Mocný vládce Oz (2013)

Pohádková barevnost nápadně evokuje Alenku v říši divů a stejně jako Alenka mě "mocný" Oz moc nebavil. Za hezké obrázky na povrchu nelze schovat prázdnotu uvnitř. Nebýt létající opičky mohlo být ještě hůř.

LEGO® příběh (2014)

Vynikající lego animák, ale bez Batmana by byla sranda jen poloviční.

Drive Angry (2011)

Když se přenesu přes pár opravdu špatných triků, tak musím říct, že to byla docela jízda. Pěkné slečny, krásná auta a perfektní pan účetní. Jen ten Cage se mi zde moc nepozdával...

Kašlu na lásku (2003)

Když film začínal, byl jsem hodně zmatený, protože jsem očekával klasickou romantickou komedii. S překvapením jsem zjistil, že se jedná o skvěle stylizované dílo s promyšleným scénářem. Jenže chvíli to trvalo než se můj údiv překlopil do fáze, to by se mi mohlo líbit. Někdy až přehnaná pohádkovost, nebo snad přeslazenost, mi sebrala chuť dát si repete, přitom dialogy byly chytré a postupem času jsem se opravdu bavil. Moje hodnocení je rozpačité, ale kdo uvidí, ten pochopí.

Warrior (2011)

Tom Hardy je zde abnormálně namakanej a v ringu působí jako totální psychouš. Souboje jsou monstrózní a mají v sobě špetku napětí, i když dopředu tušíme, jak dopadnou. Na pozadí toho všeho probíhá neuvěřitelně krutý příběh jedné totálně rozvrácené rodiny. Chtělo by se říci už zase, ale tentokrát mě to opravdu zasáhlo, až mi z toho bylo dokonce smutno. V nastoleném duchu jsem čekal, že se konec zvrhne v nemilosrdnou popravu, tvůrci se ale vydali umírněnější cestou blíže k happy endu.

Neporazitelný Superman (2013)

Možná se mi to jen zdá, ale konečně tu je trošku jiné výtvarné zpracovaní, než je v poslední době u DC animáků se Supermanem zvykem. Snad bude stačit, když vypíchnu emancipovaný vzhled a chování Lois. Za mě palec nahoru.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Líbil se mi chladný přístup k vyšetřování a vůbec celý ten feeling jakoby z 80. let. Automobilová honička a následné splynutí s davem patří k tomu nejlepšímu, co může Jack Reacher nabídnout. Druhá půlka už mi tolik nesedla, ale jedno vím jistě - Tom Cruise je prostě borec.

Útok na věžák (2011)

Útok na věžák na mě působí poloamtérským dojmem. Je poznat, že to byl levný film, ale není to poznat tak moc, aby se na to nedalo dívat. Třeba černí alieni jsou moc pěkní, hlavně jako plyšáci ne jako smrtící monstra. Horové pasáže nejsou natočeny vůbec špatně a v mnoha okamžicích to prostě šlape. Přes pomalejší rozjezd jsem těm uličníkům, přece jen začal fandit.

Pot a krev (2013)

Příběh není odvyprávěn, je pouze odříkán. Chvílemi jako bych sledoval bulvární reportáž z večerních zpráv. To prostě nemůže zanechat pozitivní pocit a nic nepomůže, že film je napěchovaný akcí, ze které testosteron jenom stříká. Ne že bych se výrazně nudil, ale postrádal jsem jistou plynulost děje a možnost si nad něčím zapřemýšlet. Mohlo to dopadnou úplně jinak, jenže když je film o lidské hlouposti, těžko čekat že to nebude... mno řekněme... hloupé. S blížícím se koncem šel drsný humor mimo mě. Hodně slabé 3*.