Den zrady (2011)

Nemůžu říct, že by se mi ten film nelíbil, ale čekal jsem zajímavější zápletku nebo rozuzlení. Líbí se mi vývoj Goslingovy postavy, kdy se ze slušnýho fajn týpka vlivem okolí, okolností a chtíče po moci stane bezpáteřní zmrd, kterej je ochotnej udělat všechno pro svůj vlastní prospěch. Žádný hrdinství, který se nám běžně servíruje, ale surová lidskost. A nevim jestli to bylo Clooneym nebo Clooneyho postavou, ale nepřesvědčil mě.

TGM: Talkshow Geni a Míši (2014) (pořad) odpad!

Fakt by mě zajímalo jak může těm dvěma někdo už dvě dekády platit za ten televizní hnůj, kterej předváděj.

Zmizelá (2014)

Musim říct, že první půlka mě fakt bavila. Byl v tom cejtit klasickej fincherovskej rukopis. Bohužel čím víc se film blížil ke konci, tím míň mě bavilo se na něj koukat. Bylo to hrozně přehnaný, nedomyšlený (nebo nedovysvětlený) překombinovaný a s ujetě hloupejma postavama. Věřim, že v knížce to takhle blbě nepůsobí, ale mně přišlo, že kdyby ta typka zabila 30 lidí, včetně prezidenta, tak to nikomu nepřijde divný. Chlapovi se ztratí žena a dva dny na to ho za to skoro pověsí, ale ženská prokazetelně lže, vraždí, hraje podivný (špinavý) hry a nikdo se nad tim pořádně nepozastaví. Já prostě nemam rád filmy založený na eventuální demenci všech zůčasněnejch a to tenhle bohužel je.

Kdo přežije - San Juan del Sur – Blood vs. Water (2014) (série)

Na úvod musim říct, že Survivor je můj nejoblíbenější televizní pořad (reality show) a do teď se mi v podstatě všechny série líbily (i když samozřejmě některý víc a některý míň), tohle je ale první sezóna, která mě od začátku doslova sere. Vybírala tentokrát soutěžící chobotnice? Nebo sou tohle fakt nejlepší lidi ze všech, který se hlásili? Je to vůbec možný? Jestli jo, tak maj Američani kurva problém. A jestli ne, tak to někdo v produkci (bohužel asi Jeff) solidně posral, protože v týhle sérii prostě neni komu fandit. Všichni do jednoho jsou nesympatický, nudný a úplně blbý. Teda až na pár výjimek (dva gayové), který byly dejme tomu okey a pak nesympatickej Jeremy s Natalie, který sice trochu chápali o co v tý hře jde, ale fandit se jim nedá. A co teprve Keith+Wes nebo Drew+Alec..? to je teprv nářez.. Ty čtyři maj dohromady IQ tak 72. Missy s její retardovanou dcerou bych nejradši zapálil a John a Jacqueline ani neví jak a dostali se shodou náhod až na konec. Korunu tomu dávaj skrytý imunity, štáb si nejspíš uvědomil, že tuhle sérii fakt škaredě posral, tak se rozhodli, že imunit bude ve hře najednou 12 a když o ní náhodou přímo nezakopneš, tak dostaneš clue, že je hned před tebou na stromě. Asi to mělo tu hru osvěžit a zdramatizovat a dát to šanci teploušům ještě nějak zamíchat s počtama.. ale bohužel se to minulo účinkem, protože je pak nacházej i kokoti jako John a Keith. Fakt usilovně přemejšlim, co je na týhle sérii dobrýho a nenapadá mě vůbec nic.. jestli to vyhraje Natalie, tak tomu necham jednu hvězdičku. V případě, že vyhraje John/Jacqueline/Missy/Baylor tomu přilítne nekompromisní odpad. Tak jako tak musim říct, že je to jednoznačně (o penis čenýho koně) nejhorší série ze všech, na kterou se dokoukám jenom setrvačností, ale nikdy to už znova vidět nechci. Je to urážka všem dřívějším seriím a značce Survivor. ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// Po shlídnutí posledního dílu souhlasim se všim, co jsem dřív napsal. Musim uznat, že poslední dvoudíl byl jednoznačně nejlepší, ale přesto tuhle bídnou sérii nezachránil. Kromě vítěze, kterej si to zasloužil (i přesto, že mi byla hrozně nesympatická a nepříjemná) a Reedova bravurního final tribal council projevu se tam nic dobrýho/zajímavýho nestalo. PS: Reaguju na Mikosovo "Jak někdo mohl napsat hodnocení celé série dřív než včera, resp dnes ... nechápu ,)" ... což je podle mě největší sračka, kterou jsem si ve zdejších komentářích přečetl a je mi líto, že Survivor sledujou i takhle hloupý ovce, který se s úsměvem na rtech doukoukaj na poslední díl a zapomenou, že minulejch 13 stálo úplně za hovno. Přesně kvůli takovejm lidem maj nový filmy 98%. Navíc, co to je do prdele za argument? Takže když zjistim, že mam v tataráku chlup z péra, tak ho mam nejdřív dojíst než řeknu, že je to hnusný? Ty vole.. Někdy prostě nemusíš s holkou chodit 5 let, abys zjistil, že je to kráva. Takže týhle sérii nechávam jednu hvězdu a Mikosovi dávam odpad. howgh

