Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka (2005)

Jak jsem k těmhle uplácaným panákům přistupoval s despektem, tak jsem nakonec byl velice mile překvapen. Vynikající humor a spousta narážek na různé filmové trháky. A taky levitující zajíci.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Dle mých měřítek je druhý díl proti jedničce rozhodně krok kupředu. Některé scény jsou sice slabší, ale celkově jsem se bavil víc než dobře. A některé narážky na jiné filmy/seriály byly opravdu vynikající. Je snad možné čakat něco víc od filmu takovéhoto kalibru? Zasloužené 4 hvězdičky.

Zakletý vrch (1999) (TV film) odpad!

To nejhorší, co může česká pohádka nabídnout. Špatné triky, ohavné kulisy a nesmyslné či opakující se záběry. Fuj. Chudáci děti...

Čarodějky (1998) (seriál) odpad!

Takovou žumpu by nezachránil ani MacGyver se svým švýcarským nožíkem (a to ani kdyby podřezal Shannen Brendu Dohertyovou)!

Rocky Balboa (2006)

Byť je to Hollywoodmánií značně při- (a pře-) barvené, je to vcelku důstojné zakončení série. Stařík Stallone trochu seschnul a v makovici prodělal zřejmě další (během série Rocky už asi třetí) transplantaci mozku, takže je z něj úplně jiný člověk. Ale celkově jako jo...

Terminator Salvation (2009)

No, asi tak nějak za 2 hvězdy. Rozhodně by stálo za to tvůrce nakopat do prdele za svěření hlavní role idiotovi Baleovi. A vůbec celý castingový tým by zasloužil řádně a veřejně zostudit, i když to vlastně udělal už sám tím co pustil ven.

Rocky IV (1985)

Východ proti záchodu, aneb jak se Rocky stal filosofujícím mstitelem za smrt přítele Apolla. Zápas proti Dragovi se odehrává v Rusku, kde nesmí chybět třeskuté mrazy, zaostalí vidláci, miliarda rudých vlajek a Rocky si aspoň v polních podmínkách vyvine geniální tréningové postupy. Co z minulých dílů ale zůstalo je samotný zápas, kde Rocky opět válí svým stylem založeným na nekonečné výdrži a vykrývání útoků vlastní tlamou. No a největší srandy kopec na konec, když mu začne fandit celá Moskva. Jojo, když ale odhlédnu od předchozích "dílů", se kterými nemá Rocky 4 moc společného, tak se na to dívá asi nejlíp.

Zúčtování v Malém Tokiu (1991)

Hustě! Nejlíp snad o filmu vypoví několik vět z něho převzatých naskládaných bez jakéhokoliv ladu a skladu. "... až s ním skončíme, dáme si rybu na těch nahatejch číčách!" --- "Byla vyděšená." "Viděl jsem tě svlékat, taky bych byl vyděšený ... Máš největší péro jaký jsem kdy viděl." --- "Ukaž na co máš ty svaly Kennere!" --- "Máš právo nic neříkat. Máš právo na obhájce ... Máš právo být mrtvý." --- "Pěkně jsi ho naporcoval, parťáku." ... V tom flmu je prostě všechno, krásná ukázka 90. let!

Rocky III (1982)

Poněkud zvrácený vývoj, který jaksi nekoresponduje s předchozími díly. Z debila Rockyho je najednou uvědomělý občan Rocky.

Rocky II (1979)

Je to dvojka a je to v podstatě stejné jako jednička. Co to je? Rocky II. Navíc je to už od prvního okamžiku neuvěřitelně čitelné. Stále je tu přebytek nudných pasáží, které by se daly bez sentimentu vystříhat (a zahodit).