Zabiják (2023)

6,5/10. Fassbender a Fincher vytvořili chladný a velmi uhlazený thriller. Je neuvěřitelně unikátní a v mnoha ohledech brilantní. Určitě nebude pro každého a neměl by být řazen do kategorie akčního filmu. Režie Davida Finchera je ostrá a přesná jako vždy. Kamera je skvělá a film vypadá neuvěřitelně. Je technicky zvuk a vizuálně ohromující se svými studenými kontrastními záběry. Fassbender je brilantní jako vždy a velí scénám. ALE, zdá se, že můj mozek nedokáže přijmout jednoduchost příběhu. Očekával jsem od toho něco úplně jiného a opravdu věřím, že poskytnutá synopse je zavádějící. Nezdá se, že by v tomto filmu nebo vývoji postavy byly nějaké sázky a v žádném případě nehrozí vážné nebezpečí. Dostaneme krátký (klišé) incident, který nám pomůže začít, a pak je zbytek cesty monotónní, podobně jako hlavní hrdina. Možná je v tom skrytá, krásná paralela, nevím. Mám pocit, že se na to musím dívat znovu s jiným myšlením, protože to není to, co jsem očekával nebo co bylo inzerováno. I přes mé výtky se mi tento film líbil. Jen bych si přál, aby se příběh a akční sekvence rozšířily mnohem více. Stojí za zhlédnutí, ale ne za hodinky, které očekáváte.

Sok (2023)

6/10. Působivé herecké výkony trojice hvězd ve filmu Foe ze Saorise Ronanové a Paula Mescala a Aarona Pierra pro mě nedokázaly zachránit toto úzkostně ovládané dystopické samolibé melodrama. Pro mě je tento film matoucí směsicí scén, které mi místy připomínaly Who's Afraid of Virginia Wolf se setkává s Frankensteinem na Rocky Horror Show. Odehrává se v roce 2065 For's o smutných životech mladého páru Hen v podání Saorise Ronanové a jejího manžela Juniora v podání Paula Mescala, který podivně pracuje na drůbežích jatkách, protože je ženatý s Han. Film Foe, natočený ve Victorii a Jižní Austrálii, se odehrává na Středozápadě Ameriky a vypráví příběh manželského páru žijícího život v izolaci v pustině, která byla zbavena veškeré vegetace v důsledku zanedbávání, které dnes naše planeta zažívá. Cizinec jménem Terence přijede autem k jejich domu, zaklepe na dveře a sdělí jim dobrou zprávu, že Junior byl vybrán kvůli jeho zjevné zdatnosti a síle, aby se stal součástí přemisťovacího cvičení pro pozemšťany, aby našli jinou planetu, kterou by zničili. Terence ujišťuje Juniora, že Hen nezůstane sám jako umělá náhrada za Juniora s veškerou jeho fyzickou zdatností a jeho vzpomínky zaujmou jeho místo, když bude pryč. To je dostatečná dějová linie, emocionální drama se pak zvyšuje, když Terence dělá rozhovory s párem o každé intimní části jejich vztahových bradavic a o tom všem, co odhaluje další napětí a úzkost. Nicméně chemie a charisma Saorise Ronanové a Paula Mescala, který je většinu filmu bez košile, byla působivá a doufám, že se znovu spojí v lepším filmu. Napíše prosím nějaký autor povznášející příběh zasazený do budoucnosti, kde politici a obyvatelstvo překoná strašlivý scénář budoucnosti, o kterém se dnes říká, že je nevyhnutelný?

