Megažralok versus crocosaurus (2010) odpad!

Slovo odpad dostává ve spojení s tímhle průjmem zcela nový význam! Crocosaurus je naprosto toporný film, který je snad ještě tragičtější než jeho předchůdce, což už samo o sobě je obdivuhodný výkon. Vše je opět potopeno ošklivými levnými efekty, přítomna zůstává i recyklace stejných záběrů a naprostým vrcholem pak je asi u dvou recyklovaných záběrů jejich zrcadlové převrácení - asi aby divák nepoznal, že je vidí již podruhé (potřetí, ...). Fujtajbl.

Úsvit mrtvých (2004)

Rozjeté to bylo pěkně, ale bohužel film doplácí hlavně na nelogické trhliny ve výstavbě děje a hlavně na zcela šílené a naprosto neuvěřitelné chování hlavních postav. K tomuhle druhu to nejspíš patří, ale zde je to buď málo absurdní anebo prostě jen hloupé... Protože jsem se vcelku dobře bavil, váhal jsem i nad čtyřmi hvězdičkami, ale nakonec zůstalo u lehce nadprůměrných tří.

Čtyři lvi (2010)

Ugh. Tohle byl opravdu hodně zvláštní film. Na jednu stranu člověka rozesmějí opravdu vtipné hlášky, scény a situace, na druhou stranu ho trochu zamrazí ze všeho ostatního. Naivita, fanatismus, hloupost, zaslepenost, smůla a nešikovnost se dávají do kupy v takovém poměru, že je film místy černější než by snad bylo zdrávo.

Marley a já (2008)

Dobrých 90% filmu bylo naprosto nudných, roztahaných a celkově o ničem. Konec se navíc lacině snaží hrát na city chudákem dosluhujícím psiskem, ale tohle na mě neplatí. Nuda, nuda a podraz na diváka, to jsou takové poctivě zasloužené dvě hvězdy. Víc ani náhodou.

Sbohem, baby (2007)

Spoiler: Michelle Monaghan vypadá jako Michael Jackson! Krom toho se film vyznačuje zejména přílišnou komplikovaností a rozvleklostí. Větší zapřažení střihače (nebo spíš vystřihovače) by tak nebylo vůbec na škodu. Nebylo to špatné pane Affleck, ale zas takový zázrak to také není... PS: Za předpokladu, že je kniha stejně dobrá jako film, napadá mě jen jedna možnost, proč je Affleckova nejoblíbenější. Je totiž jediná, kterou četl.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Inu, tohle "veledílo" už silně zavánělo odpadem a nepříjemný pocit zůstává. Dvě hodiny přemoudřelých (leč maximálně stupidních) dialogů, pohledů na stále stejnou (byť krásnou) přírodu, naolejovaných gaylordů alias mužů přírody, kamenného xichta Pattinsona a nepřirozené bledé pokožky, kterou netrumfnu ani já. U všech Skotů, vždyť celý ten film vyvolává pocit, že byl úplně o ničem! Jednak si místy vysloveně protiřečil se svými (stejně debilními) předchůdci a druhak dějovou linku aby člověk pohledal... "Dámy a pánové, Oscar v kategorii gay emo již potřetí v řadě získává... Sága Twilight!" FFFFFFFUUUUUUU!!!!!!

Návrat do budoucnosti III (1990)

Dost možná nejlepší díl trilogie, v což jsem po slabší dvojce ani nedoufal. Minulost je zpracována výborně a je v ní cítit ten správný westernový feeling. Děj narozdíl od dvojky není tolik překombinovaný všelijakým cestováním tam a zpět v čase, takže je podívaná o dost celistvější a působí lepším dojmem. Navíc Biff je zase správný záporňák a musel ho srovnat až Clint Eastwood osobně.

Na vlásku (2010)

Chtěl jsem napsat nějaký vtipný, inteligentní a dlouhý komentář, ale nakonec z toho sešlo a napsal jsem jen tohle. Ano, pěkná pohádka. Líbilo se mi hlavně grafické zpracování, byť ty zatraceně velké oči zaváněly šikmoočáckou hnuso-mangou.

Zombieland (2009)

Bavil jsem se skvěle, a to od začátku do konce. Pravidla a průpovídky jsou perfektní a vtipně dokreslují dění na obrazovce. Woody Harrelson je super a nejlepší je ve spojení s Billem Murrayem. Celkově parádní zejména svoji absurditou, ironií a černým humorem. Po dlouhé době dávám plný počet.

Ztracený prapor (2001) (TV film)

První světová válka je (narozdíl od té druhé) filmovým průmyslem značně opomíjená záležitost. I proto jsem se na Ztracený prapor poměrně těšil. Film to určitě není špatný, ale téma skýtalo rozhodně větší potenciál, než jaký se ve výsledku před diváka dostal. Akce je zmatená zejména díky místy doslova příšerné kameře. Naprosto nicneříkající třesoucí se záběry jsou možná moderní, ale tohle ještě válečnou atmosféru nedělá, srozumitelnosti také nepřidají a navíc jen u diváka vzbuzují pocit, že by přeci jen mohli toho chudáka kameramana s parkinsonovou chorobou vyměnit... Celkově vzato ucházející průměr.