Skála (1996)

Dvoma slovami: riadna nálož. Fantastické herecké výkony v podaní dua dôchodca Connery/vtipný Cage. Dobrý príbeh, našlapaná akcia, vtipné momenty, silný casting a to všetko podporené hudbou Zimmera. Kto by to bol povedal, že Connery bude ešte v dôchodkovom veku dávať dole protivníkov vo veku jeho syna. Skvelý filmový zážitok. Ehm, a spomenul som toho Conneryho?

Já, Steve McQueen (2014)

Ak patríte medzi fanúšikov tohoto herca, nazval by som to povinnou jazdou. Jeden z najlepšich hereckých dokumentov aký som videl.

Bullittův případ (1968)

Nepamätám si, že by som niekedy zobral film, ktorý som videl roky dozadu, dal som mu v tej dobe 3* a s neveriacim krútením hlavy presvedčil sám seba, že si ho pozriem znova, pretože má určite naviac. A toto je presne ten prípad. To čo sa mi v tej dobe zdalo ako slabá stránka filmu (automobilová naháňačka bez hudby? Prosim?) hodnotím po prehodnotení presným protikladom a stáva sa z toho zlatý vrchol filmu. Priznám sa, že pred pustením filmu, som si prečítal všetky fakty zo sekcie "zaujímavostí", aby ma dôkladne pripravili na to, čo ma čaká. McQueenove reálne šoférovanie Mustangu, lietadlová scéna, reálna nemocnica, či rolák s podpažným púzdrom, ktorý sa stal inšpiráciou okrem iného aj pre samotného Rogera Moora v bondovke Live and let die. Čo ma však vo filme sklamalo, bola celkom absencia akcie, na ktorú McQueen skutočne má. Zbraň tasil jedinýkrát a to v samom závere. FIlm však staval na celkovej atmosfére, dobrých hercoch (Vaughn, Bisset) a dobrej hudbe. Na niektoré filmy proste musíte dozrieť.

Posedlost (1976)

Fantastická hudba, veľmi nevýrazný Cliff Robertson, kvalitatívne veľmi bezduchý obraz a film som nejako nepochopil. Toľko k hodnoteniu. Chcel som dať 2*. Sám neviem prečo, ale že je to môj obľúbený de Palma, dávam slabé 3*.

Kancl (2001) (seriál)

Jednym slovom, Ricky Gervais je FAMÓZNY.

Poslední objetí (1979)

Film s veľmi dobrým námetom ale ako celok tomu niečo chýbalo, čakal som od toho niečo viac. Síce slabšie ale predsa len 4*. 3 za samotný film a 1 naviac za celkovú atmosféru filmu a Scheiderove parádne 2 obleky, ktoré medzi sebou striedal celý film. Mohlo sa to skor volat "Muž s dvoma oblekmi" alebo "Man in the beige suit" keďže za celý čas sme ho v ničom inom nevideli. Na chvíľu vytiahol pre zmenu iné nohavice ale dlho v nich nevydržal, znova sa prezliekol späť. Scheider ako postava zaujímavý a herecky presvedčivý.

After: Polibek (2019)

55%? To kde zobralo? Musel som to vypnut.

24 Hodin: Nezastavitelný (2017) (seriál)

Veľmi slabý odvar oproti pôvodnej 24-ke. V podstate tak podobné a zároveň úplne odlišné. Hlavný hrdina sa s tým pôvodným nedá porovnať. Najvačšie pozitívu je pre mňa návrat Tonyho Almeidu, ale bohužiaľ až v čase, keď seriál prestával držať moju pozornosť. Hodnotil by som ako priemer. Keby nevidím pôvodný seriál, hodnotím pravdepodobne lepšie.

Trable o Vánocích (2015)

Nemám rád filmy, kde kecá do toho rozprávač a ešte k tomu keď táto komédia ani veľmi vtipná nie je...a pri tom ten námet má taký potenciál.

Nejlepší zabiják (2016)

Šablóna posledných Seechalových filmov: objemná postava, oranžové okuliare na blokáciu modrého žiarenia, kožená bundička, plastické vlasy, pomalá chôdza a minimalistické pohyby, takmer žiadne výrazy tváre, zneškodňovanie protivníkov prostredníctvom skrúcania zápästia, C-čkoví herci a vzhlad filmu...to všetko tu bolo. V podstate to isté, čo v každom jeho filme z tohto obdobia. Ale ja sa na to proste rád pozerám.