Krvavá hostina (2005)

PRODUKCE: Ben Affleck, Matt Damon, Wes Craven, Weinstein Bros. atd. --- Už jen kvůli tomuto výčtu jsem se na tuto hostinu velice těšil, ale defacto jsem netušil, co vlastně mohu od výsledného produktu čekat. A z filmu je dosti často cítit, že to nevěděli ani lidé, kteří se motali okolo natáčení. Nejdříve se to tváří jako zdařilá černohumorná parodie, poté občas jako klasický splatter, někdy jako normální horor a najednou šup zpátky na parodickou vlnu - takže výsledný polotovar z mého pohledu jednoduše nedrží dobře pohromadě. Originální začátek a divoký závěr jsou jednoznačně na plné hodnocení a je zde mnoho a mnoho střípků, které si skutečně výborně utahují ze zajetých hororových klišé (malé dítě, "hero", "moudrá" stařenka atd.), ovšem ani tyto scény nedokáží překonat těch více než 30 minut nebetyčné nudy a zbytečné vaty především uprostřed snímku, která mi vzala z celkového dojmu až nečekaně hodně - a je to veliká škoda, jelikož některé scény jsou skutečně hodny zapsání do historie. Takže shrnuto podtrženo dávám zlatou střední cestu, jelikož potenciál tohoto snímku byl obrovský, ale nebyl naplněn téměř ani z poloviny...

Don Camillo (1983)

Naprosto stejný pocit mám jako JohnnyD. Navíc si myslím, že ten poslední dabing je příšerný. Nakonec musím ubrat hvězdičku, protože jsem právě viděl originální "Malý svět Dona Camilla" s Fernandelem v hlavní roli a upřímně... Terence Hill se může jít zahrabat...

Goofy na výletě (1995)

Goofymu dávám 5. hvězdu především z nostalgie, protože jsem tenhle film miloval - ovšem ve svých 9 či 10 letech. A určitě se za to nestydím, protože právě pro tuto věkovou skupinu je film stvořený a toto uměl Disney vždy perfektně - ať už to je pouze komerční kalkul, tak mi je to srdečně jedno, mě to chytlo. A především je to jedna z nejopomíjenějších disneyovek.

Bohatýr Aljoša (2004)

Ruská variace na Shreka se zachováním tradičního ruského nádechu? Ale ano, jde to a kupodivu velice dobře. Tento snímek běžel na České televizi absolutně neohlášen v čas, kdy by člověk čekal nějakou infantilní dětskou papundeklovku, ale jaké bylo mé překvapení, když jsem se přistihl, jak tento východní počin hltám a příjemně se bavím. Inspirace Shrekem je do očí bijící především v postavičce Aljošova bohatýrského koně, což je Oslík jak vyšitý. Nutno ovšem říci, že je podobně jako jeho předobraz třeskutě vtipný a některé jeho scény jsou na plné hodnocení. Musím podotknout, že Aljoša má hezkou 2D animaci, takže je to docela příjemná změna po všech realistických 3D animákách. Příběh o záchraně vesnice, uvědomění si skutečných hodnot atd. atd. (však to všichni známe) příjemně odsýpá a vy se díky jeho přiměřené stopáži určitě nudit nebudete. Jedno z nejpříjemnějších animovaných "překvapení" poslední doby :-)

Monstrum (2008)

Přistupoval jsem k Monstru s určitou dávkou skepse především z jednoho důvodu. Byl to můj třetí film podobného stylu natáčení po špičkovém "REC" a geniálně Romerovském "Diary Of The Dead", kterým jsem udělil shodně plné hodnocení, takže se logicky musela vyskytnout obava, že to do třetice už vyjít nemusí. Také jsem se obával, že to bude dělané moc "cool & in" stylem, aby to nalákalo pubertální mládež. Naštěstí musím říci, že se tyto obavy nenaplnily. Co mi udržovalo dávku optimismu byla osoba J.J.Abramse, kterého uctívám především díky LOST a věřil jsem, že by neprodukoval žádnou koninu a po shlédnutí musím opět uznat, že je to muž na svém místě. Film je zde již popsán dosti, takže se zaměřím na klady a zápory z mého pohledu. KLADY: Jednoznačně vzhled monstra, který je zajímavý a dostatečně "monstrózní" včetně nápadu ze scény "něco z toho padá". Ruční kamera tomuto snímku skutečně sedí a tvoří dobrých 80% hodnocení, ovšem to není nic překvapivého, jelikož přesně to se očekávalo. Každopádně po této stránce řemeslně bezchybně provedená práce. Zvuk je kapitolou sám pro sebe a neváhal bych nominovat za zvukové efekty tento "popcorn" na oscara. Dalším kladem je výborná stísněná atmosféra filmu a hlavně dobře využité prostředí zdemolovaného New Yorku. A navrch geniální závěr filmu s ranním svítáním, který ve většině filmů značí zlepšení situace aneb "to nejhorší je už za námi". ZÁPORY: Ač mladí herci nepůsobily nějak rušivě, jejich charaktery byly až moc čitelné a klišovité. Romantická zápletka se mi do filmu také nehodila, ovšem těžko jinak dostat partu kamarádů samotné nestvůře takřikajíc "do huby". A již mnohokrát zmiňovaná věc s tím, že zde (narozdíl od výše zmíněných dvou filmů) občas nevěříte tomu, že je nutné všechno točit na příruční kameru i za cenu vlastního zdraví. Celkově vzato jsem ale moc potěšen. Krátká stopáž vám nedovolí se nudit a po skončení filmu máte chvilku takové to příjemné mrazení.

Klub sráčů (2000)

Toto hodnocení neberte zase tak vážně. Tři dávám z nostalgie po mých pubertálních letech a speciální hvězdičku za výborný soundtrack :-)

Stoupat jak dým (1978)

Nehulim, ale diky par kamaradum uz znam nejake "zaklady kultury". Hulicskou komedii z roku 1978 jsem si pustil ciste pro rozsireni svych kinematografickych obzoru. Prvni polovina filmu je dle meho o poznani lepsi a jeden for strida dalsi ve smrtici kadenci, ale pozdeji mi prislo, ze strihac a reziser se asi take pekne zhulili a ja se zacal tak trochu ztracet. Ovsem ani v druhe polovine filmu neni nouze o nejake ty forky (viz. songy na souboji kapel), ale vetsinou jsou slabsiho kalibru. Celkove vzato lepsi tri hvezdy, ale jsem zvedav na kamarady, jak tento film prijmou oni, pro ktere je vlastne natoceny :-)

Útěk z vězení (2005) (seriál)

PB je dle mého názoru monstrózně přehypeovaný seriál, který nemá potenciál stát se legendou. První série byla za velmi dobré 4 hvězdy, ale další díly už jsou jen nastavovaná kaše. V porovnání s LOST prohrává PB na celé čáře

Uzavřený případ (2005) (seriál)

Existují mnohem lepší dílka z podobného prostředí, které ovšem nemají tak extrémně nesympatickou hlavní představitelku.

Wimbledon (2004)

Romantika ze sportovniho prostredi, kde je vsechno namichano tak, aby to nevyslo trapne? Ano, je to mozne! Ac je Kirsten Dunst ma oblibenkyne a i tenis sleduji docela rad, tak mi tento kousek trestuhodne unikal a ted vidim, jako to byla skoda. Plny pocet...