• Krátkometrážní

Rammstein: Deutschland (2019) (hudební videoklip)

Hudebně výborné a klip jako takový je skvělou prohlídkou do minulosti Německa. Při prvním shlédnutí videa jsem si říkal, jak je skvělým nápadem udělat takovou menší cestu do historie Německa, že jsem ani neočekával, že by nějaká kontroverze nastala, ve videu nic vadného jaksi nenacházím. Avšak dnešní pošahaná korektnost se zase ozvala a já se nestačil smát. Opravdu stále nemohu pochopit, co je na tomto klipu tak vadného, pointa je jen o vykreslení historie Německa a co se týče nacismu, ten do té historie bohužel také patří, o jeho propagaci zde nejde proboha. Myslím, že text skladby jaksi vysvětluje vše a lze z něho jasně pochopit, o čem to vlastně je - poukazuje na lásku ke své vlasti, ale zároveň projevuje lítost nad jejími provedenými chybami (nacismus).

1917 (2019)

Výborný film, s naprosto úžasnou kamerou, která vás přímo vtáhne do děje a prožíváte každý okamžik. Motiv filmu je zcela jasný - i přes všechny překážky dojít k cíli a veškeré bolestivé emoce se snažit potlačit, čili klasický hrdinský princip, který zde ale nepůsobí jako klišé a je opravdu realistický, funguje perfektně. Jak už zde někdo napsal, tak musím říct, že se mi zde také velmi líbí práce s mizascénou, jelikož právě ona dodává filmu vskutku realistickou atmosféru, propojením s výbornou kamerou je to opravdu mistrovské dílo.

Tahle země není pro starý (2007)

Velmi temně atmosferický film, který po celou dobu působí velmi mrazivě. Ač celou dobu tušíte, že postavy, které jsou v hledáčku Antona dopadnou jistě špatně, tak i přesto není vše tak předvídatelné a s napětím očekáváte, co se asi stane, to je vskutku velmi silnou stránkou tohoto filmu. Nemohu úplně říct, že je to nejlepší film, jak řada kultovních fanoušků tohoto filmu často říká, ale za jisté je v kinematografii cenným unikátem, který se tolik nevyskytuje, ač se zde místy vyskytuje podobnost s Tarantinem.

Joker (2019)

Phoenix se na tuto roli hodil naprosto bravurně a vzniklo z toho dokonalé, temné umění. DC postavy mají prostě značně větší hloubku, než ty od Marvelu, tohle je mnohem více temné a psychologicky zabarvené. Joker zde byl vyobrazen z té lidštější stránky a mnohem realističtěji, to se mi na tom opravdu velmi líbí. Z kina jsem si odnesl nezapomenutelný zážitek.

Místnost sebevrahů (2011)

Po pár prvních minutách jsem chtěl film vypnout, protože to na mě působilo, jako Ulice a myslel jsem si, že to bude vymývárna mozků pro emo puberťáky, ale dal jsem tomu šanci a byl jsem mile překvapen. Velmi povedeně propracovaný film, který se vydal originálním způsobem a předvedl výbornou emotivní podívanou.

S čerty nejsou žerty (1984)

Jedna z nejlepších a nejpovedenějších českých pohádek, s nezapomenutelnými hláškami. Naprostá klasika.

Ghostland (2018)

Vše začínalo jako typické klišé, rodina se přestěhovala a pak se něco stalo. Avšak to co následovalo, mě celkem překvapilo, takové psychologické popsání interních pocitů postavy bylo celkem přívětivé a oceňuji ho, bylo to trošku něco nového v tomto žánru. Nicméně vše na mě působilo trošku zmatečně, jakoby se film sám hledal a nevěděl, kam se vydat, aby to uspokojilo diváka. Samoúčelové je však vytvořit rádoby šokující scény, které jsou ale spíše průměrné. Přesto je ale film napínavý a pro některé diváky to může být děsivé.

V síti (2020)

Dokument velmi povedený, řekl bych že dost originálně zpracován. Smekám před holkama, byly neskutečně uvěřitelné a postupem času na nich byla vidět značná frustrace. Je to samozřejmě téma, na které by mělo být neustále upozorňováno, nicméně se ale dost divím, že to vzbudilo tak obrovský poprask a lidé se divili, jak je toto možné a přitom se to děje prakticky denně. Z těch prasat mi bylo špatně, kastrace by jim velmi prospěla, avšak si myslím, že dokument měl trošku apelovat na rodiče a upozornit na problém viny, která spadá taky na ně. Pochytat všechny predátory jen tak nemůžeme a mnoho rodičů ani neví a nezajímá se o to, co jejich děti na internetu dělají, proto by z jejich strany mělo docházet k prevenci. Tu absenci apelu na rodiče musím dokumentu vytknout, to je ale asi tak vše, jinak velmi povedené.

Avatar (2009)

Pod pojmem "mega film" si rozhodně vybavím tento skvost. Ve všech ohledech je to vskutku dokonalý film, nemohu najít jedinou chybu, která by do očí bila, prostě nemohu a to filmy často hodnotím opravdu velmi objektivně a vytknu i nepatrný problém. Celkem nechápu, jak v tomto filmu mohl někdo najít skrytý ekoterorismus. Jen to vypovídá o tom, že lidé jsou pro materiální bohatství schopni chodit i přes mrtvoly a ničit vše, čili je to celkem i k zamyšlení. Emocionální je to ve všech směrech.

Klub sráčů (2000)

Myslím, že na tento film je nutné se dívat s nadhledem, poněvadž se netváří vážně a humor zde je víceméně parodií sám sebe, což je ten účel. Kdybych to shrnul, tak je to parodování parodie, nicméně to není nic mistrovského a místo v kinematografii nezíská.