Kobra 11 (1996) (seriál)

Taková televizní klasika, která se možná rebootne a bude znovu vysílat i za X let. Ale jednoduše řečeno je to nuda, která v drtivé většině dílů probíhá skoro stejně a mění se jen prostředí, postavy a co se stalo (někdy ani to pořádně ne). Spíš by mě zajímalo, jak je možné, že je tenhle seriál ještě naživu. Němcům se nelíbí, okolním zemím se nelíbí, nikde nesklízí víc než průměrný úspěch. Ale to by se člověk asi mohl ptát u dost věcí...

Kameňák (2003)

Mně 1. Kameňák přišel jako docela svěží film s humorem a odlehčenou náladou. Chápu, že se to mezi zdejšími kritiky nenosí, ale není to tak hrozný film, jak tu někteří popisují.

Kameňák 4 (2013)

Kratší než předchozí, horší než předchozí, nudnější než předchozí. Prakticky se na obrazovce něco děje a občas se do toho hodí nějaký klasický vtip, který každý slyšel už tak na 1000 různých způsobů. 1* prakticky za to, že to občas nějakou rádoby zábavu přinese a je tam vidět nátura Čechů v nejabsurdnější formě. Jinak to k odpadu nemá daleko.

Comeback (2008) (seriál)

Dobrý český sitcom, který je zábavný, ale spíše se drží někde v nadprůměru. Největším lákadlem je asi Dejdar, který nehraje jednu ze svých klasických rolí a tak se na to může dívat i člověk jako já.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Neumírající vtipná klasika, která dokazuje, že v komediích nejde jen o to mluvit.

Dr. House (2004) (seriál)

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Je to patlanina několika seriálů a nápadů, která ve výsledku funguje úplně suprově. Hugh Laurie hraje roli jako stvořenou přímo pro něj a je to cítit v každém jednotlivém díle toho seriálu. Hlavní postavy v užším kruhu kolem Dr. House jsou taky skvěle zpracované a herci do toho dali hodně svého umu. Musím přiznat, že i když si po celou dobu víceméně seriál držel svoji kvalitu, v poslední sérii se to trochu utnulo. Zčásti mi ta série připadá jako trochu nepovedené vzkříšení seriálu a moc jsem nechápal, proč 8. série byla vystavěna zrovna takto. Je to trochu škoda, kazí to trochu dojem. Alespoň konec série to zachránil a seriál skončil hodně důstojně a dobře. Herecký um Laurieho do toho hodně zasáhl, protože pro tu roli v seriálu v tu dobu prakticky žil a je to vidět na jeho mimice, způsobu chození, uvažování, jednání. I po letech se člověk může na toho herce podívat a vidět na něm ty specifické znaky a chování. Já mám obecně rád detektivky a drama a i když by to do tohohle seriálu na první pohled a podle názvu nikdo neřekl, je to de facto lepší detektivka a drama než většina těch rychlokvašek, co se na nás hrne v posledních letech. Za mě určitě jeden z nejlepších seriálů.

Futurama (1999) (seriál)

