Dobrý ročník (2006)

Milé a veru aj oddychové. Krásna atmosféra Provence s jej horúčavou i cikádami. Ale že by ma príbeh hlavného hrdinu zasiahol nejako hlboko, to zase nie. Je tuctový a predvídateľný od začiatku do konca. Klasická a omletá šablóna mega-úspešného žraloka, z ktorého sa stane citlivý muž s morálnymi hodnotami... Zaujímavá a možno trochu výnimočná je forma, ale nie obsah.

Spadl z oblaků (2003)

Rhys Ifans ako austrálsky Hugh Grant. Precukrená romantika s logickými dierami. Ale neublíži.

Mazaný Filip (2003)

Fúú, tak ja mám rada paródie aj bláznivé komédie aj všeličo... a veľa znesiem... ale toto bol jeden veľký trapas od začiatku do konca. 1 hviezda za tie hlášky a parodovanie, ktoré som ešte bola ochotná akceptovať. Ale nezasmiala som sa ani raz.

Robot Chicken: Star Wars Episode III (2010) (TV film)

Je to tak brilantne šialené, že sa mi to páčilo :-) Pre milovníka Hviezdnych vojen je to síce totálne neúctivá paródia, ale zároveň ako milovník paródií im to musím odpustiť, lebo boli jednoducho skvelí :-D Švanda, prča, a taun-taunie mäso! Chcem vidieť aj všetky ostatné epizódy :-)

Transformers 3 (2011)

Bolo tam asi tisíc logických chýb a klišé, nesympatická pyskatá frajerka hlavného hrdinu, ale aj veľa fórov. To všetko už síce bolo aj v prvých dvoch častiach, ale na tretíkrát ma to už akosi prestáva baviť. Transformeri pre mňa strácajú čaro a myslím, že je načase, aby ich prestali dojiť. Tri hviezdičky sú aspoň za stále solídne popkornové vizuály a za to, že kým ma nezačala ubíjať šialená stopáž, tak som sa na tých vtipoch smiala... po hodine a pol pukajúcej kukurice ma to ale prešlo. P.S.: Bože, ono je to modelka na spodné prádlo!

Křižník Potěmkin (1925)

Môj klasický problém s veľmi starými filmami. Neviem ich doceniť tak ako ostatní, ktorí na ne pejú ódy. Chápem, že vo svojej dobe to muselo byť špičkové dielo, atď, atď. Áno, kamera v Krížniku Potemkin bola výborná, vtedy určite neuveriteľná. Ale ten čiernobiely príbeh, hyperbolizácia a obrovský pátos u mňa proste nezabrali. Zachytila som aj zlý strih - nie, nemám nič proti akčnosti, ale scény sa opakovali (čo je ten menší hriech) a občas nenadväzovali. Za všetky tie dobré veci, ktoré oceňujem, dávam tie 3 pekné hviezdičky. Ale na zvyšné dve to film z roku 1925 nemá šancu vytiahnuť. Nie preto, že je taký starý - ale jednoducho preto, že odvtedy filmové umenie prešlo veľkým vývojom, a porovnávať tieto epochy je ako porovnávať literatúru súčasnú s tou spred 400 rokov. Kto sa v tom chce rochniť, nech sa rochní. Ja mám radšej literatúru od 20. storočia.

Ip Man: Zrození legendy (2010)

Pozerala som to ako rozprávku pre dospelých. Bolo to rozprávkovo romantické, farebné, úsmevné aj melancholické... také čisté. A väčšina hercov totálni sympaťáci (okrem záporákov, samozrejme;-).

Útok na věžák (2011)

Fantastická porcia humoru a hororu, akú som nezakúsila veľmi dlho. Bavilo ma to od prvej chvíle po poslednú - napätie, ktoré sa dalo krájať a skvelý čierny humor. Inteligencia, správne vybraté "running jokes" scény, atď, atď. Nemusela som sa dlho rozhodovať, pri prvom uvažovaní, koľko udeliť hviezdičiek, mi napadlo, že vlastne je to jasná päťka :-) Zábava na britský spôsob ako má byť!

Šéfové na zabití (2011)

Kde bolo tam bolo, traja blbci sa rozhodli zbaviť svojich tyranských šéfov. Jediný problém bol, že to boli naozaj kolosálni blbci... Komédia ktorá vcelku ujde, ale je v hollywoodskej produkcii nadpriemerná iba v časovo a priestorovo ohraničených detailoch. Spomedzi úžasného tria debilkov ma prekvapivo najviac bavil Jason Bateman, ktorému som sa predtým radšej vyhýbala. Ale skombinujte ho s podobne otravným Sudeikisom a neznesiteľným Dayom a hneď je z neho najväčší sympaťák na place ;-) To sa netýka nepriateľského tria žralokov, ktorému jednoznačne kraľuje Kevin Spacey. Spolu s Anistonkou a Farrellom (tak skvele zmeneným, že som si ním celý film nebola istá ;-) tvoria dynamickú protiváhu a dodali Šéfom na zabitie nezanedbateľný kúsok prestíže. A ešte Jamie Foxx :-) Bez nich by to bol asi len trápny prepadák. A možno je aj tak...