kurcatovium

okres Ústí nad Orlicí
člověk (snad)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 5.8.2016  22:33

Jako komedie jsou Dva machři málo vtipní, jako dobrodružný film zase málo dobrodružní. Atmosféra a kouzlo v neokoukaných kulisách a časovém zasazení se filmu upřít nedají, ale právě ta rozervanost - je to komedie? je to dobrodružný film? - prostě nedovolí filmu dobře fungovat.

• 8.11.2015  08:16
    Ghost Rider (2007)

Byla to příšerná slátanina s kamenným xichtem Cagem v hlavní roli. Zbytek hereckého obsazení tomu taky moc nepomáhal (snad až na Sama Elliotta) a tak snad jediným pozitivem je vědomí, že kdyby mi při zhlédnutí tohoto filmu bylo 11 let, byla by to totální pecka.

• 13.10.2015  14:32

Zase trochu jiný pohled na Vietnam. Film je, po úvodních minutách zasvěcených drobnému představení osazení čety a kusém přešlapování na místě, jedna velkolepá řezničina ve jménu dobytí bezvýznamného kopce. Postavy jsou tu skutečně poměrně dost anonymní a málo prokreslené, ale nebál bych se tipovat, že je to úmyslem. Zapadá to totiž do celé koláže filmu, kdy voják je jen ono maso do mlýnku.

• 3.10.2015  10:02
    Tikot hodin (2011)

Námět a koneckonců místy i atmosféra je docela slušná. Problém nastává v okamžiku, kdy se začne mluvit o cestování v čase, protože to s sebou prakticky vždy přináší několik pořádných kopanců. Tady tomu není jinak a ty kopance jsou zamířené přesně do slabin. Bohužel, těch logických lapsů je tam tolik, že to je až k pláči.

• 9.8.2015  18:07

Neobyčejný dokument k 30. výročí neobyčejného seriálu.

• 31.7.2015  11:31
    Blade Runner (1982)

Přes původní odpor k Harrisonu Fordovi jsem se s odstupem let podíval na film znovu a musím říct, že má přeci jen něco do sebe (film, ne Ford). Atmosféra a prostředí je přesně v tom duchu, jaký by člověk od P. K. Dicka čekal.

• 1.4.2015  14:16

(Možná až příliš) Silná káva...

• 18.3.2015  08:53
    Křídla (1984)

Divný film s divným námětem s divnými herci a v divném prostředí. Stále ale jedna z lepších rolí N.Cage a možná až příliš uvěřitelně ujetý výkon M.Modina z toho dělají snesitelnou podívanou.

• 14.2.2015  23:20
    Sniper (2009)

Opravdu nechápu zdejší hodnocení. Dokument informačně v lepším případě průměrný, zato zpracováním naprosto příšerný. Jako by nestačilo, že se veškeré moudra musí pro jistotu 10x zopakovat (když už ne slovo od slova, tak aspoň nějakým opisem říct znovu a znovu totéž), doprovodné "animace" také opakují stále stejné laciné záběry. No a nakonec při pokusech o rekonstrukce střel, to už je fakt dementnost na n-tou až jsem u toho usnul... Dvě hvězdičky z milosti za zajímavé téma. Velmi, velmi slabé.

• 29.1.2015  20:41

Ač ho zrovna nemusím, Bale to zahrál dobře, to se musí nechat. Před čím je ale potřeba smeknout, to je výkon Steva Zahna, který tu Balea s přehledem strčí do kapsy. A i když džungle vypadá fantasticky a hnusné scény jsou opravdu hnusné, celkový dojem je takový, že film stojí na hercích, kteří to dost táhnout nahoru.

• 14.1.2015  11:35

Jakkoliv Cruise opravdu nemusím, tak tady ze sebe ždíme úplné maximum takovým způsobem, že mi jeho osoba vlastně ani nevadila. Uvěřitelné kulisy, postupně budovaná atmosféra, spolu s velmi dobře přišitou hudbou, to nutí člověka zamyslet se. Pro mě jeden z lepších filmů o Vietnamu.

