Predestination (2014)

Čekal jsem něco trošku jiného, ale ne že bych se cítil na konci zklamán. Určitě klamán, ale ne zklamán. V podstatě se jedná o takové osobní drama a k tomu je přibalen (ne)jeden paradox. Vše je výborně sestříháno, aby se nic zbytečně brzo neprozradilo, a současně dalo možnost pospojovat si indicie ještě před rozhodujícím odhalením. Bavilo mě to, ač si myslím, že film je díky tomu zaměřen jen na velmi úzkou skupinu potenciálních diváků. Pro mnohé bude prostě nestravitelný, jak svým obsahem tak až komorním zpracováním. Napadá mě spojení: hardcore undreground.

Konečná (2013)

Ničím výjimečné, ale... Arnie nám stále dokazuje, že na to ještě má. A o to tady přece šlo, no ne?

Interview (2014)

Řekl bych, že to bylo tak na hranici sledovatelnosti s občasným přemáháním. Dementně přehrávající Franco nejenže nebyl vtipný, ale navíc mně otrávil většinu filmu.

Ve jménu krále (2007)

Fantasy Stathamovka v plné kráse i hrůze. Souboje jsou přepálené, stejně tak podobnost se Středozemí. Přesto se na to dá s přivřenýma očima docela dobře koukat. Jistou zásluhu na tom má i nečekaně kvalitní herecké obsazení.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Opravdu nádherná animace na úkor trochu slabšího příběhu, ale i tak to v klidu stačí na jeden z nej animáků roku.

Strážci Galaxie (2014)

První polovina lepší než druhá, pak se i to málo vtipu vytrácí. Akce mě moc nebavila, alespoň to bylo všechno hezky barevné a oku lahodící.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Nejlepší Hobit. Konečně se něco děje a nenudí to, přestože se vše motá okolo hory a nadcházející bitvy. Některé souboje působí až komicky, některé efekty velmi lacině a možná nejen efekty. Jsem rád, že se to docela povedlo ukočírovat do přijatelného konce. A jako prequel k Pánu prstenů to funguje víc než dobře. Mám teď nutkání podívat se na tu druhou lepší trilogii.

Ledové království (2013)

Na vlásku jako přes kopírák. Ne, samozřejmě nemyslím příběh, ale různé vedlejší postavy a vůbec celá animace. V momentě, kdy jsem si to uvědomil, zavládlo zklamání, přesto lehká spokojenost.

Gotham (2014) (seriál)

Zatím je to čistě detektivní seriál postavený na Jimu Gordonovi. Kdo čekal něco jiného, musí být zákonitě zklamán. Sice se postupně objevují více či méně známá jména, ale spíše se jedná jen o drobné střípky z obrovské mozaiky. Kdo má nasledováno, nahráno, nebo načteno, toho jistě potěší i to málo. Obzvlášť pokud ví, jak která postava nakonec skončí. Mě tohle ke spokojenosti stačí, i když nepopírám, že zde je nemalý potenciál ke zlepšení. Uvidíme jak vlastně dopadne první série, nemám rád odsuzující hodnocení hned po prvním díle. (S01E05)

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Tomu se říká utáhnout diváka na vařenou nudli. Divák se nají, ale že by si pošmákl, to teda ne. Jednička na tom byla hodně podobně, ale tentokrát je to více o ničem a mnohem více zdlouhavé. Těch pár momentů, kdy to za něco stálo, lze snadno spočítat na prstech jedné ruky. To je sakramenstky málo. Cestopis podle Jacksona a rozmluva se Šmakem už to má spočitané. Co na to závěrečný díl trilogie, spravím si chuť?