Válečný pony (2022)

9/10. War Pony je mistrovským filmovým dílem, které uchvátí diváky svým dechberoucím vizuálem a drsným realismem. Krásně natočené sekvence filmu přenesou diváky do světa syrových emocí a niterné akce. Vykreslení postav a jejich bojů není nic menšího než velkolepé, vyvolává hlubokou empatii a spojení. Závazek tvůrců k realismu je patrný v každém snímku a vytváří pohlcující zážitek, který přetrvává dlouho po natočení titulků. Film War Pony musí vidět každý, kdo hledá nezapomenutelnou cestu do srdce lidské odolnosti a filmového umění.

Kostlivec (2023)

4/10. Prostě ok film, ale pochybuji o jeho důvěryhodnosti jako hororu. Spousta otázek „proč to dělají/nedělají“. Těžko to dále rozvádět, aniž bych se vzdal filmu, ale nemyslím si, že se toho příliš vzdám. Například nechápu, proč chybí osvětlení. Pokud slyšíte zvuky nebo se něco děje, myslím, že první reakcí je rozsvítit světla? Myslím, že to ubírá na napětí, ale zpochybňuje to důvěryhodnost. Možná jsem to já, ale když se děti bojí, obvykle hodně křičí. Chybí mi křik v částech filmu, u kterého byste očekávali, že nějaké křičení jen přispívá k problémům s důvěryhodností. To jsou jen 2 body. Pozitivní je, že konec je docela dobrý.

Ti nejhorší (2022)

8/10. "The Worst Ones" představuje realistický pohled na život v chudé a někdy také násilné předměstské čtvrti. Na druhou stranu film nachází krásu v tomto ponurém a drsném prostředí i v postavě filmového režiséra, který je tímto světem fascinován a snaží se přesvědčit diváky (troufám si tvrdit, že docela úspěšně), aby byli fascinováni také. Zobrazení bojujících dětí a teenagerů působí skutečně věrohodně a autenticky. Jeho naturalistický přístup je strhující a výkony dětských a dospívajících herců naprosto úchvatné. "The Worst Ones" je skrytý klenot současné francouzské kinematografie.

Pavučina (2023)

7,5/10. První dojem z Cobweb je, že má dobrou dějovou linii od začátku do konce filmu. Režisér Samuel Bodin odvádí skvělou práci na každém detailu z filmu, který nechci prozrazovat, který má důležitou symboliku. Herecké výkony všech jsou skvělé, že je to opravdu strašidelný film, na který se dá dívat. Nicméně konec byl v pořádku, protože z filmu samotného se toho moc nevyřešilo a zůstali jsme u cliffhangerového konce. Když jsem se šel podívat na trailer, že je od stejného producenta, který natočil Barbar. Cobweb dává filmu barbarský pocit, jakmile ho uvidíte. Celkově je Cobweb dobrý svými hereckými výkony, příběhem a hororem. Doporučuji sledovat Pavučinu v kinech.

Nic ve zlým (2023)

8/10. Je zřejmé, že tato dívka může dělat cokoliv a vidět ji v plném komediálním filmu jí umožnilo předvést své skutečné komediální kousky, a ty rozhodně má. Vždy jsem ji považoval za zábavnou v reálném životě - v rozhovorech, segmentech atd., a zjistil jsem, že má až velkou komediální osobnost, takže je na čase, aby byla svým skutečným já ve filmu. Příběh sám o sobě není nic, co bychom ještě neviděli, ale veškeré obsazení a herecké výkony byly na jedničku, stejně jako režie, kamera a hudba. Tempo bylo perfektní v tom, že 103 minut běhu uteklo jako voda. Bylo tam mnoho okamžiků, které se nahlas zasmály, zejména z Lawrencových dovádění, a to je to, co dělalo tento film mnohem příjemnějším. Kromě komedie jsou zde i některé momenty, které zahřejí srdce, které tomuto filmu dodaly extra nádech. Nedělalo by mi problém se na to dívat znovu, zvláště s přáteli a vypnutým mozkem.

Mluv se mnou (2023)

7/10. Talk to Me je v této vlně banálních, neustále se opakujících standardních hororových příběhů překvapivě osvěžujícím příběhem s patřičnými příšernými nádechy. Talk To Me je jiný v tom, že nespadá do běžného hororového příběhu zahrnujícího ducha strašícího v domě. Koncept je zajímavý, zahrnuje  znepokojující ruku a spoustu pěkně krvavých a zajímavých efektů. Tyto efekty vypadají docela reálně a prakticky a jsou skutečným úspěchem. Co však na Talk to Me není tak vzrušující, je to, že jde o docela volné vyprávění propojené dohromady. Zahrnuje to, že hlavní postava chce komunikovat se svou zesnulou matkou, a tato podzápletka někdy zabírá příliš mnoho času na obrazovce. Tempo filmu tím trpí - tento film je rozhodně delší než jeho 90minutová délka. Síla tohoto filmu tedy spočívá v tom – že má zajímavou premisu a působivé speciální efekty – je rozhodně strašidelný než děsivý a nejsou zde žádné lekačky. Jsou to strašidelné, nečekané momenty grafických detailů, které diváky ohromí spíše než atmosférou napětí a hrůzy vrcholící skokovým zděšením. Ale to neodrazuje jeho přitažlivost - pro filmové diváky, kteří se rádi nechávají překvapit, je Talk to Me opravdu docela dobrá věc.

