• Krátkometrážní

Zelený sršeň (2011)

(Komentár obsahuje menšie spoilery) Tak si to zhrňme. Klasický superhrdinský film: charizmatický antihrdina zabije hrdinovi otca, zrod hrdinu z pomsty, hrdina má buď superschopnosti, ovláda bojové umenie, alebo úžasnú výzbroj. Bojuje proti zločinu s pomocou neskúseného sidekicka, padne si do oka s krásnou ženou a noviny sú plné tohto neznámeho záchrancu. Green Hornet: antihrdina, ktorému sa vysmievajú, že z neho nejde strach, hrdina, ktorý sa spojí s otcovým pomocníkom v boji proti zločinu, pretože ich oboch spája nenávisť k mŕtvemu hrdinovmu otcovi. Hrdina nemá žiadne schopnosti, ani neovláda bojové umenie, zato jeho sidekick je hotový Chuck Norris. Zahľadí sa do krásnej ženy, ktorá ho vykopne spred dverí a noviny o ňom píšu ako o obávanom zločincovi. A nejde len o to, ako sa Green Hornet vysmieva superhrdinským klišé, milo ma tiež prekvapil Gondry, ktorý sa aj pri takomto popcornovom filme dokáže s látkou krásne pohrať a tak má človek chuť niektoré scény vrátiť späť a pozrieť znovu (hneď prvá akcia). Ale hlavný bod, vďaka ktorému sa u mňa Green Hornet prehupol do 5 hviezdičkovej kategórie, bol buranský Rogenov humor. Čakal som, že pôjde o akčnú komédiu a teda, že sa pár krát zasmejem, ale to, čo sa mi dostalo, bol úplne iný level. Nepamätám sa, kedy som sa naposledy takto dobre zabával. Ešte aj "romantická" rovina s Cameron Diaz, ktorej som sa toľko bál, vyústila do ďalšieho vtipného súperenia. Všetko pekne s humorom a nadhľadom. Dvojku by som bral hneď.

83. Annual Academy Awards (2011) (pořad)

Jednoduché odovzdanie cien, pár klipov, pár vtipov, pár ďakovných rečí. Ale žiadne pamätné scény, či už hudobné, alebo humorné.

Králova řeč (2010)

Do úst sa mi hrnie len jedno slovo - nádhera. Či už po vizuálnej stránke, hudobnej, hereckej, príbehovej, scenárovej. Jednoducho nádhera. Britská angličtina sa mi nikdy nepočúvala lepšie.

Bite Me (2010) (seriál)

Takto má vyzerať pravá geekovská pocta žánru; berie sa s nadhľadom, je plná odkazov na zombie filmy a hry a zároveň ponúka to, čo máme na zombie filmoch radi. Veľká škoda, že má prvá séria len 5 častí a teda je len takým úvodom k tomu, čo by nás malo čakať ďalej. Už tu však vidno ako krásne všetko graduje, v každej novej časti je viac krvi a viac zombiekov skončí bez hlavy. Navyše seriál nie je čisto o zombies - funguje aj ako klasická loserovská bromance komédia. Keby niektorá televízia vysiela Bite Me ako 20 minútový komediálny seriál (v skutočnosti ide o 10 minútové diely - webseriál), sledoval by som to radšej a nadšenejšie ako suchý The Walking Dead. Vidieť s českými titulkami môžete tu: http://www.videacesky.cz/serialy/bite-me

Megamysl (2010)

Presne osladený, nepredvídateľný, vtipný a štýlový animák s neskutočne vypeckovaným soundtrackom.

Dead Set (2008) (seriál)

Prečo mi nikto nepovedal, že okrem The Walking Dead existuje aj iný zombie seriál? A hlavne, že je lepší? V prvom rade ide teda (ako všetci písali) o výborný nápad- skombinovať Big Brothera so zombie apokalypsou. V druhom rade potom prichádzajú klasické situácie, typické pre zombie filmy. Niekomu to môže prísť neoriginálne, alebo nudné, podľa mňa to k tomu jednoducho patrí. Potešil ma z času na čas vyskytujúci sa čierny humor, sympatická hlavná hrdinka, nervák producent, atmosféra a zombiecky apetít. Sklamal ma záver, ale keďže nechcem prezrádzať dej, nebudem rozoberať prečo.

Show Rickyho Gervaise (2010) (seriál)

O tejto rádiovej show som doteraz nemal ani tušenia, takže mi vôbec nevadí jej recyklácia. Vlastne som tomu vďačný, pretože inak by som sa k tejto kultovej vecičke nedostal. Absolútne nesúhlasím s užívateľom Anderas; podľa mňa je tento nápad konverzácie bez zmyslu výborný, animácia nie je "familyguyovská", ale krásna hanna-barberovská, Karlovo zmýšľanie je neuveriteľné a celá show je riadne návyková. Jednoduchá zábava.

Mamánek (2010)

Pôvodne som čakal, že Cyrus bude bláznivá komédia o tom, ako sa snaží vyrastený synáčik robiť zo života peklo novému priateľovi jeho mamičky. Čakal som zle. Rozhodne totiž nejde o komédiu (nájdu sa tu maximálne úsmevné momenty), postavy neslúžia komike, ale pôsobia realisticky (sčasti vďaka scenáru a sčasti vďaka hereckým výkonom), dá sa s nimi stotožniť a súcitiť. Skôr vidím Cyrusa ako nejaký vážny nezávislý, malý, ale milý a úprimný film o dvoch druhoch lásky.

Imaginární život (2007)

Originálny nápad, ktorý sa uberá úplne iný smerom, ako by som čakal. Namiesto zábavného poňatia sa nám tu mieša mizéria, melanchólia a aj nostalgia. To neznamená, že je to zlé, je to len iné. 70%