. (Nejen) ze začátku jsem se v příběhových skocích často ztrácel... není to úplně na škodu, člověk se pak alespoň lépe soustředí na všechny podstatné detaily, ale že bych si film díky tomu více užil. To tedy určitě ne!

Gabriel - Anděl pomsty (2007)

V rukou někoho zkušenějšího to mohlo dopadnout ještě daleko lépe, ale i tak je výsledek víc než dobrý.

13 (2008) (TV film)

Tento TV film bezproblému strčí kdejaký velkofilm hravě do kapsy. Úroveň zpracovaní je vynikající a zároveň se podařilo udržet dostatečnou hladinu napětí po celou dobu obou dílů.

Pokání (2007)

To co místy předváděla kamera (pláž) je pro mě šokující a co teprve ta hudba (klapot psacího stroje)! Hodně scén se mi zažralo hluboce pod kůži. Především konec je velmi povedený a dlouho na něj nezapomenu. Joe Wright se zde vybičoval k úžasnému výkonu, jeho předchozí film Pýcha a předsudek je jen šedým stínem v porovnání barevného světa v Pokání. Stejně úžasní byli i herci - Keira Knightley, James McAvoy a představitelky Briony (Saoirse Ronan, Romola Garai). Příjemný, emociálně plný, úchvatný... prostě film, který stojí za to vidět.

Zodiac (2007)

Nedám a nedám plné hodnocení. První polovina mě nenudila (ani nebavila), ale teprve až druhá polovina má ten správný spád a atmosféru. Zodiac je dlouhý film stejně jako celé vyšetřovaní, kdyby se jen krapet ubralo na stopáži. Moc se mi líbily výkony, které podaly Jake Gyllenhaal a Mark Ruffalo.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Některé obrazy a scény jako bych už někdy někde viděl, přesně tak jsem si je představoval. Knížku jsem tedy četl a proto nechápu vypuštění několika zásadních věcí, tolik klíčových v knižní předloze. Čáry a kouzly nezasažení jedinci se budou nudit, věrní čtenáři budou pro změnu nechápavě kroutit hlavou, proč se děj točí okolo okrajových záležitostí. Doufám, že byl David Yates správnou volbou pro završení série.

Pusinky (2007)

Kdo to dokouká, je buď vytrvalec, nebo zoufalec. Bylo to o něčem, anebo o ničem? Zmatené nebyly pouze hlavní hrdinky, ale i já.

Vetřelec ³ (1992)

Matně si pamatuji, že dvojka byla dost akční, ale opět mě nějakým zázračným způsobem minula a najednou tu mám trojku. Ta se vrací k osvědčenému konceptu z jedničky: úzké šachty, žádné zbraně a jeden super zabiják. David Fincher přinesl některé zajímavé inovace (v sérii Vetřelec opravdu netradiční zakončení), na druhou stranu žádnou depresivní atmosféru jsem necítil a vetřelce zde několikrát zachytil jako zmítající se hasičskou hadici. Je vidět, že finance opravdu chyběly. Nejlepší scénou je ta odehrávájící se v ošetřovně, kdy vetřelec doslova olízne Ripleyovou. Ta se velmi povedla!