• 12.8.2014  12:47
    Policejní odznak (TV seriál) (2002)

Netřeba si nic nalhávat - The Shield určitě není nějaký seriálový zázrak. Přesto je to podívaná víc než zajímavá, napínavá a nijak výrazně neztrácí na kvalitě, spíš naopak - zejména poslední série je pak opravdu "síla". To, jak se po celý seriál postupně budovaný domeček z karet bortí a vše se postupně rozpadá, aby pak zbylo pár mrtvých a jedna lidská troska, to jsem opravdu jako závěr seriálu nečekal. Palec nahoru!

• 9.2.2014  23:01

Co se Star Wars 4 upřít nedá, jestliže už je příběh předvídatelný a "až příliš naivní", je naprosto úžasný cit pro exteriéry i interiéry. Celé pojetí vizuálu je (zvlášť vzhledem k době vzniku) opravdu famózní a úplně z něj čiší ona pravá science-fiction "jinost" a "cizost". Hlučný bar na písečné planetě je toho zářným příkladem.

• 29.8.2013  17:43
    Zaklínač (TV seriál) (2002)

Bohužel, zřejmě díky nevysokému rozpočtu lze mluvit převážně o mrhání potenciálem knižní předlohy, přesto se však najdou i (nikoliv nepodstatné) plusy. Zebrowski hraje Geralta opravdu uvěřitelně (kdesi v diskusi se vyskytuje popis jako "démonický Geralt", což podle mě dost sedí a je to dobře), výběr zbývajících herců také není ke škodě (ačkoliv jsem si třeba na pašíka Marigolda chvíli zvykal, nakonec si člověk uvědomí, že je to vlastně ta správná postava pro nezřízeně životu holdujícího barda), hudba je perfektní, i když motivů není moc, a celkově i přes zjevně omezené finanční možnosti je vyznění nuzného "středověkého" světa vcelku uvěřitelné. Držet se trochu více knih, udělil bych s radostí alespoň 4 hvězdičky.

• 23.5.2013  18:50

Klasika překypující poetikou akčních filmů "zlatých osmdesátek".

• 13.2.2013  22:08

Akční nášup, sice možná o něco slabší než jednička, zato ale s ještě šťavnatější soupiskou! Kdo by neuvítal super drsňáka Chucka Norrise nebo záporňáka Van Damma? No a těch hlášek, paráda. "Rest in pieces..."

• 11.2.2013  09:27
    Iron Man 2 (2010)

Slabé i na pokračování. Je to sice komixárna, ale i tak je to příliš "americké" (velekopa výbuchů, ruský padouch, nulový příběh, love story, typizované obsazení, ...) a celé to prostě tak nějak smrdí.

• 12.12.2012  23:45

Inu, o žádný zázrak se vpravdě nejedná. Děj z valné většiny postrádá logiku, lektvaru se vypilo všeho všudy pár misek, akce téměř chybí a vlastně celkově lze říct, že 95% filmu se nic moc neděje. Na druhou stranu nutno říci, že je docela umění i u takto krátké stopáže dosáhnout toho, aby některé scény zasloužily řádně prostříhat.

• 12.12.2012  23:40

Tuplovaná devadesátková americká akčňárna jak poleno. Willis je jako zkrachovalý agent naprosto famózní, hláškuje se o sto šest a všude se střílí nebo alespoň něco vybuchuje. Zkrátka akční jízda jak má být.

• 28.11.2012  23:19
    Avengers (2012)

Film u mě balancuje někde mezi 3 a 4 hvězdičkami. Čekal jsem nevázanou akční jízdu, která se mi dostala zhruba v poloviční porci, než jsem doufal. Možná jsem měl zbytečně velká očekávání. Alespoň, že Hulk nezklamal.

• 7.9.2012  19:25
    Iron Sky (2012)

Béčko jako stodola, ale nutno přiznat, že jsem se takhle při filmu už hodně dlouho nebavil. Ujeté každým coulem, plné nejrůznějších narážek a absurdit. Výborné.

• 5.9.2012  23:09
    Solomon Kane (2009)

Škoda promrhaného potenciálu. Howardowa postava Solomona Kanea doslova vybízí k filmovému zpracování, nicméně zde zůstalo v nejlepším případě u nepříliš zdařilého pokusu. Hlavní hrdina tu má s knižním Solomonem společného vskutku pramálo a film by se tak klidně mohl jmenovat třeba Benjamin Wiener aniž by se cokoliv stalo. Je smutné, že se ani vzdáleně nepodařilo zachovat atmosféru povídek.

