Hank (2009) (seriál)

Nemôžem si pomôcť, mňa hlášky nestarnúceho Kelsey Grammera stále bavia a rozosmejú. Škoda len, že to isté si nemyslí americký divák a televízia mu po šou Back to You zrušila aj nového Hanka. Frasierovi naďalej držím palce a dúfam, že ešte v sitcomoch nepovedal posledné slovo. Možno už tretí pokus vyjde, keď nie má štvrtý, piaty, veď produkovať má z čoho. :-)

Nerovná partie (1997)

Pôsobilo to na mňa takým nedozretým, tínedžerským dojmom. Zloduchovia Walken a Leary robili čo mohli, ale spolu s mladými hviezdami, ktorým tieklo vtedy mlieko po brade, toho vedľa nepredviedli.

Únos (2004)

Nuda na druhú.

Takoví normální zabijáci (1994)

Natural Born Killers sú hádam zaujímaví iba tým, že svojou úchylnosťou spôsobili pár súdnych sporov. Nič viac, nič menej.

Obchodník se smrtí (2006)

Užívateľ Radaauer má pravdu. Film silne xenofóbny, ktorý je navyše príliš plytký na to, aby mohol povedať niečo hlbšie k problematike terorizmu. Z biedy ho nevytrhol ani Harvey Keitel. Summa summarum, ak sa chce niekto vyjadrovať k vážnej téme, nech to robí podstivo a nie jednostranne, lebo potom to skončí ako táto zbytočnosť.

Svůdná krása (1996)

Liv Tyler je sexi, ale ani to niekedy nestačí.

Box (2009)

Cameron opäť raz dokázala, že zveriť jej hlavnú rolu je chybou. Najmä v prípade, že scenár a príbeh je na hovno.

6. den (2000)

Počúvať dialógy v originále medzi Arniem a Arniem bolo jedno z mojich najväčších životných filmových utrpení. Arnie by mal iba napínať svaly, strieľať a zabíjať. Nie hovoriť. A už vôbec nie viesť filozofické debaty o živote, smrti a klonovaní! :-)

Hitlerovi muži (1996) (seriál)

Ucelený pohľad na stelesnené zlo v podobe 12 „ľuďí“ a pohlavárov Tretej ríše. Povinná látka pre žiakov už od základných škôl.

Kajman (2006)

Paródia na Silvia, ktorá veľmi nenudí, ale neviem, či si divák nájde dôvod, prečo si to pozrieť znova. Prestrihy na skutočného Berlusconiho, ktorý nadáva europoslancovi Schulzovi priamo v parlamente do nacistických „kápov“, sú trefné a výpovedné. Od autorov by to možno chcelo ostrejší vtip a viac odvahy vziať si na paškál vyhláseného arogantného autokrata a kurevníka z Talianska, ktorý už od radosti nevie, čo so sebou.