Jezero smrti (2008)

Dnes pozreté po rokoch. Teraz som to dopozeral druhý krát v živote a stále nechápem, čo na tomto filme ľudia vidia? Ako fajn herecké výkony, hudba ale ten príbeh mi príde ako zo seriálu Odložené Prípady, lenže je to natiahnuté a spracované snáď tým najnudnejším spôsobom akým sa dá. Keby to vzali aspoň ako krimi horor ako je napríklad spravený film Sedem ale nie zoberú to ako film o nasraných deckách, ktoré nevedia, čo zo sebou super... Film môžem odporučiť iba v prípade ak nemáte, čo pozerať a ako využiť čas. Celkové hodnotenie za mňa je 45%. Bohužiaľ.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Včera som si znova pozrel túto klasiku. Za mňa sa jedná o najlepší film z tohto prostredia. Čo môžeme čakať? Skvelé herecké výkony, hudbu, príbeh, masky a efekty. Viac k tomu snáď ani nemám čo dodať. Film rozhodne môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 100%.

Terminátor (1984)

Ako som už minule spomínal, tak som si dal prvý film. Swarzenegger nie je môj obľúbený herec ale Terminátora v tomto a aj ďalších filmoch zahral skvelé. Tiež musím povedať, že aj ostatný herci ako je L. Hamilton a M. Biehn to dali na jednotku. Tiež musím vyzdvihnúť príbeh, ktorý je síce jednoduchý ale zároveň vás aj záujme. Či už je to sci-fi časť s cestovaním v čase alebo samotný Terminátor, prípadne koniec, ktorý pre tých, čo to nevideli, (neverím, že sa tu taký niekto nájde.) tak je celkom zaujímavý a prekvapivý. Tiež je tu ikonická hudba, ktorú, keď niekto počuje mal by vedieť z ktorého je to filmu.Film rozhodne môžem odporučiť každému kto má rád kvalitné akčné sci-fi. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. Osobne mám radšej druhú časť.

Rozpoutané peklo (1997)

Dnes pozreté po rokoch. A musím na úvod povedať, že aj po takejto dobe je to skvelý film. Pri niektorých filmoch s podobnou tematikou je vidno, že efekty zostarli ale túto nie. Skvelý príbeh a hlavne úplne jednoduchý. Áno dnes je to už odohrané snáď 100x ale to ničomu neprekáža. Máme tu fajn hudbu skvelé herecké výkony, či už sú to deti alebo Pierce Brosman a Linda Hamilton. Čo sa týka katastrofických filmov na tému explózia sopky, tak je to moja srdcovka. Doteraz si pamätám ako keď som bol malý, tak zakaždým, keď to išlo v TV som to pozeral a vždy a až do dnes ma to proste baví. Z celého filmu som si pamätal asi 10 min pasáž tesne pred koncom filmu, kde idú pre babku.Film môžem odporučiť každému kto má rád kvalitné katastrofické filmy. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. A teraz idem na ďalšiu ešte väčšiu klasiku Terminátor. Aj to len vďaka Linde ma napadlo, že som ho tiež dlho nevidel.

Twister (1996)

Tak toto som nevidel roky. Skvelý katastrofický film zameraný na výskum tornád, s fajn príbehom a hlavne skvelými hereckými výkonmi. Efekty sú tiež veľmi kvalitné. Čo viac k tomu dodať? Osobné nemám čo vyčítať.Film rozhodne môžem odporučiť každému kto má rád kvalitné katastrofické filmy. Celkové hodnotenie za mňa je 90%.

Temná věž (2017)

Dnešná premiéra. Za mňa je to slušný počin aj keď predlohu nepoznám. Jedine , čo o Tom viem je, že kniha má niekoľko častí. Koľko ich je presne netuším. Film ako celok na mňa pôsobí zvláštne. Herecký je to slušne, čo sa týka hlavných postáv ale vedľajšie sú odflaknuté ako sa len dá. Neverím, že King, ktorý je majster, čo sa týka postáv a príbehu, takto odflakol viac ako polovicu postáv.Akcia je slušná a aj atmosféra je fajn. Jedinú vec na tom asi nepochopím. Prečo je to označené ako horor, keď je to skôr akčný sci-fi thriller. Ako príbeh je zaujímavý a asi si zoženiem aj audioknihy ale je to dosť odflaknuté a hlavne krátke, vedel by som si to predstaviť aj dlhšie ale zas prepadák to nie je.Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 65%.

Mlha (2007)

Predlohu bohužiaľ nepoznám. Film je za mňa veľmi dobre spracovaný. Máme tu skvelú atmosféru, slušný príbeh, zaujímavý zvrat na konci. Kvalitné herecké výkony, slušne efekty. Neviem prečo ale tu mi to príde, že sa King inšpiroval trochu Lovecraftom.Film rozhodne môžem odporučiť každému kto má rád filmy podľa Kinga a kvalitné mysteriózne horory. Celkové hodnotenie za mňa je 85%.

Pokoj 1408 (2007)

Nech si ľudia nadávajú na tento film koľko chcú. Za mňa sa jedná o skvelý mysteriózny thriller. King je proste King. Knihu bohužiaľ nepoznám. Za mňa sa jedná o skvelý film. Máme tu skvelé herecké obsadenie. Fajn príbeh, ktorý je na začiatku síce nič extra ale cca po pol hod sa to poriadne rozbehne. Doteraz si pamätám ako som sa cítil, keď som to pozeral prvý krát. Tiež som počul rôzne teórie, a to, že sa z tej izby nikdy nedostal alebo v nej zomrel. Tiež sa snaží prebrať pár závažných tém.Film rozhodne môžem odporučiť každému kto má rád Kinga. Celkové hodnotenie za mňa je 85%.

Grave Encounters (2011)

Kanadský pokus natočiť film ako Found footage na spôsob Rec alebo Paranormal Activity. Prečo nie? Film ako celok pôsobí fajn. Nie je to nič prelomové ale je to ok. Máme tu fajn herecké výkony a celkom jednoduchý príbeh. Je tu aj niekoľko podarenych jumpscarov,, takže ok.Film môžem odporučiť každému kto má rád Found footage. Celkové hodnotenie za mňa je 65%.

Piraňa 3D (2010)

Film, ktorý si raz za čas pustím. Dôvod? Nie kvôli tomu aká je to super hororová komédia. Ale hlavne kvôli spôsobu akým dostali historický druh ryby na povrch a samozrejme brutalita. Nech si hovorí každý, kto chce, čo chce ja to proste beriem ako letný výplach. Nič viac nič menej. Pozrieť sa to dá ale lmaximalne raz do roka.Film môžem odporučiť, každému kto nechce nad ničím rozmýšľať a priste len vypnúť. Proste ako fajn relax. Celkové hodnotenie za mňa je 60%.

Časové pásmo bylo změněno