• 15.8.2012  22:53

Jestli ve filmovém průmyslu něco opravdu nesnáším, pak je to prznění zajímavých knižních předloh. A za tuhle "adaptaci" vynikajícího Brinova Pošťáka by si Costner zasloužil pravou Holnistickou léčbu. Nikoliv však podle učení imbecilního militaristy tatrmana Holna z tohoto filmového průjmu, ale tu ve smyslu, v jakém byla popsaná v knížce - tedy drsné mučení, smrt a následné zohavení těla. Na týhle filmový slátanině je totiž špatně úplně všechno. Chápu, že je občas potřeba pro film trochu upravit děj či souslednost událostí, ale ta kastrace, která proběhla zde, to je opravdu vrchol nestoudnosti! V žebříčku zprzněných knižních adaptací tomu může konkurovat snad už jen Lynchova Duna. Fuj a hamba!

• 1.8.2012  22:35

Tak tohle bylo opravdu hrozné. Příšerný děj, zpracování, herecké výkony a vše ostatní. Ve druhé půlce filmu jsem se pak musel prkennému strašákovi do zelí (upír Cage) s nasazenými plastovými zuby už opravdu smát. No a zakončení či snad vyvrcholení filmu je asi stejně vymaštěné jako zbytek filmu. Nebýt památné scény s debilním výrazem a nepřirozeně vyvalenýma očima, díky níž se stal Cage nehynoucí legendou internetových hrdinů, byl by to nejspíš odpad.

• 26.6.2012  23:12

Už samotný úvod doprovodného textu: "Vysoko ve Francouzských Alpách se rozprostírá na patnácti a tři čtvrtě čtverečních mílích nejmenší stát světa - velkovévodství Grand Fenwick, kde vládne stará velkovévodkyně Gloriana XII. (Peter Sellers)." mluví dost jednoznačně. Film je další zářez na pažbě Petera Sellerse, který si tu jako již skoro tradičně střihl několik hlavních rolí a opět v nich exceloval. Bohužel film trpí několika slabšími místy a až zbytečně sladkým koncem.

• 18.6.2012  01:56
    2012 (2009)

Co je důležité, a co si tu všichni musíme přiznat, je fakt, že v žádném jiném filmu zcela stoprocentně neuvidíte ponorku zabořit se do úbočí Mount Everestu. Vpravdě geniální moment světové kinematografie.

• 1.6.2012  23:27
    Ponorka (1981)

O pořádný kus lepší než hollywoodská "slátanina" U-571, i když k absolutnímu hodnocení mi tu pořád něco chybí (nebo přebývá). Určité pasáže, včetně konce, by si však těch pět hvězdiček bez problémů vysloužily s prstem v nose.

• 16.2.2012  23:38
    Svatý boj (2001)

Snůška hovadin, žvástů a hlavně neuvěřitelná nuda od začátku do konce. Jeden z nejslabších filmů s podobnou tematikou, co jsem kdy viděl.

• 27.1.2012  23:19
    Drive (2011)

"Na takovýhle sendvič bych já nikdy nepřišel. Rozumíš, každá jeho součást je nanic. Smažená vejce nanic, čatní nanic, ale když je to dohromady, když je to dohromady, nějakou záhadou to funguje. Je to prostě ono! Celý ty. Ten sendvič, Listere, to jsi celý ty." Zhruba takovýhle pocit jsem měl po zhlédnutí Drive. Snad žádná složka filmu není nikterak převratná či zázračná, vše samo o sobě je takové nedomrlé, ale jak se to dá do kupy, tak to prostě funguje.

• 24.1.2012  16:10

Umělé, toporné, předvídatelné, klišovité, přihoďte ingredience z pár dalších podobných kotlíků a vyvaříte tenhle film. Prakticky všechno v něm je nuda a šeď a místo gradace se konec utopí v přeslazené kýčovité kaši. Tohle fakt ne...

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16