RocknRolla (2008)

Guy Ritchie natočil další gangsterku. Jeho Podfu(c)k je svým ztvárněním i námětem velmi podobný právě hodnocené RocknRolle. Musím konstatovat, že pokud budu tyhle dva "drsňáky" srovnávat, tak na plné čáře vítězí starší bratříček Podfu(c)k. Zde jsem postrádal hlavně více akce. Pro mě je to jen další průměrný film, kde se všichni okrádají navzájem bez jakéhokoli hlubšího významu a smyslu.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Stejně jako u Milionáře z chatrče mi zde přijde příběh poněkud slabší, než by bylo záhodno. Proto musím ocenit především ten úžasný nápad o mládnutí, který zde hraje první housle, dále pak výpravu a skvělé masky. Délka téměř tři hodiny je zničující a přestože jsem se ani chviličku nenudil, spoustu věcí jsem tam postrádal. Je dost paradoxní, že i v tak dlouhém filmu mi pořád něco chybělo. Proces mládnutí se nepodařilo 100%-ně zvládnout. První půlka mládnutí je detailně vykreslena, ale druhou jen prolétneme a posledních 15 let jakoby se skoro úplně přeskočilo. Podle mého si autoři ukrojili až moc velký krajíc, který byl nad jejich síly.

Obyčejné věci (1953)

Pluto se škeblí v puse je opravdu kouzelný, nasmál jsem se moc a moc.

Mickey's Birthday Party (1942)

Chudák nešika Goofy... Zajímavý je především tanec Donalda a Kvočny.

Babel (2006)

Zajímavé propojení tří příběhů, ale ne natolik abych dal vyšší hodnocení.

Star Trek (2009)

Nejsem vyloženým fanouškem série Star Trek a do kina jsem se tedy vydal především na vychvalované sci-fi. Chybu jsem rozhodně neudělal. Kvalitně odvedená práce všech herců jen umocnila skvělý pocit z fascinujícího vesmíru okolo. Lepší obsazení jen těžko vymyslet (Zachary Quinto jako Spock je úžasný), ale ubrat na několika zásadních nelogičnostech by do příště nezaškodilo. Nový Star Trek se totiž dozajista dočká dalšího pokračování, které bude určitě ještě o fous lepší a já si ho nenechám ujít.

Smrt on-line (2008)

Ucházející "béčko" s povedeným příběhem i pár chybami. Způsob vražd u mě evokoval Saw. Takže v rámci žánru ne zas tak špatný průměr. A co se týče product placement firmy Microsoft, spíš to vidím jen na to, že většina domácnotí a firem prostě používá Windows. Nic víc bych vtom nehledal :-P

Nirvana Unplugged In New York (1993) (koncert)

Úplně souhlasím s tím, co napsal francis. Hudba vynikající, ale není se na co koukat. To si radši pustím jenom audio cd.

Dumbo (1941)

Staré Disneyovky měly něco do sebe... Růžoví sloni byli ale fakt moc, tohle malé děti nemůžou pobrat. Bylo to tam nějak navíc, nehodilo se to tam.