Láska a jiné závislosti (2010)

Pominu pro někoho nevýznamné chyby, jako nerozlišovaní parkinsonismu od Parkinsonovy nemoci, použití L-Dopy v raném stadiu choroby atd. Co mi ale ve filmu dost vadí je například fakt, že osoba s touto diagnózou a projevujícím se třesem může pracovat jako servírka?! Jak to, že i přes počáteční fázi se u ní projevuje pouze tremor, ale zároveň už dochází ke střídání fáze on a off? A to jsem se ještě ani nedostala k Jakeovi! K jeho prozření a absolutnímu popření donjuanovského charakteru mohlo dojít jenom v hollywoodském filmu. A začít studovat medicínu na prahu třicítky je normální? Pár dobrých scén nezachrání zaujatě moralizující film.

G. I. Joe (2009)

Pane Sommersi, čím dál víc směřujete do propadliště filmového zatracení! Celý snímek působí jako původně vůbec nezamýšlená parodie sebe sama, která se ale nakonec zvrhla v do nebe volající blbost. Channing Tatum se svým jakože drsným obličejem silně připomíná období nováckých Gumáků. Zde se vyskytující slečny jsou chodící reklamou na: dosaďte si jakékoliv město a... účes stále drží. Hloupoučké dialogy postrádající hláškovací odlehčení, vyumělkovaná akce přitažená za vlasy. Jestěže děj jakž takž odsýpá, a tak jsem nakonec odolala silnému nutkání vypnout ten hrozně cool trikový výtvor. I když moc nechybělo.

Pokrevní bratři (1999)

Pokrevní bratři na mě působí jako by se celý, zhruba 200 dílový příběh nějaké telenovely smrskl do 90 minut a vyzdvihly se tam ty největší klišé. Takhle si představuju céčkové filmy. Prostě, zpracování snímku je na úrovni začínajícího studenta filmové školy, herecké výkony jsou znepokojivé. O rvačkách a střílečkách snad nemá cenu se ani zmiňovat, protože když útočník šermuje rukama ve vzduchu a napadený má hodně pozdní reflexy, tím pádem mlácení ztratí svoje kouzlo, je to spíš k breku.

Říkejte mi Kubrick (2005)

John Malkovich někam jde, John Malkovich si shání kluky do postele, John Malkovich říká věci o Kubrickovi, John Malkovich brečí, John Malkovich sjednává natáčení, John Malkovich chlastá vodku, John Malkovich rozebírá Johna Malkoviche. Malkovich, Malkovich, Malkovich... A nic.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Existuje přímá úměra mezi sračkoidní knižní předlohou a zfilmovaným snímkem. Tady je důkaz místo slibů.

Vím, kdo mě zabil (2007)

Vůbec jsem nečekala, že se u I Know Who Killed Me člověk taky pobaví... :) Chápu, že se Lindsay asi chce vymanit z rolí v romantických teen komediích, ale v tomhle případě šlápla trochu vedle. Talent nepochybně má, bohužel tady neměla moc příležitostí ho ukázat. Film je lehká variace na úchylárny typu Saw nebo Hostel. Sadisti se u toho tedy poměrně málo vyžijou, přestože o záběry na řezané, sešívané, upadlé a zmrazené prsty tady není nouze. Scénář je jinak naprostá hovadina. Třeba pižlání ruky vraha sekáčkem, nebo při vybité protéze, ehm, se Lohan podaří vykopat hrob... Takže cílová skupina diváků pro tento snímek mi nějak uniká.

Hannibal (2001)

Z takového charismatického psychopata jako je Hannibal Lecter udělat dědulu, pobíhajícího v teplákovce, tak to na mě bylo trochu moc. Starlingová v podání Julianne Moore byla dobrá, ale tuhle postavu mám zafixovanou jako Jodie. Docela nechutná byla večeře na konci, u toho radší nejíst! Na druhou stranu, Ridley z toho vyždímal, co se dalo...

Úhel pohledu (2008)

Hmmm... Tak u třetího úhlu pohledu jsem byla ještě v pohodě. U pátého jsem začínala chytat tik. Při sedmém jsem byla značně nervózní a osmý jsem vyloženě protrpěla. Film, který se snaží z jedné události - atentátu - vytvořit originální dílo tím, že ji ukáže z pozice různých lidí, kterých se to více či méně týká. No, kdyby se ty pohledy zredukovaly na polovinu, bylo by to jen ku prospěchu věci. Navíc, tolik ceněná závěrečná honička mě nijak zvlášť nenadchla. Film s hromadou nelogičností a rádoby nečekaných zvratů. Docela slabota.

Domino (2005)

Drsňačka Domino je zatím jediná role, ve které mi Keira vyloženě nesedla. Ostatní výkony taky nic moc. Hlavně zbytky BH 902 10 crew Ian Ziering a Brian Austin Green se nechtěně sebezparodovali... Film je zbytečně dlouhý, otravný střih dohromady se změnami barevných filtrů je schopný po ještě delší projekci způsobit bolest hlavy.

Kletba (2002) odpad!

Celý film se odehrává v jednom domě, takže díky tomu je nezbytné vytvořit zajímavý scénář a vybrat kvalitní popř. talentované herce, aby to celé utáhli. No, pokus asi byl... Ale dopadlo to otřesně! Takové komické výkony jsem už dlouho neviděla. Scénáristovi muselo asi definitivně hrábnout, protože vymyslet takovou hovadinu se povede málokomu... Ještě, že "to" má jenom 80 minut, a ještě, že to dvd nebylo moje...