Insidious: Červené dveře (2023)

4/10. Miloval jsem sérii Insidious, i ty pozdější měly stále hloubku, ale tahle mi připadala jako absolutní vykolejení. Zdálo se, že každá postava má složitost, se kterou přišla, a my jsme byli v ruce, abychom pochopili proč (mohlo to být v jednom prohlášení nebo v celém filmu), takže nám to bylo „řeknuto“, ale neměli jsme možnost vidět vývoj. Proto žádná z postav spolu nesouvisela, prostě existovaly. Není to v žádném případě nezapomenutelný film a ačkoli přinášejí postavy z předchozích filmů, je to uděláno způsobem, který působí, jako by „musíte mít“ portréty, aniž by do příběhu ve skutečnosti přidávaly nějakou podstatu. Pokud jde o strašení, víte, kdo to je, kde se to děje a kdy - téměř doslovně. Přál bych si, abych mohl milovat tento poslední film, ale bohužel se nezdálo, že by měl autentičnost prvních několika.

Oppenheimer (2023)

10/10. Oppenheimer je možná nejlepší film, který jsem za dlouhou dobu viděl. Velmi odlišné od Nolanových nedávných filmů, zejména těch sci-fi, ale ukazuje, že Nolan dokáže zvládnout žánr Biopic/Drama stejně dobře jako jakýkoli jiný žánr, se kterým se dosud pokusil. Film má 3 hodiny, ale ubíhá velmi rychle a příjemně. Aniž by to něco zkazilo, film představuje důležitá a velmi relevantní témata, a přitom je nepřetržitou zábavou a komplexní studií postav a studií naší společnosti ve velmi vysokém tempu. Aniž bych zmínil něco konkrétního, byla tam jedna scéna, která způsobila, že se téměř každý člověk v kině nervózně pohyboval na sedadlech, a to po dlouhou dobu bez přestávky, což byla jedna z nejintenzivnějších scén, jaké jsem kdy ve filmu sledoval, a připomněla mi skutečnou sílu filmového zážitku jako žádný jiný film v posledních letech. Rok je teprve v polovině, ale právě teď je to můj nejlepší výběr pro nadcházející sezónu udílení cen. Obraz, psaní, režie, herectví, hudba-- Oppenheimer je vítěz na všech frontách. Vzácný filmařský počin a význačná připomínka, že kinematografie není mrtvá. Tento film všem vřele doporučuji. Už jsem to jednou viděl a brzy se vrátím do Imaxu alespoň několikrát.

Bod obnovy (2023)

4/10. Rozhodně cítíme vliv Blade Runnera a Minority Report, ale bohužel zde není žádný Philip K Dick. Režisér klade velký důraz na techniku ​​a výzdobu, ale nedaří se mu obsadit hlavní postavu schopnou projevit emoce. Prázdný výstřel. Naprosto předvídatelný příběh, jednoznačné, rychlé, jednoduché. Přesně tohle by udělali v Hollywoodu tak před 15-20 lety a všichni by to ocenili. [57.KVIFF]

Anatomie pádu (2023)

10/10. To je ode mě MASIVNÍ ano, kluci. Toto konkrétní dílo bylo zpracováno s pečlivou přesností a dodáno s velkou pečlivostí. Spadá do kategorie intelektuálně stimulujících procedurálních dramat, kde jistota pravdy zůstává nepolapitelná a konečný úsudek ponechává v rukou diváků.Ale víš co? Na výsledku soudu nezáleží. Způsob, jakým se Justine Triet noří do nejhlubších aspektů lidského bytí, je úchvatný. Zobrazení myšlenek, emocí a rozhovorů je pozoruhodně autentické a odráží to, jak se odvíjejí v reálném životě. Triet mistrovsky zahrnuje vrstvy základního významu, což umožňuje divákům dešifrovat implicitní sdělení. Je to opravdu skvělé.Vždy mě doslova fascinovalo, jak fungují mezilidské vztahy. A tento film se ponoří do spletitosti vztahů a předvádí ostré a dokonale propracované dialogy. Zejména dvě scény mi naskočily husí kůži a stáhly se mi hrdlo: když se Sandra a Samuel prudce pohádali a ta debata mezi Danielem a jeho otcem na cestě k veterináři. Tohle rozhodně není kino: to je život!Bezpochyby si zaslouží prestižní ocenění Zlatá palma.Výkon Sandry Hüller není ničím výjimečným, upoutá vaši pozornost od začátku do konce, takže není možné odvrátit pohled. A ano, je tak důležité mít další film se silným a dokonalým ženským výkonem. [57.KVIFF]