Matrix (1999)

Ak by sa filmy mohli podávať ako jedlo v reštauráciách, v tomto prípade by som ho podával ako bažanta opekaného na víne s riadnou porciou chrumkavých hranolčekov , všemožnou oblohou a na záver v podobe dezertu lahodný krémeš. Pretože toto všetko pre mňa tento film predstavuje, lahodnú pochúťku so všetkým čo k tomu patrí. Ak k tomu ešte pridáme najlepší soundtrack všetkých čias, ktorý servírujeme ako francúzske Bourgogne ročník 61, dielo je dokonané. Už od úvodných titulkov až po mne dych berúci Rage Against The Machine v záverečných titulkoch som vedel, že ide o niečo skutočne výnimočné. O tomto kultovom počine bolo snáď už všetko povedané. Tu sa dá už len dodať: “Bon Apetit!”.

Válka a. s. (2008)

Fakt je to skutočná zlátanina, ktorá avšak prekvapujúcu funguje. Jediným dôvodom prečo som si to pozrel bola Hilary Duff no jej naivná rola mi vôbec nesadla. Skutočne sa jedná o žáner komédie, aký tak často nevidíte bez akýchkoľvek šablón a vôbec nemáte tušenie čo sa stane za pár minút. Akčné bojové scény s Cusackom sú na dosť vysokej úrovni, čo ma veľmi milo prekvapilo. Akurát amíci popravujúci kopu civilistov mi neprišlo moc vtipné.

Vražedné dýky (2008) odpad!

LOL!! Jeden z počinov kde je trailer l 5x lepší ako samotný film. Myslím že jednoznačne by sa mal tento film zaradiť do sekcia komédie a to nie hociaké. Je to dokonca take hrozné ,že vám to príde viac smiešne ako trápne. Sry ak som to nazval vlastne filmom :)

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

No tak toto by som od pána Staloneho asi nikdy nečakal. V dobe keď herci jeho generácie sa už venujú povedzme politike, alebo točia filmy na videopásky (škoda dvd), príde tento veterán s filmom pri ktorom s chuťou stihnete zjesť 2 plne balenia pukancov. Po pomalšom začiatku na vás čaká totálny masaker , aký proste ľudia chcú vidieť. Scény pôsobia viac než reálne a lietajúcich kusov tiel sa neviete nabažiť. Finálová scéna sú proste čisté jatky. Viva La Blood

Dexter (2006) (seriál)

Veľmi tažko pochybujem o tom, že kým moje nohy budú chodiť po povrchu zemskom sa dočkám lepšieho seriálu akým je Dexter. Skutočne "dokonalý" seriál ktorý snaď nemá nedostatky. Od úchvatného scenára, ktorý proste nemá slabé miesta až po samotného hlavného "hrdinu". Seriál si ide svojim vlastným temmpom, žiadne zvraty a trápne náhody "len aby sa čosi udialo". Neodporúčam ale pozerať v slovenskom príp. českom dabingu, tie mi totiž prídu ako výsmech tomuto umeleckému dielu. Ale to je zrejme iba môj subjektívny názor.

Vetřelec vs. Lovec (2007) odpad!

ROLF Jediným straviteľným je asi iba obal od vhs. Ja si vôbec nedokážem predstaviť ako môže niekto natočiť niečo takéto, a už vôbec nepochopím, že sa to dá niekde stiahnuť. Paľo ako si to dokázal?

Pokání (2007)

Film v ktorom sa mi na konci miešali slzy radosti a smútku. Film ktorý bol pre mňa skutočným emocionálnym zážitkom a skutočne som si ho vychutnal ako "opitého izidora" na vianoce. No je to proste niečo úžasné.

Pýcha a předsudek (2005)

Najkrajší Keirin film ktorý som si zamiloval hneď na prvý krát. Krásne úprimné, očarujúco jemné, lahodne podané. Ja nič viac nepotrebujem.