Služka (2023)

Na české i slovenské poměry docela vydařené. Určitě dobrá kamera, herci a celkově ten historický feeling. Ale dějově to není ničím nové, prostě lesbické drama v době, kdy homosexualita byla vnímána jako hřích. Mínus - rozdělení postav podle pohlaví, prostě muži jsou tady vyobrazení jako bezcitné hovada. Hodnocení: 6,5/10

Kmotr (1972)

Dohnal jsem svůj velký rest a dostal jsem přesně to, co jsem čekal. Mafiánský film o italské rodině Corleone, kde na vás zapůsobí ta skvělá atmosféra. Plno památných hlášek a herců, hlavně Marlon Brando, který je prostě legendární v téhle roli. Celkově je to skvělý film, který ale je trochu dlouhý. Hodnocení: 9/10

Demolice (2015)

Film mnoha tváří. Donutí vás se zamyslet, pobaví vás a ke konci vás dojme. Demolition je výstižný název, jelikož demolice v tomhle filmu skrývá mnoho významů. Příběh muže, který se vyrovnává se ztrátou po svém a mezi tím naváže vztah s ženou a jejím synem, který je naprosto skvělý. Herecky všechny role výborné a hudba taky. Avšak není to dokonalé, místy trošku nuda. Hodnocení: 7/10

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Hasta la vista, baby. Viděna delší verze a co k tomu dodat, téměř dokonalý film a co si budeme, jeden z nejlepších akčňáků. Špičkové efekty, hudba, herci, hrozně napínavé, úžasná atmosféra, prostě všechno. Plno skvělých hlášek, které zná naprosto každý a které jen tak nevymizí. Arnie naprostý zabiják a Cameron zabiják za kamerou. Menší mínusy - zpomalené záběry, které mě místy štvaly a občas až moc nápadně dramatizování. Hodnocení: 10/10

Terminátor (1984)

Opravdu výborné akční sci-fi, které je na svou dobu opravdu působivé. Scénář sice není tak skvělý, ale skvělá hudba, kamera a akce to vynahradí. Arnie ve své nejslavnější roli jakožto hora svalů bez emocí je prostě super a taky měl super hlášky. Efekty tak napůl, některé docela vtipné, ale některé i na dnešní dobu dobré, například oheň ke konci filmu. Hodnocení: 8/10

Spolu (2022)

Velice solidní drama, kde jsou hlavními tahouny herci. Kozub zahrál naprosto dokonale a Žilková jakožto matka, která se stará o nemocného člověka taktéž. Velmi povedený scénář, bylo to vtipné, smutné a plné emocí. Trošku bych akorát vytknul kameru, ne že by byla špatná, ale nějaké scény mohly být natočené lépe. Jinak to není ničím výjimečné, ale za to opravdu povedené. Hodnocení: 7/10

Les sebevrahů (2016)

Pojďme vzít film o strašidelném lese a natočit ho v lese, který je přesný opak strašidelného a pojďme tam obsadit herečku, která jako hlavní postava není vůbec sympatická. Ještě k tomu se hlavní hrdinka chová, jak by byla blbá úplně. Bez atmosféry, laciné lekačky a celé je to takové mdlé, nudné. Hodnocení: 3/10

Nezvěstná (2023)

Výborný thriller, který se za mě může měřit se Searching. Opravdu dobré tempo, herecké výkony a styl. Příběh byl místy děravý a ne moc realistický, co se týče práce policie a práce se sociálními sítěmi. I tak ale stále velice zábavné, napínavé, plné super nápadů. Hodnocení: 8/10

Bez lítosti (2023) (seriál)

Konečně nějaký zajímavý český dokument. Velice zajímavé, odpudivé a svým způsobem smutné, tolik nevinných lidí zabito... V dokumentu jsou výpovědi samotných vrahů a tím to je ještě lepší, je to autentické. Ale co se týče mínusů, tak mě v pár dílech zklamal zvuk, vrahům nešlo rozumět a titulky nebyly, takže člověk polovinu dílu nerozumí a to je za mě velký problém, který není vůbec těžké vyřešit. Jinak to je opravdu skvělé. Hodnocení: 8/10

Klan Gucci (2021)

Hrozně dlouhé a takové o ničem. Tak polovina filmu hrozná nuda, pak už to bylo lepší. Scénář nebyl moc dobrý, plno prázdných míst, zbytečných věcí, rozjede se jedna linka a najednou střih, posuneme se o několik let dopředu, aniž by se to dovysvětlilo. Herecky mě opravdu potěšil Al Pacino, na něho je vždycky radost koukat. Ale Jared Leto... To byl overacting jak sviňa, nedalo se na něho koukat. Jinak ten film měl docela potenciál, který byl ale bohužel pohřben scénářem. Hodnocení: 6/10