Blesk (2011)

Archetypálny policajt verzus archetypálny psychopat. Napriek tomu, že je to samé klišé a všetko správne cielené na city, malo to gule a dobre som sa bavila :-)

Božská Ema (1979)

Príjemné i melancholické dielo. Keď filmová Ema spievala českú hymnu, behali mi zimomriavky po celom tele.

Zdrojový kód (2011)

Keby namiesto škeriacej sa Michelle Monaghan utrafili sympatickejšiu herečku, hádam by som v záchvate emócií dala aj 4*. Viem, je to hlavne záležitosť vkusu, a muži s tým asi nemajú problém, no mne táto baba jednoducho vadí a často mi kazila dojem z filmu. Neustále oscilovala medzi vtieraním sa, škerením, lepením a zároveň hrou na netýkavku. Pokiaľ ide o príbeh, zaujímavé a fajn scifíčko len s niekoľkými odpustiteľnými kiksami.

Divnej týpek (2009) odpad!

Uf! Ako píše Dobytek, hranica medzi humorom a trápnosťou je tenká. Veruže ani mne sa tu nič vtipné nezdalo a väčšinu času som len trpela (ale však dopozerám, nech môžem ohodnotiť, keď už to bol taký omyl). Zúfalý film plný zúfalo idiotských postáv, kde jednooký medzi slepými môže byť kráľom - avšak až po zásahu šťastnej náhody. Príšerne sa škľabiaci Lonnie Donaho (Héctor Jiménez) vo mne vyvolával dávivý reflex.

Náměstí svaté Alžběty (1965)

Knihu som čítala ešte v puberte a bola výborná. Film som videla teraz, no jednak mám odjakživa problém so starým štýlom hrania (či už bol hollywoodsky alebo domáci, prehnaná štylizovanosť pohybov a celková divadelná teatrálnosť mi vadí), jednak sa mi záverečných pár minút filmu zdalo uponáhľaných, nedotiahnutých, odfláknutých. Tam by som veruže prijala viac výrazu i emócií, než zopár krátkych záberov na mladého Križana, ktorý teda vôbec nevyzerá na to, že práve videl zomrieť zopár blízkych ľudí... Ale musím uznať, že po všetkých stránkach je to dobre spravený film, samozrejme s ohľadom na rok výroby.

Česká spojka (2002)

Prvé dve tretiny filmu som sa príjemne bavila, ale popudilo ma, keď sa scenár nejakým umelým zvratom začal hrať na Smrtonosnú pascu. Pritom Die Hard je dobré také aké je. Len nemali tie isté motívy miešať do Českej spojky :-/ Ale Chris Rock v partii s Anthony Hopkinsom boli fasa :-) "Pako!"

Farmář hledá ženu SK (2010) (pořad)

Minulú jeseň to bola moja pravidelná piatková dávka mozgového výplachu, relaxu, intelektuálneho masochizmu a škodoradostnej zábavy. Teplý župan, horúce kakavko do ruky a guilty pleasure môže začať :-) Študovala som reakcie ľudí, žien bijúcich sa o jedného chlapa (prípadne o pozornosť kamery), bavila sa na tých najhlúpejších. Väčšina reality šou je predsa o tom: ukážeme vám zopár excelentných blbcov, vy sa zasmejte a pestujte si príjemný pocit, že ste lepší ;-) Presne ako píše Meave.

Šéfka (2011) (pořad) odpad!

Tak ja som si svojho času úvodnú časť pozrela a potom už len zlomky ďalších. Spočiatku som bola zvedavá, nakoľko to bude "akčné", na rôznorodé prejavy rivality medzi súťažiacimi a aj na Norino zdrbávanie, lebo v tom je fakt jednotka (ale presne ako píše Djkoma, pôsobila, že má na šou vyhradených pár minút a vlastne ju to vôbec nezaujíma). Neviem ako vyzeral originál tejto šou, ale česko-slovenská mutácia sa nevydarila. Na tom sa nedokázala baviť ani moja škodoradostná bunka, ktorá väčšinou môže za to, že vôbec nejakú reality šou tohto razenia v telke zapnem. Nebotyčná nuda, súťažiaci sa správali ako idioti a v tých momentoch, ktoré som videla, neboli schopní správať sa ani ako tím, ani ako bojovníci za seba. "Dramatické" poňatie relácie sa niekam vyparilo, nemalo to poriadny strih ani réžiu. Jedným slovom nuda aj v rámci žánru. Keby sa na tom aspoň dalo baviť, dala by som 1*.

Crazy Heart (2009)

Takéto filmy sú fajn, raz za čas si ich rada pozriem. Najviac ma dostali Báječní Bakerovi hoši a Walk the Line bol strhujúci. No Crazy Heart je akýsi... ošúchaný. Neprináša nič nové, a síce sú Jeff aj Maggie ako obvykle vynikajúci, scenár sa mi zdá pomerne tuctový. Nebyť toho neobjavného pocitu, dala by som 4*.

Match Point - Hra osudu (2005)

Čisté 4* nedám, ale bol to zaujímavý film, i keď netypický pre Woodyho Allena. Lenže nie príliš prekvapivý, všetko vlastne šlo presne tak, ako som si myslela. Až na isté zlomové scény, kedy som si do poslednej chvíle hovorila, že "to nedokáže, to nespraví"...