• Pohádka

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Bývaly doby, kdy byl Ch. Columbus v lepší formě, ale přece jen je to stále slušná podívaná. Alespoň co se akce týče. Především trikovým mágům by scénáristi měli poděkovat, že je zachránili od průšvihu (létající botičky se vážně povedly;p). Příběh je totiž vážně hodně mizerný. Nevím jaká je knižní verze, ale upřímně doufám, že tam je ,,(polo)božský" potenciál rozvinut mnohem lépe, než jak se to podařilo tady. Křečovité dialogy poslední dobou zabíjejí nejedno slibné fantasy. Ovšem ohromující podsvětí bylo bez nejmenší chybičky. Po S čerty nejsou žerty je to druhá nejlepší představa pekla, jakou sem měla možnost vidět. Pro mě i nadále C. Columbus zůstává chlapíkem, který má neskutečný čuch na okouzlující a talentované mladé herce, z čehož dokáže vždy maximálně těžit. 65%

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Věděla jsem, že to bude pravděpodobně o několik pater horší než jednička a že budu muset co chvíli zatínat zuby nad přeslazenou romantikou, ale že to bude až takhle slabé, to sem věru nečekala. To co dělalo z Twilight koukatelnou věc, tady potlačili úplně na minimum. Pokud jste natěšeni na zajímavější akční scény, či všeobecně nějakou akci, tak se na začátku obrňte hodně velkou trpělivostí, protože na ně se čeká dlouho. Mezitím se v podstatě nic neděje a jen jste nuceni sledovat ještě praštěnější Bellu a Jacoba, který je ještě otravnější než Edward (a to jsem si vážně myslela, že to už není možný). Nebýt přenádherné přírody všude kolem, skvěle vybrané hudby a závěrečného upírského souboje, tak je to až monstrózní nuda. Mimochodem pokud se těšíte na herecké představení Dakkoty Fanning, nechte si zajít chuť. Její Jane se tam mihne přinejlepším tak na pět minut. 40%

Okrsek 13: Ultimátum (2009)

Povedená akční jízda, plná skvělého parkouru, honiček a soubojů. Damien a Leito je stále hodně sympatická a nadaná dvojka;p Uvěřitelné to sice není ani v nejmenším a přehnaný je to místy vážně pořádně, ale já se bavila. 70%

Milý Johne (2010)

Hodně obyčejný romanťák s nešťastně useknutým koncem a bez jakéhokoli okamžiku, který by vás silněni oslovil či emočně zasáhl. Pro mě jen a pouze méně oblíbený mladší bratr The Notebooku, který se mu snaží za každou cenu vyrovnat, ale nemá na to jak atmosférou, tak scénářem a už vůbec ne hereckým obsazením. Jedinečné kouzlo tatíka Nicholase Sparkse vymizelo až hrozivě přesvědčivým způsobem. 60%

Láska z pasáže (1985)

Nijak zvlášť duchaplné to pochopitelně není, ale na mě to stejnak funguje. Parta mladejch kluků, kteří si chtějí pořádně užívat života a svobody a finance na to hledají po svém. Atmosféra ,,osumdesátek" ve filmech J. Soukupa je nezaměnitelná. Navíc se dá vždycky spolehnout na to, že herecké obsazení bude více než slušné. Z nejednoho režisérova objevu se postupem času stala velká hvězda, jako zde z L. Vaculíka. Vedle Větru v kapse a Kamarádů do deště se Láska z pasáže zařadila mezi moje velké srdcovky, při nichž mě sice na jednu stranu chytá melancholie, ale taktéž se mi vybaví hodně příjemných rodinných vzpomínek. 75%

Malá princezna (1995)

Už dlouho jsem se takhle nevžila do pohádky a zároveň si u ní tolik nepobrečela. Tento jednoduše napsaný, při tom ale nesmírně oduševnělý, příběh malé holčičky mě dostal ,,in so many levels". A. Cuarónovi by měl jeho neobyčejně užitečnou schopnost vcítit se do těch nejmenších diváků, pochopit je a následně vypodobnit jejich dětskou fantazii takto uvěřitelným způsobem, závidět nejeden dospělák. Zde to vyniká ještě o to víc, že se dětmi vysněný svět prolíná s krutou realitou. Vskutku kouzelné. 90% Btw: jak je vidět, tak nejen Cameron vidí statečné bojovníky modře;p

Famílie (2010) (seriál)

Mám ráda seriály, kde už od začátku je jasné, že herecké obsazení je natolik kvalitní, že to nemůže být blbost. A když zahlédnu něco, kde vedle sebe tvůrci obsadili Lauren Graham a Petera Krause, okamžitě vytahuju must see list. I když je tento novodobý Parenthood předělávka stejnojmenného seriálu z devadesátých let, má co nabídnout. Bravermanovi jsou jedna velká rodina, která drží za každé situace pospolu a společně se s humorem sobě vlastním vyrovnává se svými nezbednými potomky. A i když jsou natolik arogantní, že nesnesou kritiku od nikoho jiného než od rodinného příslušníka, nejde si je neoblíbit. Kde je řečeno, že to stejně nechodí i u vás;p /Hodnoceno po 4. díle

Změna je život (2010) (seriál)

Tvůrci slibovali něco mezi Gilmore Girls a Juno, proto moje očekávání byla pochopitelně vysoká. Jenže zůstala nenaplněna. První díly vypadaly slibně, postupem času však všechno spadlo do průměru. Celkově tomu nejvíce chybí větší originalita a lepší vedlejší postavy. Ústřední trojka je ale sympatická, takže tomu dám ještě šanci. Seriál bojuje o přežití, tak se dá očekávat, že na konci série se ještě dočkáme nějakého většího překvapení. /Hodnoceno po 11. epizodě.....Dodatek po ukončení seriálu: Čím více se blížil definitivní konec, tím více byla Lux otravnější a ,,emocionálně dramatické" situace zbytečnější. Kvalita seriálu šla rapidně dolů. Zde bylo zrušení vysvobozením.

Mluvme o sexu (2009) (seriál)

Příjemná dvacetiminutová oddechovka. Sice je vše postaveno na již přinejmenším stokrát omletém tématu, ale příjemní herci z toho dokážou vycucnout maximum. Navíc Billie a Zackovi se prostě nedá nefandit. 65%

Prokletý klub (2009)

Netradičně natočený sportovní snímek to bezesporu je, ale můj šálek čaje ani moc ne. Nejvíce mu v mých očích ublížila ta nechronologičnost, která tu rozhodně není přínosem. Sice se žádné finální překvapení nedá očekávat, ale přesto konec postrádá náboj a jen tak před očima prošumí. O žádné postupné gradaci tedy nemůže být ani řeč. M. Sheen je ovšem vynikající a podobnost s J. Mourinhem tu rozhodně je více než zřetelná. Oba jsou to sympaťáci, kteří častokrát přivodí majitelům klubů bezesné noci. Celkově nejvíc sem si užila perfektní vykreslení doby. Tenkrát jsem ještě byla na houbách, takže znám tamější poměry jen z vyprávění. Kafčo před zápasem a cigárko za doprovodu trenéra mě vážně rozesmálo. Každopádně jeden z mála sportovních filmů, který si rozhodně užije i zarytě odsuzující tento žánr. 60%