Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Černá komedie, která naštěstí neupadá do trapnosti, jako některé její "kolegyně". Skvěle natočená, dobrý nápad s vyprávěním příběhu, originální děj a vyčůrané zakončení. Val Kilmer válí a Michelle Monaghan jsem tady poprvé viděla v komediální roli, která jí dost sedla. O Robertovi Downeymu Jr. nemá cenu pochybovat, je naprosto přirozený. Rozhodně se na Kiss Kiss Bang Bang ještě mrknu.

Sbohem, Bafano (2007)

Sbohem, Bafano neví, jestli má být politickou agitkou, životopisem Mandely nebo příběhem dozorce a jeho činů, které se promítají do jeho rodiny. Tato neujasněnost je hlavní problém snímku. Film se snaží pokrýt všechny zmíněné dějové linie, ale ve výsledku působí všechno nedotaženě. Druhá velká chyba je obsazení Diane Kruger, která by se teda (ruku na srdce) měla zabývat něčím jiným, než herectvím. Její hraní je jeden velký dvouhodinový afekt. Bohužel ale je Diane živoucím důkazem mnohdy kruté pravdy, že s pěkným obličejem se zvládne všechno. Lehký nadprůměr.

Horší než smrt (2007)

Zklamání. Velké zklamání. Scénky, které měly být vtipné, hraničily s trapostí a mnohokrát tuto mez překročily. Co má být komického na tom, že se důchodce "podělá" na něčí ruku nebo se sjede (ve filmu btw třetí osoba, která to omylem udělá (!)) a sedí nahý na střeše? Je to ohrané!! Pokud tohle měla být určitá absurdita, tak jsem na ni asi zrovna neměla svůj den. Třeba bude druhý pokus lepší.

Con Air (1997)

Příjde mi, že Con Air je dost podobný Shoot ´Em Up. V obou filmech je hlavně akce (zábavná akce), hlavní hrdinové jsou neporazitelní, nezničitelní, odhodlaní, pohledem zabíjející mlátiči (Cage) nebo stříleči (Owen). I tady opět platí: Vypnout u toho a nechat se bavit.

Mulit (2003)

Teda nevím, jestli Mulit má být parodie, každopádně nacpat do desíti minut obsah filmu, který normálně zabere tak dvě hodiny, se jen tak nevidí. Typický kýč a naivita východních snímků taky nemůžou chybět. A jde poznat, že režisérem je Čech, protože udělat z čolka pointu celého filmu, to je fakt mazec.

Zrůda (2003)

Teda Charlize, já smekám! Tak dokonale se vžít do role a ještě pro ni obětovat svůj zevnějšek, to chce odvahu a velké odhodlání. Tohle je opravdový oscarový výkon! Skvělý film o nadějích, prodírání se životem, křivdách a krutostech.

P.S. Miluji Tě (2007)

P.S., I Love You bych přirovnala k půlkilovému balení gumových medvídků. Na začatku jsou moc dobří, sladcí, chutní, prostě bezva. Postupem času si uvědomím, že už bych s nima mohla přestat. Já ale skončit nemůžu, protože jsem rozjetá, a tak pokračuju v konzumaci. Úplně na konci, když sním celý pytel, je mi fest šoufl a medvědy nechci v nejbližší době ani vidět. S naskakujícíma závěrečnýma titulkama jsem měla chuť vykompenzovat si přeslazenost Rambem nebo Terminátorem...

Big Lebowski (1998)

Těžká pohoda... :) Coen Brothers forever!!!

Simpsonovi ve filmu (2007)

Hmmmm... typický seriálový odvar. Sem tam nějaká povedená scénka (Homer na bourací kouli, Homer a psí spřežení), ale hlavně hodně nadnesená a přehnaná vata všude okolo. Jsem teda dost zvědavá na video filmy Futuramy - snad se víc povedly.

Říkejte mi Kubrick (2005)

John Malkovich někam jde, John Malkovich si shání kluky do postele, John Malkovich říká věci o Kubrickovi, John Malkovich brečí, John Malkovich sjednává natáčení, John Malkovich chlastá vodku, John Malkovich rozebírá Johna Malkoviche. Malkovich, Malkovich, Malkovich... A nic.