• Krátkometrážní

Big Lebowski (1998)

Film mě velmi zklamal, divím se, že je tolik lidí, co ho zbožňují. Očekával jsem výborný film ale místo toho jsem dokoukal něco, co hýří naprosto jednoduchým a trapným humorem, absolutně nic se zde nedá považovat za vtipné. Film je rozhodně skvělý po vizuální stránce, kamera je velmi povedená a herci se dokázali skvěle vžít do role, ale nic z toho mě nemůže přesvědčit o tom, že by to byl kvalitní film, upřímně na mě působil mnohdy bohužel až béčkově a to hlavně těmi dialogy. Dle mého jeden z nejpřeceňovanějších filmů vůbec.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Pro mě má tento díl zvláštní místečko v srdci, je prostě úplně jiný, než ostatní díly série Harryho Pottera, má v sobě něco okouzlujícího. Jako dítě jsem byl šokován tím, jak to v porovnání s prvními dvěma díly bylo mnohem více strašidelnější, nečekal jsem to ale proto mě to více zaujmulo, zamiloval jsem si to. Je to více emotivnější, procítěnější a hudba je zde také úplně jiná, mám z ní vždy husinu, je naprosto krásná. Ze všech těch dílů je právě zde ta naděje nejvíce cítit, opravdu velmi povedený film.

Poslední samuraj (2003)

Nádherná atmosféra japonské kultury a krajiny, doprovázena krásnou hudbou, to vše bylo velmi skvěle romanticky zobrazeno a vtáhne vás to do děje filmu. Mnohdy na mě film působil, jako taková vizuální poezie, jenž mi navozovala opravdu mnoho emocí. Cruise se skvěle doplňuje s Watanabe, opravdu charizmatická dvojice. Výborný mega film.

Médium (2005) (seriál)

Uvědomuji si, že tento seriál není nějak výborně natočený a hlavní hrdinka je mnohdy velmi hysterická a opakuje se v podstatě vše stejné každým dílem, seriál je tím pádem dost předvídatelný. Nemohu si však pomoci, já ho mám stejně moc rád, mnohdy vše do sebe logicky zapadá a rozhodně je seriál dost často napínavý a příběhy jsou zajímavé. Je průměrný ale rozhodně není zas tak špatný.

Tenkrát v Americe (1984)

Film byl lehkým zklamáním, jelikož byl podle mého zbytečně moc zdlouhavý a kolikrát mě i nudil. Hodně často se mi při tomto filmu stávalo, že jsem očekával cosi a ono to nepřišlo, jakoby mu něco zásadního chybělo. První půle byla perfektní ale jakmile se to dostalo do druhé části do současnosti, už to ztratilo náboj, jelikož to bylo moc rozlehlé. Avšak abych film tolik nehanil, tak musím říct, že rozhodně není špatný a podobné filmy se jen tak nenatočí a důležitost je zde hlavně ve vyprávění osudu party kamarádů, tudíž rozumím tomu, proč to bylo pro Leoneho tolik důležité, převážně z té sentimentální stránky příběhu. Hlavně je zde potřeba vyzdvihnout Morriconeho hudbu, díky které film získává teprve tu pravou hodnotu. Když jste v té správné náladě, film oceníte plnými doušky, ale mohl by být stejně lehce kratší.

Hra o trůny (2011) (seriál)

První tři série byly naprosto famózní, skvěle propracované intriky, až jsem nemohl usnout z toho, jak vše dopadne. Další série byly slabší, ale do té 6. série bylo vše ještě solidní a sršelo to emocemi. Pak přišla 7. a 8. série a začíná průser.. je až trestuhodné, jakých chyb se tvůrci dopustili. Poslední dvě série nedávaly absolutně žádnou logiku, jakoby vše, co se na začátku stalo a k čemu se od té doby ke konci schylovalo, nemělo žádnou váhu a zcela do puntíku se to stalo ignorované. To je prostě tak, když se z něčeho stane extrémním způsobem komerce, pak se bohužel na kvalitu a logiku nehledí. Seriál ve mě ale toho mnoho zanechal a nebudu ho kvůli konci hodnotit podprůměrně, když je prostě v něčem značně jedinečný, raději si budu pamatovat tu velkou cestu a vše, co s tím bylo spojené.

Tenkrát na Západě (1968)

Velmi krásná hudba, je to jeden z těch filmů, který si zapamatujete hlavně díky hudbě, naprosto se vám zaryje do srdce. Herecké výkony mě zde nikdy nijak neimponovaly, nebyly zas tak excelentní, ale i tak to má svou výbornou atmosféru. Finále je vskutku hudební a emotivní koncert.

Klub rváčů (1999)

Film je určitě velmi náročný na sledování a je nutné se na film soustředit každou sekundu a neuhnout pohledem. To však nic nemění na tom, že to je bravurně natočený film, se skvěle postupujícím dějem a samozřejmě tou velkou pointou celého filmu, která opravdu hodně překvapí. Film baví každou scénou a rozhodně vás to nutí netrpělivě čekat na to, jak vše dopadne, nebo co se zrovna stane.

Kmotr (1972)

Bez debat jednoznačně nejlepší film o mafii všech dob. Nejdříve jsem četl předlohu a pak viděl film a musím přiznat, že jisté detaily, které byly v knize a nebyly ve filmu vysvětleny, mi vadily a proto je možná lepší si pro srovnání přečíst knihu. Avšak nebylo to nic tak zásadního, tak jsem se snažil určité věci ignorovat a užívat si film. Upřímně si mě film dostal hlavně svou hudbou, protože je naprosto dokonalá. Nesmím ale opomenout herecké výkony, poněvadž byly nadmíru imponující, což je ale samozřejmostí, vždyť zde hrají filmové hvězdy.

Leon (1994)

Film vedou hlavně herecké výkony, které jsou opravdu excelentní, Natalie Portman a Jean Reno se do role svých postav hodili opravdu výborně a skvěle se doplňují. Oceňuji, že je to netradičně pojatá gangsterka, která mile překvapí a rozhodně vás nebude nudit. Skvělý film.