Příšera (2004) (TV film)

Ideální film k tomu, aby si ho člověk pustil a dělal u toho něco jinýho. Neni potřeba dávat pozor a už vůbec se zatěžovat dějem. Dokonce si myslim, že je výhoda děj nevnímat. Pobíhá tam spousta nesympatickejch herců a nesmrtelnej alien s predátoří držkou, kterej je svačí. Všechno je tak nějak vykradený, amatérský a ve tmě (radši).

Lilja (2002)

Smutnej film, kterej dává najevo, jak důležitý je místo, čas a prostředí. Pokud jsou všechny tři zmíněný faktory proti vám, nemůžete v podstatě nic dělat, zvlášť pokud jste dítě. Nejhorší na tom ale je, že to tak (anebo podobně) na světě funguje a nejspíš vždycky fungovat bude.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Musím říct, že jednička se mi líbila víc. Některý momenty ten film zbytečně degradujou. Celý se to totiž snaží tvářit vážně a člověka to vtáhne do impozantního fantasy světa.. bohužel mě ale tenhle pocit opustil ve chvíli, kdy Orlando Bloom skejtuje na štítu po schodech, tváří se jak když sere a střílí u toho orky.. Stejně tak mi přišlo trapný, když se tam Orlando s trpaslíkem trumfujou, kdo jich zabil víc. Celkově mi tahle scéna s bráněním přišla špatná. Chtěl jsem cítit napětí, obavy, trochu smutku a nakonec úlevu. Místo toho sem si klepal na čelo a nudil se. Naopak scény se stromy mi přišly super, vtipný byly ve chvíli, kdy se to hodilo (než strom řekne větu trvá to dva dny) a když šlo do tuhýho, byly akční a dramatický. Celkově si myslim, že dobrej film, ale hodně moc nadhodnocenej.

Struktura vesmíru (2011) (seriál)

Pro fanoušky dokumentárních serií o vesmíru je to fajn záležitost. Kromě dinosaura s deštníkem apod blbostí to je super.

Hra (1997)

Fincherova tvorba je mi blízká, jeho filmy maj většinou takovej zvláštní nádech mystična.. ale tohle mi přišlo slabý a trapný. Řekl bych, že lví podíl na tom bude mít (podle mě) debilní scénář. Jediný, co je na tom filmu dobrý, je Michael Douglas, bez něj by to stálo úplně za hovno.

Jako bych tam nebyla (2010)

Jako exkurz do temný historie tehdejší Jugoslávie je to zajímavý. V podstatě se mi to líbilo, ale myslim, že to celý mohlo fungovat mnohem mnohem líp. Spíš jsem díky tomu v průběhu filmu přemejslel, jaký to asi tenkrát fakt bylo. Že "pár" kilometrů od nás se dělo tohle a já jsem se doma cpal hranolkama a koukal na beverly hills.. Bohužel mě ale nepřesvědčily herecký výkony (asi byla chyba i v režii), který mi nedovolily naplno se ponořit do děje ve stylu "jako bych tam byl". A nekoukejte na to, jestli máte zrovna depku :)