Všechna ta krása a zabíjení (2022)

8/10. V případě All the Beauty and the Bloodshed asi nejvíce září závěrečných 15-20 minut. Může to být pomalý a v některých bodech poněkud nevyrovnaný dokument, ale staví se do některých fenomenálních a emocionálně náročných závěrečných scén. Zbytek dokumentu má stále tendenci zasáhnout mnohem častěji, než vynechat, ale měl jsem pocit, že mohl být trochu příliš dlouhý, a přestože respektuji volbu nespojit jeho dva primární příběhy explicitněji, část čekal jsem, že se v určitém bodě srazí příměji. Přesto nechat něco z toho na divákovi mi přišlo jako záměrná volba a já to mohu respektovat. Dokument sleduje Nan Goldinovou, přičemž film vypráví její životní příběh od 50. do 90. let a podrobně popisuje její aktivismus proti rodině Sacklerových a jejich roli v epidemii opioidů v 10. letech 20. století. To druhé by mohlo být zajímavější narativně, ale to první má zajímavější prezentaci, protože Goldin je dokonalá umělkyně/fotografka a dokument často spoléhá na to, že její práce slouží jako vizuální. Je to těžký a často smutný dokument, pojednávající o duševních chorobách, závislostech, korupci, cenzuře, krizi AIDS, diskriminaci a domácím násilí. Ve výsledku to může být pro některé diváky nepříjemné, ale myslím si, že nejlepší bylo netahat pěstmi (pokud lidé vědí, na čem jsou, než se rozhodnou to sledovat). Je to velmi silný dokument, o kterém si myslím, že se mě bude držet. Není to dokonalé, ale má několik úžasných sekvencí, které byly velmi úderné a dojemné.

Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor (2023)

9/10. Skvělé děsy, vynikající vazba na series, budu sledovat znovu a znovu! Nechápu recenze, které ho nehodnotí zle, protože je to pravděpodobně zatím nejlepší film z celé série Hell House. Pokud opravdu sedíte a pozorně se na to díváte, bude vám běhat mráz po zádech, je to perfektní halloweenský film. Jediným záporem by bylo, že jsem nemohl jasně říct, kam to spadlo v časové ose spolu s ostatními filmy, ale jen to přidává další vrstvy do celého příběhu, který s Hell House splétají. Ještě dodám, že jsem viděl předchozí 3 a první byl můj oblíbený, třetí byl můj nejméně oblíbený, ale dodal příběhu více hloubky. Nicméně, děsivý faktor v tomto je nejlepší ze všech! Bezpochyby horor roku.

Zlo si umí počkat (2023)

6/10. Mohl to být velmi dobrý film, ale stále to není špatné a mnohem lepší než velkorozpočtové filmy z tohoto Halloweenu. Doporučuji všem milovníkům hororů, ale ne slabším. Z některých scén vám  v tomto filmu spadne čelist. Chvílemi jsem musel přetáčet, abych zjistil, jestli se to opravdu děje!!! Takže ano, dobrý pokus a dobrý příběh, ale přál bych si, aby měli lepší rozpočet a aby VŠICHNI pořád nekřičeli, zvláště hlavní postava. Mohlo to být 10 z 10, ale myslím, že to není, lidé mu dávají hodnocení 10 hlavně kvůli jeho šokové hodnotě a krvavosti!!! Doufejme, že příští Runga bude mít lepší rozpočet. Doporučuji pouze fanouškům hororu.

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

9,5/10. To je to, o čem je kino, úžasný příběh, skvělé herecké výkony a ohromující vizuální efekty. Scorsese už má působivý backlog, tohle okamžitě přejde do toho seznamu klasik, byl jsem super nadšený oznámením a trailerem, nebyl jsem zklamán. Není to obskurní kus historie USA, ale je to kus, o kterém se často nemluví, rozhodně vás nutí přemýšlet o událostech. Hodně se děje, máte tajemství, máte spoustu manipulace a je tu trochu násilí, které byste očekávali, i když jsem si myslel, že je poněkud zmírněný. Vizuálně spadne čelist, vypadá to vznešeně, kulisy a kostýmy jsou neuvěřitelné, naprosto na místě a ta auta byla neuvěřitelná. Díky velkému množství doplňků vypadá několik scén pěkně epicky. Je to dlouhý film, ale pozor! Já osobně bych potřeboval ještě tak o 2 hodiny víc. Zvrat na konci celé kino zalapal po dechu, jaký nečekaný okamžik, nedokážu si představit dobu, kdy Scorsese použil takový děj, neviděl jsem to.Herecké výkony byly bezchybné, každý hrál svou roli, osobně vidím, že si DiCaprio za tohle odnáší velké ocenění, určitě si to zaslouží. Nebuďte překvapeni, když uvidíte, že toto získává řadu ocenění. Lily Gladstone je naprosto výborná herečka, nemůžu se dočkat na další projekty kde bude hrát.

