Rudé horko (1988)

Paráda! Velmi vtipné. Je to trochu parodie, jestli jste to nepochopili.

Poslední představení - Episode IX (2020) (epizoda)

Zaplatpanbu, ze tam byl Reggie Miller a dalsi hraci, sledovat porad nabubrele Jordanovo ego by me fakt nebavilo. Hral skvele, ale neumel se ten buran vubec chovat.

Pelíšky (1999)

Je to hezké, ale je mi líto toho kluka (syna Donutila). Je to takové ze života...ten film se povedl a je to asi neopakovatelné. Bral bych druhý díl, ale nejde to. Kromě toho už uteklo moc času od prvního. Jediná nevýhoda tohoto filmu je, že ho dávají pořád a už ho známe nazpaměť. Dal bych i pět hvězdiček, ale irituje mě tu ten zlý Kodet. Normálně zabijí vlastní ženu...v komedii mě to ruší.

Nedotknutelní (2011)

Nuda. S herci se mi nepodařilo ztotožnit. Očekávatelný průběh i konec.

Insidious 2 (2013)

Na toto téma stačí jeden film a ne to omílat pořád dokola. Víme, jak to dopadne, co tam bude, samé klišé...ale chvíli se člověk bojí, aspoň, že tak.

Rebelové (2001)

Hezky barevné, pozitivní, romantické, čiší z toho radost a krása mládí. Dobrá hudba...možná to je kýč, ale mě se to líbí.

Statečné srdce (1995)

Typická ukázka filmu, který je historicky naprostá blbost a skoro vše je zde špatně (bylo jinak), ale zároveň na to koukáte a líbí se vám to, protože je to dobře natočené, super hudba i příběh. Je to možná zbytečně naturalistické, ale což.

Volání divočiny (2020)

Bohužel zklamání. Nevadí mi vůbec ten CGI čokl jako vám ostatním a že je lidsky přechytralý (pamatujte, že je to film pro děti), ale spíše, že je to nudné a ten dabbing Forda je hrozný. Cokoliv říká, tak vás nezaujme. Fráze, kecy, stesk po synovi...ach jo. Tahle role mu nesedla. Pan ten černoch na saních, který v mrazu nosí jen svetr a psi mu rozsekají sáně s nákladem a on v klídku sejde a přátelsky jim domluví. Panebože, to je korektní. Ale důležité je, jestli se to líbí dětem. Pokud ano, film splnil svůj účel.

Krajina ve stínu (2020)

Takže si to shrneme. Je to hezky natočené, kamera, kostýmy, vše pěkné, herecké výkony docela dobré (i když Majer hraje pořád Majera), zejména se mi líbily ty vedlejší postavy (ten chlap co hrál vrchního v Dědictví, ten mladý spratek atd.). Je tu směsice lidí, šmejdů, fajn chlapů (ale nakonec zlomených-legionář), možná pěkný obraz poválečné české společnosti. Problémem však zůstává to novodobé pojetí historických událostí, tedy ve zkratce: Zlí Češi ničili hodné a poctivé Němce. Němci tu rozdávají salám, nijak nezakročí proti provokujícímu Židovi, nikoho neznásilní ani nezabijí, zatímco Češi pořád chlastají, intrikují a nakonec se povraždí. Alespoň to ale nenaštve současné Němce, že? ;) Je zde i několik odbytých věcí a nelogičností, ale to asi nechcete řešit. Vězeň se pěšky vrací z Mauthausenu, ještě v hadrech z lágru, ale už se stačil cestou stavit na Národním výboru a tam ho pasovali na hlavního soudruha vesnice. Aniž by sousedům ukázal jakýkoliv papír, už začal šéfovat. Hahaha, vtipná představa. Zatímco další oportunista (herec Mikuš) vlezl k Němcům, ale pak od nich rychle odešel a všechno bylo zapomenuto. Také bych si přál aby tu více padala konkrétní jména těchto aktérů, případné soudy nesoudy. Jestli černobílá kamera znamená vždy umění? Těžko říct. Habermannův film vypadá jako větší velkofilm, tohle spíše jako TV film v kulisách jedné vesnice.