Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Animovaný
  • Komedie
  • Drama
  • Krátkometrážní

Poslední recenze (27)

plakát

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022) 

V pořadí 30. film MCU i bez Chadwicka funguje. Asi pro nikoho není překvapením, že herec Chadwick Boseman již není mezi námi a tvůrci měli nelehký úkol kompletně přepsat scénář. A vcelku se jim to povedlo.Téma smrti je zde přítomné v průběhu celé dvou a půl hodinové stopáže, důsledkem čehož se jedná o výrazně vážnější tón filmu. Délka však není problém, spíše příliš mnoho dalších příběhových linek. Máme zde totiž zástupy postav z prvního dílu a k tomu se nám musí představit postavy nové. Jo toho tedy poměrně dost, ale přeplácaným bych snímek určitě nenazval. Výkony stojí a padají na třech lidech: Letitia Wright (princezna Shuri), Tenoch Huerta (Namor) a Angela Bassett (královna Ramonda). A dohromady to táhnou dobře. Kdyby však film stál čistě na Wrightové, asi by příběh nedosáhl stejného výsledku. Ryan Coogler měl velmi těžký úkol natočit plnohodnotné pokračování bez hlavní postavy. I přes všechny komplikace,se mu podařilo úctyhodné dílo, které takříkajíc ,,má koule”. Ludwig Göransson opět ukázal, že má talent. Jeho hudba zdobila už první díl Black Panthera. Akce je tuméně, než dialogů. Oboje jsou ovšem obstojné a akce zůstává dravá a napínavá. O Namorovi se dozvíme vše podstatné až zhruba v polovině snímku. I přesto jej chápeme a není to jen tuctový, prvoplánový a jednorázový padouch. Je to lepší než jednička? Buďme upřímní, bez Chadwicka jen těžko. Samotný Black Panther se vrátí až na samotném konci. A též si na konci společně se Shuri divák projde jakousi katarzí a dá zbohem jak postavě T’Chally, tak jejímu představiteli. S otevřenou pusou a pocitem, že to musím okamžitě vidět znovu jsem sice neodcházel, ovšem hřejivý a uspokojivý pocit se dostavil. 🖤

plakát

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022) 

Začátek filmu nás vrhne rovnou do akce, která je u Marvelovek nezbytná. Až později se dozvídáme o podstatě problému a skrze svižné dialogy se nám dostává vysvětlení i informace o postavách a jejich vnitřních prožitcích. Byl splněn příslib temnější a hororověji laděné marvelovky, nicméně humoru je zde opět dostatek. Zkrátka tísnivou atmosféru tu místy najdete, ale jde vyloženě o několik menších lekaček/jumpscarů. Herecké výkony Benedicta Cumberbatche, Elizabeth Olsen či Rachel McAdams jsou vynikající a bez problémů zvládají zahrát více verzí sebe sama. Benedict Wong či Xochitl Gomez nejsou pozadu. Režie Sama Raimiho je od dob Spider-Manů stále pozoruhodná. Nechybí cameo Bruce Campbella. Hudba Dannyho Elfmana je nepřekonatelná.

plakát

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021) 

V pořadí už 25. film spadající do MCU. Film obsahuje od všeho trošku, čili každý si zde najde to své. Celkově spadá hlavně do žánru akční fantasy, jsou zde však i prvky sci-fi či místy romantická atmosféra. Návaznost a odkazy na předešlé filmy jsou už samozřejmostí. Antagonista Manadrin, pravým jménem Xu Wenwu, je velmi lidský a člověk s ním v průběhu filmu soucítí a chápe jeho motivaci. Slavný hongkongský herec Tony Leung Chiu-wai se role ujal se ctí. Totéž platí o kanaďanovi Simu Liu, představiteli hlavního hrdiny Shang-Chiho. Jedná se o sympaťáka, který si může připsat plusové body za dělání většiny jeho kaskadérských kousků osobně. Awkwafina se jako Katy postarala hlavně o uvolnění atmosféry, i tak dala své postavě určitou hloubku. Co se bojových sekvencí týče, tak choreografie je od dob druhého Kapitána Ameriky asi nejpropracovanější a nejrychlejší. Některé souboje jsou skoro až kombinovány s tancem. A když došlo na bitky s užitím prstenů, bylo to ještě zajímavější. Dostali jsme nejen díky tomu vhled do čínské kultury a tradic. Podobně, jako tomu bylo u Black Pantera a africké kultury nebo u Wolverina a Japonska. Tempo je příjemně svižné. Režisér Destin Daniel Cretton scénář i herce parádně ukočíroval a styl vyprávění příběhu je i přes postupné flashbackové odhalování minulosti plynulý a jede jako po másle.

Poslední hodnocení (1 183)

Černé zrcadlo - Sklapni a tancuj (2016) (epizoda) (S03E03)

05.02.2023

Černé zrcadlo - Zkušební verze (2016) (epizoda) (S03E02)

05.02.2023

Černé zrcadlo - Pád střemhlav (2016) (epizoda) (S03E01)

05.02.2023

Černé zrcadlo - Série 2 (2013) (série) (S02)

29.01.2023

Černé zrcadlo - Bílé Vánoce (2014) (epizoda) (S02E04)

29.01.2023

Černé zrcadlo - Medvídek Waldo (2013) (epizoda) (S02E03)

28.01.2023

Černé zrcadlo - Lovná zvěř (2013) (epizoda) (S02E02)

28.01.2023

Černé zrcadlo - Přijdu hned (2013) (epizoda) (S02E01)

28.01.2023

Černé zrcadlo - Série 1 (2011) (série) (S01)

28.01.2023

Reklama

Ovládací panel
2 body