Svět podle Georgie (2023)

10/10. Skvělý nezávislý film. Filmová produkce byla dobře propracovaná. Skvělý příběh. Dobrá práce pro lidi, kteří tento film produkovali. Rád bych viděl více práce od štábu, který tento film natočil. S rozpočtem, který měli, si vedli opravdu dobře. Herecké výkony byly také velmi dobré. Děj byl dojemný. Tolik dětí takto žije a zdržuje každodenní život zejména v chudé oblasti Anglie. Co musí chudé děti udělat, aby přežily. Velmi dojemný film. Mladí herci a herečky mají ve filmovém průmyslu světlou budoucnost. Každý měl nějakou oblíbenou část filmu. Moje je, jak se otec a dcera nakonec spojili. Dojemný konec.

Zvláštní způsob života (2023)

6/10. Není žádným tajemstvím, že Pedro Almodóvar na počátku 21. století koketoval s myšlenkou režírovat „Zlomenou horu“ a okázalý španělský autor byl pochopitelně přesvědčen, že gay kovbojské drama Annie Proulxové by mohlo být ideálním debutem v angličtině. Nakonec od projektu přešel (jak nedávno vysvětlil pro IndieWire) a věřil, že jeho interpretace materiálu bude tělesnější a nestydatější, než byl Hollywood tehdy ochoten akceptovat. Téměř o 20 let později se Almodóvar stále snaží prolomit jazykovou bariéru a vytvořit nějaký „americký“ prvek, ale 30minutový „Strange Way of Life“ – jeho druhý anglický krátký film – ho přistihne, jak se zoufale snaží Nahradit ztracený čas. Tento upovídaný western, který láká sledovat, přestože se může pochlubit veškerou výdrží zatoulaného hadříku, přemítá o represivitě svého žánru a zároveň doluje bohatou vlnu konfliktů ze vzájemné hořkosti sdílené dvěma hlavními postavami, které kdysi snily o společném životě. , jen aby jim ten sen proklouzl mezi prsty, protože postrádali schopnost představit si, že se stal tělem. Neexistoval pro ně žádný vzor, ​​který by mohli následovat – žádný ukazatel k tomuto konkrétnímu rohu americké hranice.

Tori a Lokita (2022)

6/10. Tori a Lokita je velmi jednoduchý, ale dobře odpozorovaný příběh o dvou mladých uprchlících, kteří se usadí v Belgii a snaží se proniknout. Může se pochlubit dvěma sympatickými výkony dvou hlavních představitelů, kteří spolu mají skvělou chemii. Příběh je celkem jednoduchý, ale dobře zpracovaný. Při natáčení filmu není příliš extra zvratů takže veškerou práci přenechá příběhu. Myslím, že v částech mohlo být trochu více hloubky a určité prvky mohly být posunuty a rozvinuty o něco dále, ale celkově jde o silně emotivní a poutavý příběh. Celkově solidní film, který je velmi poutavý, ale možná mohl být dokreslen a stylizován trochu více.[Be2Can2023]

Peníze těch tupců (2023)

10/10. Dobře, takže IYKYK... a pokud nevíte, možná je to trochu těžší pochopit. Ale i vzhledem k tomu se jedná o úžasně zábavný, dojemný domácí film. Paul Dano odvádí skvělou práci, když ztvárňuje Gila aka DFV, alias Roaring Kitty. Pete Davidson byl veselý a America Ferreira předvádí další skvělý výkon jako Jenny. Z knihy Bena Mezricha si udělejte laskavost a podívejte se na tento film, nebo si knihu alespoň přečtěte. Aby bylo eko hřiště spravedlivější, je třeba Wall Street snížit o pár kousků. Pokud jste pro to, pak budete pro tento film. Jen abys věděl, Kene Griffine, lhal jsi Kongresu. A tím to zdaleka nekončí! Ve skutečnosti je to jen začátek!