Strážci - Watchmen (2009)

Kolosální komixový epos s dokonalými trikovými efekty a zajímavou kamerou. Díky relativně neznámým hercům žádná z postav rušivě nevystupuje. Akční scény jsou celkem naturalistické (např. mlácení něžného pohlaví, předhazování dětí psům... ). Papírovou předlohou jsem nedotčená, ale tohle dílo člověka nutí k zamyšlení a nese jakési poselství. Oceňuju, že tady nejsou superhrdinové tak super - mají svoje mouchy a dělají chyby. Nicméně musím udělit čtyři hvězdy. Důvody: Příliš dlouhá stopáž, flashbacky napříč celým dějem (i když je mi jasné, že bez nich by se to neobešlo).

RocknRolla (2008)

Po letech tápání se Guy v RockNRolle opět našel. Znovu tady ožívá anglické podsvětí a nechybí ani kultovní hlášky. Výběr herců je naprosto bezchybný. Karel Roden překvapil velkou rolí. Gerald Butler do hlavní úlohy perfektně zapadl. Hudba je geniální - zazní jak staré, tak poměrně nové hity v čele s The Hives nebo The Clash. RockNRolla se sice legendám Snatch a Lock, Stock And Two Smoking Barrels jenom přibližuje, ale nezbývá mi, než pouze šťastně konstatovat: Guyi, vítej zpět!

Řidič slečny Daisy (1989)

Nekonfliktní, ničím nevybočující, klidný, neohromující, a já nevím co ještě... Normální a trochu zívací film.

Marie Antoinetta (2006)

Oproti Virgin Suicides a Lost In Translation docela překvapivá změna v celkovém pojetí filmu. Marie Antoinette už není tak táhlá a éterická (myšleno v dobrém slova smyslu), nicméně náznaky se zde dají najít, což je správně. Je to totiž trademark Sofie Coppoly. Ale jde vidět, že se někam posunula. Kirsten Dunst tady září a celý snímek bez problému utáhla. Zajímavé drama, které nahlíží na francouzskou panovnici jako na člověka s touhami a potřebami.

Muž, který nebyl (2001)

Ty brďo! Ta kamera byla dokonalá!!! A scénář? Jedinečná absurdita, jak je u bratrů zvykem. Zatím Thorntonova nejlepší role, co jsem měla možnost vidět.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

U komedií většinou nečekám nějaký inteligentní scénář, ale když už je film založený na jedné osobě, která ho má utáhnout, předpokládám, že to zvládne. Což se bohužel nestalo. Po celou dobu sledování jsem si říkala: Kde je Peggova forma za dob Hot Fuzz... ?

Vrána (1994)

Tohle byl zážitek, na který se jen tak nezapomíná. Úžasně vykreslená temná atmosféra města, přesně zvolený typ hudby, herci hrají jako o život, akce střídá akci, žádné zbytečné, vizuálními triky přepiplané scény. Takhle má vypadat komiksová adaptace - totiž nadčasově. Jen ten Brandon Lee... Škoda ho...

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Skvělá kamera, dokonalá atmosféra, originální scénář, božské herecké výkony. Miluju Coenovic bratry!

Volejte řediteli (1994) (pořad)

Neúmyslná parodie Vladimíra Železného? Ano! To chvástání sebe sama a opěvování své tv mi chybí...

Poslední polibek (2006)

Nebudu se tady zabývat souzením, jestli je v Posledním polibku Zach Braff (a jeho kámoši) posera nebo zodpovědný borec. At´ už si myslím cokoliv, musím uznat, že se film opravdu povedl. Od zajímavé kamery, přes skvělé výkony herců, až po smysluplný a hlavně realistický scénář, obsahující uveřitelné dialogy. To se dneska moc nevidí... Celou dobu jsem byla přesvědčená o plném počtu, ale závěr mě lehce naštval - Braffovy psí oči, společně s předložkovým káním celý snímek degradovaly o stupeň níž. A taky by neškodilo trochu invence v hudebním podkresu. Profesionální plačky Coldplay jsou už docela nuda.