Armáda lupičů (2021)

Matthias není špatný herec ani režisér, ale béčkový scénář nemá šanci zaujmout. Kromě ústřední dvojice jsou postavy naprosto zapomenutelné a "heisty" mají asi tolik nápadu a napětí jako recept na bábovku - prostě vlezem do banky zadníma dveřma, otočíme párkrat kolečkem a voilà. Za Dieterovy sluchové skills by se nemuseli stydět ani netopýři - odemykání sejfu za jízdy v náklaďáku je někde na úrovni Fast & Furious 9.

Wonder Woman (2017)

Upřímně nechápu, kde se vzalo tolik chvály. Jediné povedené věci na tom filmu jsou herectví Chrise Pinea a genetická výbava Gal Gadot. Na zbytek věcí jsem musel koukat přivřenejma očima.

V pohodě (2017)

Prý notná dávka černého humoru a nekompromisní skica. Já se zasmál asi 2x a jinak pozoroval pomalé festivalové záběry na krajinku nebo lidi, jak se pomalu vlečou na plátně a vedou podivné dialogy. // KVIFF 52

Temnota (2016)

Jako kdyby M. Night Shyamalan posnídal Šalvěj divotvornou a za desetinový budget natočil místo Vesnice Chatu. Když už si myslíte, že do sebe vše zapadá, rozhodne se vám režisér plivnout do obličeje ve jménu "Artu". // Febiofest

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Oceňuji rozpočet, díky čemuž se film nemusí úplně stydět za vizuál, který spolykal hodně CGI steroidů a relativně při zemi se držící pointu. Bohužel to trpí naprosto nesnesitelným střihem, který z každé potenciálně zajímavé akční scény dělá epileptický guláš. Nechybí samozřejmě laciná klišé, ohrané lekačky a velmi zkratkovitý béčkový děj, který se v druhé půlce posouvá po tradičních killing rooms, aniž by se mezitím snažil navodit nějakou atmosféru. "Still a better blood story than Underworld 5..."

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Obrat o 180° oproti prvnímu filmu, škoda. To, v čem Poslední výstřel vynikal, z nějakého důvodu úplně chybí. Drsného a precizního vlka samotáře v roli vyšetřovatele nahradila chůvička s otravným děckem, která pořád někam utíká a plácá se v rodinném patosu a klišé. Nejlepším momentem je bohužel hned úvodní scéna, které se ale zbytek filmu už nevyrovná.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Špatně, všechno špatně. Velký krok zpátky vzhledem k ostatním dílům rebootu. Chybí pořádny děj, dialogy i postavy. Jen všeobecná digitalní destrukce, trapné a hlavně nevěrohodné průpovídky a pestrobarevné omalovánky mutantích schopností, které už přesahují schopnosti scénaristů udělat z toho trochu zajímavější souboje, než jen natažené ruce se silovými poli a spoustou křiku. Zaporákům ve stylu "chci všechno zničit, protože mě serete" už taky odzvonilo. Nejzábavnější moment filmu je tak opět bohužel Quicksilverovo intermezzo, na které jistě tvůrci sázeli, ale i tady chybí dostatek invence, což je hlavní problém celého filmu. Přesto aspoň Sweet Dreams neurazí. Celkově zapomenutelné zklamání. Vytrhávání mostů a domů ze země už prostě není tak cool.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Jacksonův smutný pád do hlubin infantilního CGI bahna. Všechny emocionálně nabité scény obstará duo Thorin&Bilbo, protože sou to taky jediné postavy, které mají trochu co hrát. Legolasovy eskapády se tu opět prožírají filmem jako rakovina a způsobují nepřijemné flashbacky k Two Towers. Počítačově nepřirozené hopsání po padajících kamenech a slow-mo hrdinné záchrany na poslední chvíli, které jsou telegrafovány dávno dopředu, zkrátka vystihují vše, co je s tímto filmem špatně.

Želvy Ninja (2014)

Čekal jsem, že mi poteče mozek ušima, ale nakonec to až taková tragédie kupodivu nebyla. Je to opravdu infantilní a vcelku debilní, ale má to i sem tam fungující fóry a neměl jsem vyložene nutkaní hned utéct z kina. Akorát netuším, proč tak strašně zprznili Trhače. A taky díky bohu za relativně soudnou stopáž.

Jack Ryan: V utajení (2014)

Na Koeppa & Branagha velmi smutný výsledek, akční reřie mu imho nesvědčí. Naprosto generická a naivní spy akce vymetající všechny myslitelné klišé (v čele se zlým ruským oligarchou), která vůbec nectí postavu - close combat se 100kg černochem, neohrožené honičky napříč Moskvou s tyčí v ruce za jeepem padouchů atd. Pine hraje svůj akční standard, ale většina mimiky Kiery mi přípominala spíš mladého hošíka, co právě kousl do limetky. Jakž takž to zachraňuje pouze hyper cool Costner.