Backrooms (2022)

S creepypastou jsem obeznámen, ale vlastně nikdy mě nenapadlo se jít podívat na originál. V několika sekvencích opravdu nepříjemné, jelikož autor si hraje se strachem z neznáma a docela se mu to daří. Polovinu snímku se jenom prochází chodbami, monstrum docela zajímavé, avšak nevím, jestli v dobrém nebo špatném slova smyslu. Dvě povedené lekačky, zajímavý výběr míst a celkově toho vizuálu. Mohlo to být kratší, protože opravdu mě moc nebavilo to procházení stejnými chodbami. Hodnocení: 6/10

M3GAN (2022)

Celkem fajn film o tom, jak se dokáže technologie zvrtnout. Není tam nic nového nebo něco šokujícího, film se asi hodinku rozjíždí, ale určitě to není nuda, objeví se pár zajímavých scén. Film nám taky ukazuje pohled, jak může mít trauma vliv na dítě a taky ukazuje pomalou změnu "vědomí" robota. Velká škoda je, že zabíjení bylo poměrně málo a když už nějaké bylo, tak většinou jsme to neviděli a obecně bylo málo krve na můj vkus. Musí se ocenit vzhled samotné M3GAN, který je parádní a co mě ještě víc udivuje, že M3GAN doopravdy hrála herečka Amie Donald, která to zvládla bravurně. Filmu taky chybí nějaká hutná atmosféra nebo nějaké napětí. Část před samotným finálem povedená, ale konec bylo pro mě docela zklamání... čekal jsem něco víc drastičtějšího, napínavějšího... Je to takový ten film na jeden nudný večer. Hodnocení: 6/10

Vlk viking (2022)

Tohle nebyl vlkodlak, ale tak maximálně menší vlkodav. Já se i těšil, ovšem přichází velké zklamání. Herci byli v pohodě, ale... Vůbec mě to nebavilo, vleklo se to i když to nemá ani dvě hodiny. CGI docela špatné... Absolutně bez akce, gradace, napětí, strachu, vlastně skoro nic, první půlku se vlastně nic neděje. Alespoň tam byl nějaký gore a možná mi prostě akorát ten film nesedl. Hodnocení: 3/10

Víly z Inisherinu (2022)

Martin McDonagh opět dokazuje, jaká to je špica ve svém oboru. Konverzačka, která trvá téměř 2 hodiny vypráví příběh dvou kamarádů, kteří se přestali bavit, a tenhle celý příběh se odehrává na irském ostrově, který je atmosféricky senzační. Nečekejte od toho nějaké velké tempo nebo velkolepé vyvrcholení. Je to prostý tragický příběh, který i v té tragičnosti dokáže najít humor. Některé dialogy jdou víc do hloubky, přemýšlení nad smyslem života, samota, hledaní něčeho, čím člověk za sebou něco zanechá. Líbila se mi ta atmosféra, ten přízvuk a hlavně herecké výkony!! Colin Farrell s Brendanem Gleesonem podávají neskutečné výkony, kdy Farrell hraje takového trochu moulu a Gleeson mrzutého skladatele. Za zmínku taky stojí výkon Barryho Keoghana, který hraje takového divného vesničana, který marně hledá lásku. Atmosféře přidává taky hudba, která je skvělá. Věřím, že tenhle film nebude pro každého, jelikož ne každý má rád tyhle čistě dialogové filmy, ale za mě spokojenost. Hodnocení: 8/10

Mayday (2023)

Naprosto skvělé akční béčko. Čekal jsem, že to bude dobrý a ve výsledku to je ještě lepší. Akčňák, jak si představuju, jednoduchý děj, má to neuvěřitelné tempo hned od začátku, pěkná dávka akce, napětí, opravdu dobré herecké výkony. Záporáci byli pěkní filipínští hajzlové, přesně jak jsem si to představoval, takoví klasičtí asijští maniaci. Scény s letadlem opravdu pěkně udělané a některé filmy by si mohly vzít příklad. Opravdu poctivá akční práce. Hodnocení: 8/10

The Last of Us - Drž mě za ruku (2023) (epizoda)

Krásný díl o tom, jak se nám začíná vyvíjet vztah mezi Ellie a Joelem. Sice to nemělo takové tempo, na druhou stranu máme spoustu scén z hry, včetně té legendární se zalepeným časopisem. Taky bych řekl, že tenhle díl měl být právě o tom vyvíjejícím se vztahu a ne o akci nebo napětí, i když se nám tady dostalo jedné pěkné akční scény a jedné plíživé scény. Kathleen zatím smíšené pocit, uvidíme se, jak se to vyvine. Hodnocení: 8,5/10

Becky (2020)

Nojo, náckové byli vždycky problém... a Kevin James je rovnou jejich předák, musím říct, že svou roli zahrál opravdu dobře a to samé musím říct o Lulu Wilsona, která taky byla skvělá. Hudba zajímavá a docela jsem si ji užil. Ze začátku mě to vůbec nebralo, hrozná nuda, potom asi od poloviny to dostalo trochu šťávu. Vraždy byly vymazlené a krvavé, kdekteré slashery si můžou vzít příklad. Ta zápletka okolo klíče a nějaké přísně tajné věci byla úplně zbytečná, zapomnělo se na ni a vlastně tam byla jenom proto, aby se neřeklo. Tento film je prostě taková jednohubka na večer, žádný zázrak, ale ani žádné zklamání. Hodnocení: 5/10

Dobrý časy (2017)

Jeden z nejzajímavějších filmů, co jsem viděl za dlouhou dobu. Ono se vlastně v tom filmu nic neděje, ale to tempo, které tady nastolili bratři Safdiové je vražedné a jako vrchol nám neustále hraje nějaká synthwave hudba. Herci odvedli skvělý výkon a to hlavně ústřední dvojice Pattinson a Safdie. Upřímně si ale myslím, že z tohohle filmu se dalo ještě vytřískat daleko víc, sice některé scény byly opravdu bravurní, ale docela mi vadilo třeba nelogické chování postav občas, nebo i když tempo bylo neustálé velké, tak jsem občas ztratil pozornost, protože jsem se trošku nudil, jelikož některé scény mi přišly, že se vlastně opakují. Hodnocení: 7,5/10

Karanténa smrti (2022)

Po delší době nějaký pořádný slasher. Hrozné tempo, jede to od začátku až do konce a vlastně stačí málo, pár herců, jedna velká chata a je to. Hrozně se mi líbilo, jak to opravdu bylo napjaté, mnoho naháněček, pár opravdu dobrých lekaček a taky skvělá kamera. Postavy mi sice byly šumák, ale uběhlo to jako voda, opravdu skvělá zábava a takhle nějak si představuji lepší slasher. Bylo to krvavé, v několika ohledech kreativní a celkově velké překvapení takhle z kraje roka. Hodnocení: 7,5/10

Pearl (2022)

Zcela jiný film než X, ale ani tak bych ho nenazval špatným, akorát mi asi nepadl do noty. Líbil se mi ten styl, ty barvy, ta hudba a zasazení do první světové války. Musím říct, že Mia Goth je velký tahounem filmu a předvádí zde perfektní výkon, za tento výkon měla dostat nominaci alespoň na glób. Jinak stejný problém jako v X, trvá dlouho, než se začne něco dít a když už se něco dělo, tak jsem nebyl ani tak uspokojen... Závěr si Mia ukradla pro sebe svým dlouhým monologem a to bylo něco skvělého. Hodnocení: 6/10