Duch ve stroji (2017)

Tradičně vykuchaný hollywoodsky remake do tuctové zápletky. Plusem budiž kvalitní vizuál a Mansellova hudba. Být fanouškem Gits, tak jdu asi níž, takhle je to jen snesitelný cyberpunkový "blockbuster".

Zabijáci z maloměsta (2017)

Dva nespokojené manželské páry, jeden opilý ruský zabiják a jedna distingovaná britská vražedkyně. Ostrá černá komedie, jak je umí jen Skandinávci. // Febio

Temnota (2016)

Jako kdyby M. Night Shyamalan posnídal Šalvěj divotvornou a za desetinový budget natočil místo Vesnice Chatu. Když už si myslíte, že do sebe vše zapadá, rozhodne se vám režisér plivnout do obličeje ve jménu "Artu". // Febiofest

Život (2017)

V podstatě béčková sci-fi vyvražďovačka uvařená z vody, 2 lžic Gravitace a 2 kostek Aliena, do které se nějak přimotal Ryan Reynolds a Jake Gyllenhaal. Vyloženě neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne.. až na cca 2 povedené scénky, které trochu zkoumají lidskou anatomii.

Logan: Wolverine (2017)

Zatraceně Temný rytíř X-menovského universa. Dojemná, krvavá a velmi stylová rozlučka dvou stárnoucích chlápků, po kterých už neštěkne ani pes. Erkovej rating tomu sakra pomohl, tolik šťávy z akčních scén nevyždímá všechno cgi světa.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Oceňuji rozpočet, díky čemuž se film nemusí úplně stydět za vizuál, který spolykal hodně CGI steroidů a relativně při zemi se držící pointu. Bohužel to trpí naprosto nesnesitelným střihem, který z každé potenciálně zajímavé akční scény dělá epileptický guláš. Nechybí samozřejmě laciná klišé, ohrané lekačky a velmi zkratkovitý béčkový děj, který se v druhé půlce posouvá po tradičních killing rooms, aniž by se mezitím snažil navodit nějakou atmosféru. "Still a better blood story than Underworld 5..."

Rammstein in Amerika (2015) (koncert)

Hvězdička dolu za trochu odfláklé a přehnané sestříhání koncertu. Dokument ale perfektní.

Underworld: Krvavé války (2016)

Co jsem to viděl? Jaktože se tohle vůbec dostalo do kina? Na tyhle otázky už asi nedostanu odpověď. Čekal bych to někde v trafice na dvd...

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Obrat o 180° oproti prvnímu filmu, škoda. To, v čem Poslední výstřel vynikal, z nějakého důvodu úplně chybí. Drsného a precizního vlka samotáře v roli vyšetřovatele nahradila chůvička s otravným děckem, která pořád někam utíká a plácá se v rodinném patosu a klišé. Nejlepším momentem je bohužel hned úvodní scéna, které se ale zbytek filmu už nevyrovná.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Špatně, všechno špatně. Velký krok zpátky vzhledem k ostatním dílům rebootu. Chybí pořádny děj, dialogy i postavy. Jen všeobecná digitalní destrukce, trapné a hlavně nevěrohodné průpovídky a pestrobarevné omalovánky mutantích schopností, které už přesahují schopnosti scénaristů udělat z toho trochu zajímavější souboje, než jen natažené ruce se silovými poli a spoustou křiku. Zaporákům ve stylu "chci všechno zničit, protože mě serete" už taky odzvonilo. Nejzábavnější moment filmu je tak opět bohužel Quicksilverovo intermezzo, na které jistě tvůrci sázeli, ale i tady chybí dostatek invence, což je hlavní problém celého filmu. Přesto aspoň Sweet Dreams neurazí. Celkově zapomenutelné zklamání. Vytrhávání mostů a domů ze země už prostě není tak cool.