Po čem ženy touží (2000)

Už len samotný námet sľubuje skvelú zábavu. Ak k tomu ešte pridám Gibsona v najlepších rokoch, originálny scenár, skvelé hlášky a dobré zvyšné herecké obsadenie o zábavu je postarané.

Top Gear (1978) (pořad)

Nalepší seriál všetkých čias, a to nielen kôli tomu, že som veľký milovník áut. Bezchybný britský humor v kombinácii s nalepšími(občas najhoršími) autami sveta. Reportáže ktoré vám berú dych ich prepracovanosťou kamery, zvuku, hudby a Clarksonovho hlasu. Hamond slušne sekunduje a caiptain slow je nenahraditeľná súčasť tak dokonalého týmu. Občas neviem či mám plakať alebo sa smiať na tých kúskoch čo tam stvárajú. Dokonalá vec ,ktorú budem večne milovať. Dal by som aj 10 hviezd keby sa dalo.

Resident Evil: Zánik (2007)

Keď sťe verným fanúšikom celej série, je čoraz ďalej ťahšie objektívne film hodnotiť. Milla je fatálne krásne nekompromisná a na túto rolu bola priam stvorená. Efekty sú super, prostredie tiež, dej má spád aj bojové scény sú ok. Ale presne ako POMO spomínal celému filmu chýba iba jedná vec :)))).

Wanted (2008)

S prehľadom silné 4. Síce to chviľu trvalo, než som si zvykol na McAvoya ukazucúceho svaly a umenie so zbraňami ale budiž. Veľkým plusom je skvelé herecké obsadenie. Angelina a jej kerky sú pre mňa okulahodiacim afrodiziakom, Freeman dokonalá klasika. Efekty, efekty, efekty to je asi hlavné krédo tohoto film, a to že sú na vysokej úrovni bolo pre mňa zadosťučinením, občas boli fatálne prehnané, ale to zrejme k akčnákom dnešnej doby patrí. Taktiež tu nechýba hlavný zvrat, keď už máte pocit, že je všetkému koniec. Jediným mínusom je zrejme samotný príbeh, ktorý má síce dobrú logiku, ale akosi vás do seba nevtiahne. Ale inač výborný akčnák.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Po dlhom čase prišiel film, ktorý je svojský už len svojím žánrovým zaradením. Navyše ak prvé tri časti zdvyhli latku veľmi vysoko, podarí sa ju Spielbergovy teraz prekonat? Odpoved znie NIE! I napriek slušnej zábave, efektom 21. storočia na ktorých sa v závere fakt nešerilo, film proste néma svoje čaro ako mali prvé tri časti. Akurát ma štve,že podobných filmov sa nerobí viac. PS: Tu scénu s ľadničkou,čo vás ochráni pred atomovkou to fakt prehnali.

Odpočívadlo (2006)

Ak sa vám večer ešte nechce do posteľe a chcete si len tak podriemať pred telkou na gauci toto je ta spravna volba. Total fatal brutal nuda.

Michael Clayton (2007)

Film s pomalým tempom no super atmosférou podloženou temným firemným prostredím kde ide o veľké prachy. Briliantný bol najmä strih, ten bolo vo filme skutocne cítiť a dodával mu určitú svojskosť. Clooney neprekvapil ani nesklamal no Tilda Swinton bola skutočne dobrá aj keď nedostávala toľko priestoru. No na plných 5 to u mňa rozhodne nieje, hlavne kôli tomu, že dej som začal chápať až niekde okolo polovice. Čo je pre mňa dosť neskoro, ale to môže byť aj moja vina :) .

Wimbledon (2004)

Film typicky britsky jemny a lahky na stravenie ako slahacka na pudingu. Krehký humor je velkým plusom ako aj romantické scény, ktoré na mna fakt zabrali. Na takomto filme sa len velmi tažko hľadajú negatíva, teda aspoň pre mňa. Prekvapujúco hudba je dobre načasovaná a ešte lepšie vybraná. Kristen je kosť na prvý pohľad a fakt som nemal šancu odolať jej úsmevu. Už len za ten solidne 4.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Prekvapujúco mi vôbec nechýbalo, že som si prvú časť skoro vôbec nepamätal. Film po zhliadnutí ktorého však neodchádzate o nič múdrejší. Ešte predtým ako skončili záverečné titulky mi celý film akosi vypršal z hlavy. Čiže nebolo by v ňom nič čo by stálo za opakované zhliadnutie. Emocionálne scény boli fakt neefektívne, ak už mňa nechytili tak neviem koho, skôr sa mi páčil humor, ten celkom fungoval. V celku sa jednalo o vydarenú jednohubku na zabitie piatkového večera. Slabé 4.