Seriál na styl Simpsonovi, ale za mě lepší a zábavnější. Na Futuramu jsem se díval až po tom, co přešla tak nějak vlna popularity, protože jsem si chtěl udělat vlastní názor. Výsledkem je dost povedený a vtipný seriál, který má pravda i nudnější epizody, ale to na kráse moc neubírá.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Seriál mi byl ze všech stran doporučován po tom, co jsem dokončil pár komedií a neměl se na co dívat, jako to nejlepší, co můžu vidět. Hned na okraj řeknu, že to není moc pravda. HIMYM je zajímavý seriál a dávám mu 3* za to, že mě dokázal tolik dílů zabavit, často i pobavit, ale pár věcí tam nedávalo smysl a některé části byly přitažené za vlasy. Hlavně po pár sériích a asi tak stovce dílů člověk už některý z těch humorů ani neshledává vtipným. Některé vtipy jsou repetetivní a vyloženě až nudné a některé díly prakticky působí jako čisté fillery - prostě nemáme nic do příběhu, prdneme tam tohle. Některé vztahy jsou vyloženě až absurdní, ne k pobavení nebo k lítosti. Obecně bych řekl, že i tenhle seriál nakonec pohořel s ambicí, o co nejdelší vysílání a množství dílů mu spíš škodí. Od přibližně poloviny seriálu jde kvalita dolů s občasným výkyvem, který je spíš rarita. Seriál pak víc a víc jede na docela povrchní a absurdní vlně, která seriálu moc nepřidává, ale spíš diváka utvrzuje v tom, že nic hlubšího v tom seriálu není a nejde možná tak ani o komedii, jako spíš o to ukázat "hele, našel jsem si spoustu povrchních kamarádů, kteří mění své hodnoty častěji, než svoje ponožky". U seriálu mě poslední 2-3 série držela asi hlavně zvědavost a nějaké zakončení, nic víc. Pamatuji si, že jsem si konec prakticky pouštěl do pozadí k práci a škole a spíš to bral už jen jako třísku, kterou musím vyndat. A co vím od lidí z okolí, tenhle seriál hodnotí pozitivně prakticky hlavně z důvodu nostalgie, ale ani jeden z nich by si ho nešel pustit znovu. A já se nedivím, 76 hodin času, kdy polovina z toho je nudná povrchní slátanina, na to asi nemá žaludek každý. Za mě se jedná o dost přeceňovaný seriál a myslím si, že tu existuje plno daleko lepších komedií/sitcomů.

Banda (2019) (seriál)

Série 1-3: Musím říct, že seriál je velké překvapení. Čekal jsem typický komiksový kousek plný hrdinů a padouchů, který mě unudí už v půlce první série, protože jsem si nechtěl moc spoilerovat příběh, tak jsem nečetl o seriálu vůbec nic. A to bylo asi to nejlepší rozhodnutí, co jsem mohl udělat. Vykrádačka mnoha známých hrdinů a převedená do realistického pojetí, to je bomba. Žádné iluze alá superhrdinové jsou to nejlepší na planetě a jen pomáhají. Tahle 2. stránka komiksového světa je skvěle zpracovaná a zábavná. Prakticky 3 série plné příběhu o anti-hrdinech The Boys. Na začátku docela plynulý a přirozený rozjezd příběhu, seznámení s postavami, stanovení základních principů. Antony Starr jako Homelander je úplně skvělý herec, dokáže jen skrz mimiku tváře a jemné posunky vykreslit skvělého psychopata v těle rádoby hrdiny, který má oidipovský komplex a nutkání dostat lásku a uznání od lidí. Karl Urban prakticky to samé, skvělý výkon a vyobrazení velitele skupiny, který má v minulosti emocionální šrámy a chce svoji pomstu. 2. série byla taková nudnější a pomalejší, ale neurazila a zase neunudila k smrti a nebyla hrozná, jen to nebylo v úrovni kvality 1. a 3. série. 3. série byla absolutně skvělá a vyeskalovala celou situaci až na bod zlomu, který předpokládám přijde v další sérii. Tady nutno podotknout, že doufám, že seriál bude mít max 1-2 další série, protože už je tam trochu cítit natahování některých dílů. Zatím to seriálu neškodí, ale přicházet se zvraty se taky nedá donekonečna tak, aby to za něco stálo. Ale musím říct, že seriál dost překvapil, upřímně pokud přijde i nějaké fancy zakončení, bude mi tohle milejší než ty tucty hrdinských filmů, které jsou dnes prakticky jak přes kopírák a nic originálního tam člověk nenajde.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Asi hodně lidem jako první na mysl přijde po tomhle filmu film Ready Player One, tohle je bohužel ale jen slabý odvar. Teda, zase tak drastické není. Je to super film, kde si člověk může plnými doušky užít klasického Ryana Reynoldse, jeho posunky a herectví a je tu super jako vždy. Joe Keery se začíná víc prosazovat jako kvalitní herec a je radost ho vidět i mimo klasické ST. Vážně dost překvapil a i díky němu je ten film skvělý tak, jak je. Ovšem je pravda, že film je v některých částech seknutý trochu bez motivace, bez smyslu a bez cíle. Ovšem je tu plno milých cameo kousků a vykrádaček z populárních sérií, které člověka zahřejí u srdce. Osvěžující a fajn film, který za ten čas stojí.