• Krátkometrážní

Americké graffiti (1973)

Neonová světla, sametové hlasy ozývající se z rádií, rychlé káry, hezký holky, pomáda.. O tom tento film je, o prožití atmosféry 50. let, což se zde solidně povedlo a pokud vám to bude stačit a nebudete zde nacházet nějaký děj, ponoříte se volně do té atmosféry, která vás snadno unese.

Jumanji (1995)

Film mého dětství, ke kterému se vždy rád vracím. Pamatuju si, jak mi běhal mráz po zádech při zvuků bubnů, jenž se ozývaly z oné mysteriózní hry, kvůli tomu jsem občas měl strach si zahrát i člověče nezlob se. Film má silnou atmosféru, doplněnou i pár vtipnými scénami. Ač má film díru v efektech, myslím, že to vůbec nevadí, mile rád mu to odpustím.

Terminátor (1984)

Co k tomu dodat, no je to zkrátka nejlepší kultovní akční film, a jeden z nejlepších sci-fi filmů vůbec. Myslím, že víc toho říkat ani nemusím.

Hra (1997)

Pokud bych byl v kůži hlavní postavy, potřeboval bych plíny do konce života, a on se během pár minut dokáže ze všeho oklepat a ještě zajít na rande.. No bylo to velmi absurdní, ale ono to vlastně vůbec nevadí, protože to, co tento film dokáže udělat s divákem, je ohromné. Myslím si však, že film měl nějakou zásadní myšlenku týkající se obsese z peněz a možné negativní následky z tohoto lidského konání, proto možná ten nelogicky konec, těžko říci. Je to jedna velká hra s divákem.

Úkryt (2002)

Tentokrát lehce umírněný Fincher, který zde nedává přednost tolik temnotě lidské mysli a depresi, ale spíš klaustrofobickým pocitům, a stoupajícímu napětí v ději. On si prostě dokonale umí hrát s divákem a tady se mu to daří, ovšem, jako vždy. Klaustrofobickým pocitům také lehce nahrává hra s kamerou a její průlety naskrz předměty a domem.

V jako Vendeta (2005)

Tak toto se mi opravdu moc líbilo, film je vlastně velmi dost poetický, snažící se nalézat sílu v lidské slabosti a bojovat proti tyranii. Film má opravdu hezké myšlenky. Mezi hlavním duem je značně znát ta chemie mezi nimi, což filmu dodává jistou dávku autentičnosti. Atmosféra je blíže k Orwellovi, mnohdy mi to jeho román "1984" dost připomínalo.

James Dean (2001) (TV film)

Myslím si, že jako životopisný snímek se to zde podařilo celkem solidně, věnuje se tu pozornost důležitým etapám života Jamese Deana, čili to nejdůležitější zde je a pravého fanouška tohoto herce to zajisté potěší. James Franco se do podoby Jimmyho podařil stylizovat, místy mi ho i připomíná, ale poněkud je občas až moc křečovitý, až moc se jím snažil být a vnímal jsem to lehce nepřirozeně.

Insomnie (2002)

Bravurní atmosféra lehce podobná klasice "Sedm". Originálně zpracovaný příběh, končící skvělým, napínavým finále. Velmi mě překvapil Robin Williams, pro něhož je toto netypická role, ve které ukázal i svou temnější hereckou stránku.

Blade Runner 2049 (2017)

Původní Blade Runner je stoprocentně lepší, ať už tou dynamikou, nebo nadčasovostí své doby. Toto pokračování je ovšem solidní a nijak nepošpiňuje první díl. Drží se té syrovosti a deštivosti velkoměsta, avšak je zde práce s kamerou mnohem více barevnější. Předlouhá stopáž je však takovým malým problémem, tempo je skutečně velmi pomalé.

Mlčení jehňátek (1991)

Tento film je ztělesněním napětí. Opravdu naprosto brilantní filmařina, s dokonalou atmosférou, která balancuje na bázi hororu. Anthony Hopkins jako charismaticky gentlemanský lidožrout je nevyzpytatelný démon, o kterém nevíte, co na vás zrovna vyvalí. Samozřejmě bez krásné a nevinně vypadající Jodie Foster si film už dnes neumím představit, prokázala zde svůj jedinečný talent. Mezi oběma postavami je znát značná chemie, která by mezi takovými postavami měla vždy fungovat a zde opravdu funguje fantasticky.