Boeing 747 v ohrožení (1996)

Ešte aj po 21 rokoch od vzniku to bolo zábavné a napínavé. Dobre sadlo na horúcu noc, keď sa nedalo spať, tak prečo nedopriať 4*. Aj deväťdesiatky proste majú svoje čaro :-)

Brooklyn (2015)

Páčila sa mi atmosféra, bolo to celkovo príjemné i dojímavé... ale rovnako ako iní sa tým nomináciám na Oscara musím čudovať. Videla som už slušnú kôpku filmov, ktoré mali rovnaké atribúty plus dramatickejší obsah, a nominované nikdy neboli. No, ale veď vieme, že aj tie Oscary majú svoje muchy ;-)

Slepička Rjaba (1994)

Ako satira to funguje, ale postupne na mňa začalo namiesto pobavenia doliehať zúfalstvo. Tá nekonečná prehliadka chamtivých ožranov, hlupákov, obmedzencov, lenivcov a závistlivcov, ktorí vedia o každom všetko, ma iritovala, až som sa nevedela dočkať, kedy to skončí.

Kuře na švestkách (2011)

Pekne a poeticky nakrútené, problém je, že už pôvodný komiks si ma nevedel získať. Možno bol dôvodom hlavný hrdina, ktorého som si nedokázala obľúbiť. Preto len poctivé 3*, ale bez veľkých emócií.

Nebeské geto (2006) (TV film)

Pekne spravený film, len strašne nemám rada, keď v dokumentoch rozprávajú konkrétni ľudia (nie náhodní okoloidúci), ale kvôli nejakému hlúpemu umeleckému zámeru chýba ich meno a určenie.

Inferno (2016)

Nemám rada štýl Dana Browna a pri počúvaní audioknihy Inferno som takmer bez prestávky škrípala zubami - no aj vďaka tomu, že film je oveľa kratší a ani to Brownove neustále mudrlantské vysvetľovanie tam toľko necítiť, bol v porovnaní s knihou milosrdne znesiteľný, skoro až dobrý ;-)

Rozhovor (1974)

Iným filmom dávam 3*, keď ma pobavia, hoci nemusia oslniť. Tu je to skôr vyjadrenie uznania za prácu, remeslo i viaceré detaily, nad ktorými som premýšľala až po filme. Inak totiž nemôžem povedať, že by som si k hrdinovi alebo deju vytvorila osobný vzťah. No dokážem uznať, že je to kvalitne spracované.

Satisfakce 1720 (2016)

Zaujímavé, ľahké i hlboké zároveň, aj to záverečné prekvapenie zinscenovali výborne, bola som chvíľu perplex :-) S prehľadom na spokojné 3*.

Na křižovatce (2010)

Ťažko hodnotiť, keď na jednej strane je to dobre spracované a zúčastnili sa obe strany, a na druhej strane sa mi z tých náboženských fanatikov dvíha kufor. Ten nabúchaný polointeligent v zrkadlovkách je vyslovene nebezpečné indivíduum, v strieľaní doktorov mu bráni len strach z toho, čo by zažil v base, lebo je stopercentne aj totálny homofób.