• Krátkometrážní

Addamsova rodina (1991)

Klasika. Výborný černý humor, který mě zkrátka nikdy nepřestane bavit.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Je to vskutku velmi kvalitně zpracovaný a natočený seriál, který sleduje příběh roty E. Vše působí maximálně realisticky a nějakým způsobem se odlišuje od ostatních válečných snímků, je to zkrátka velmi osobitě podané. Líbí se mi, že menší prostor dostali také váleční veteráni, a to vždy hned na začátku každého dílu, divák si tak může poslechnout jejich zkušenosti, ač krátké, tak i přesto to vdechne seriálu určitou autentičnost a vás to pak po shlédnutí dílu nutí nad vším přemýšlet. Bitvy jsou velmi strhující a právě oné bitvy jsou velmi realisticky zpracované. Jeden z nejlepších seriálů, který vzdal hold válečným veteránům, jenž prožili hrůzy války.

Pustina (2016) (seriál)

Čeští tvůrci mají zkrátka potenciál točit kvalitní seriály, ne typy podobné Ulici. Přitom seriál není nějak komplikovaný, není ani zdaleka multižánrový, je to v podstatě klasická kriminálka. Jenže ten styl, kterým je to natočené je vskutku výborný. Je to kriminálka s lehce mysteriózním nádechem a stísněnou atmosférou po celou dobu. Vše se odehrává kolem největší spodiny společnosti, až po burany, kteří jsou lehce hamižní po svém benefitu, z čehož se dá jistě odvodit ta atmosféra a se scenériemi chladné, zamlžené krajiny je to opravdu skvělá podívaná.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Co k tomu dodat, zkrátka je to nejkultovnější seriál všech dob, který se mnou pomalu stárl. Poslední série už jsou na můj vkus trošku slabší, ale na to, kolik let to běželo, se to dalo očekávat.

Vikingové (2013) (seriál)

Jsem si vědom historických nereálností obsažených v tomto seriálu, avšak toto není dokument a nesnaží se historii do puntíku předkládat divákovi, takže toto není nějakou zásadní vadou, je to spíše zcela irelevantní. Seriál se hlavně zaměřuje na severskou mytologii a co představovala pro tehdejší severské obyvatelstvo, což je vyobrazeno velmi realisticky a dle mého i s citem. Boje jsou mnohdy velmi dechberoucí a máte kolikrát chuť se také účastnit bitvy a vstoupit do Valhally, jako pravý hrdina.

Přátelé (1994) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů vůbec, který mě vždy dokáže dostat do pohody a zároveň pobavit. Není to rozhodně taková ta trapná americká slátanina, naopak je to svým způsobem vskutku geniální. Každá postava je jedinečná a má své neodolatelné kouzlo, které vás vždy dokáže nehorázně rozesmát, i vedlejší postavy mají mnohdy skvělý scénář. Ovšem také má jisté trhliny, které mi tam vadí, třeba několik dílů zaměřující se na vztah Rachel + Ross a zda spolu skončí apod. To už je lehce nudné a zároveň i protivné, ale to je jen takový malý problém. Jsem prostě schopný tento seriál sledovat celé dny.

The End of the F***ing World (2017) (seriál)

Velmi originálně pojatý seriál, s melodramatickým laděním a výbornou hudbou a kamerou. Vůbec to na mě nepůsobí, jako klasický klišé příběh o dvou depkařících a znuděných puberťácích, naopak je to zde pojato trošku ironicky a osobitě, což se mi velmi líbí a překvapilo mě to, rozhodně jsem to takto působivé nečekal.

Zjizvená tvář (1983)

Jedna z nejlepších Pacinových rolí, přesně tak, jak ho mám rád - naprosto charismatického a divokého gangstera, který svými vnitřními démony zapříčiní svůj pád. Také však přemýšlím nad tím, jakou hodnotu by snímek měl bez Al Pacina, myslím si, že by to tak robustní nebylo, on je bez debat lídrem celého filmu. Finále je skutečně grandiózní a brutální, přesně takové, jaké by v případě takové postavy, jako je Tony Montana mělo být.

Mafiáni (1990)

Ač je dle mého nejlepším mafiánským opusem Kmotr, pro svůj tradičnější způsob ztvárnění mafie a svoji velkolepost, tak tento film je skvělou konkurencí. Už jen fakt, že se film zakládá na skutečných událostech tomu dodává znamenitou autenticitu. Tento snímek jsem si také velmi oblíbil z důvodu toho, jak moc se příběh podobá mé srdcové záležitosti "Mafia: The City of Lost Heaven" alespoň vím, kde Daniel Vávra čerpal svou inspiraci.

Sin City - město hříchu (2005)

Co se týče příběhů, tak je to v podstatě taková slátanina bez hlavy a paty, pokud bereme v potah vizuální stránku, tak je to jistě velmi skvělé zpracování, s impozantní komiksovou stylizací. Dle mého jedinou smysluplnou postavou se zajímavým příběhem měl Bruce Willis, ostatní příběhy byly vskutku jen nesmyslná řežba.