Avatar (2009)

10/10. - Bezpochyby jeden z filmů, který se zapsal do filmovým dějin. Nehorázně tento snímek miluju po všech směrech. Ať už špičkové CGI, které třeba Motion Capture posunulo tam, kde je teď. Dokonalá režie a scénář Jamese Camerona, který vždycky ví jak zafungovat na diváka. Zapamatovatelné postavy a vztahy mezi nimi. To jak třeba se postupně budoval vztah mezi Jakem a Neytiri. Jakým vývojem ty postavy projdou. Zasazení a prostředí divočin Pandory, ten lóre je naprosto boží a já chci z toho světa vidět víc a víc. Nebo jenom ta boží hudba v tom filmu. Na filmu už sem technicky vyrostl a je mi třeba upřímně líto lidí co ho nikdy neviděli nebo si ho tolik neužili. Film si poctivě těch 10/10 zasloužil. Kurde nemohu dospat na dvojku.

Živí mrtví - Od začátku do konce (2015) (epizoda)

Neuvěřitelný co dokázali do 45 minut vecpat, a do toho podtitulkovka kde ještě nastínili Negana .. Your property now belongs to Negan.

Tiché místo (2018)

8/10. - Kdo mě zná žánr post-apo miluju, to dosvědčuje můj oblíbený seriál Živí mrtví, tento film mi nabídl rafinovaný lóre, jedna rodina která tu hraje zásadní roli a Dom Torreto by byl jistě rád. Šikovní herci v čele s Emily Blunt a Johnem Krasinskim, který téže napsal a režíroval tento snímek. Skvělá režie s jasným cílem a suprovýms scénářem. Jednak asi vytknu tu minutáž a určitě více pasáží s mluveným slovem by neuškodilo. :D Nad produkční stránky to je taky velice obstojný snímek! Skvělá práce! Více takových filmů.

Živí mrtví - Rodina (2022) (epizoda)

Naprostej masakr, to finále bude velkolepý, věřím v jedno nejdůstojnější zakončení. Hehe a pak prý že TWD není o akci. Bezpochyby 10/10 epizoda.

Živí mrtví - Oni (2014) (epizoda)

Vidíme zničený postavy apokalypsou. Scéna s Darylem, kdy o sebe típne cigáro. Všichni nemají co do huby a jenom ta radost z obyčejnýho deště byla k nezaplacení. Because this is how we survive. We tell ourselfs that we are The Walking Dead. 10/10 epizoda.

Živí mrtví - Série 4 (2013) (série)

7.5/10. - 4 série byla v celku fajnová. Jakoby má slabý rozjezd motá se první polovina v kruhu. Ale furt dobře série pracuje s postavami a dialogy a ten prostor co dostane Guvernér je super a bavili mě ty epizody s ním. No druhá půlka je už na cestách a ta mě už víc bavila a 5. série v tom jen utvrzuje. Miluju prostě části o přežívání a ze skupinky ze stává potulná skupina podivínů. Ale štve mě pořád ta nedopracovaná 1. pol. 4 série.

Železná srdce (2014)

Jako 300 Sparťanů proti armádě Peršanů.

Na západní frontě klid (2022)

8/10. - Od oznámení filmu, jsem se na to s menším nadšením na tento německý snímek těšil. Musím uznat mé očekávání film obstojně splnil na jedničku. Slavnou knižní předlohu jsem nečetl, ale, když už bych měl předat svůj subjekitvní názor, tak je to hodně dobře odvedený snímek. Mám problém, přišlo mi, že neuměli moc pojmout hlavního hrdinu, nějak vám neuměli k němu utvořit ten vztah pořádný. Film se spíš snaží ukazovat ty hrůzy co se děli, o ten příběh tam tolik nešlo, utvářej tam zase vztahy mezi ostatními postavami. Jakási chemie tam opravdu je znát. Je to taky i o akci válečný sekvence jsou pěkný, samá krev a bahno, pálili lidi plamenometem, jednoho chudáka přejeli tankem, pak zároveň i pěkná akce tělo na tělo. Docela divný bylo jak se ten hl hrdina snažil nejdřív nějakýho týpka umlčet a pak ho ještě ke konci se snažil zachránit a nějak se mu to nepodařilo, pak mu z kabátu vytáhl deník zjistil že má ženu dítě, to ho nějak dojmulo. Je vidět jak třeba v těch hrůzách války měli nouzi o jídlo, museli jít krást k lidem takže ještě nasazovali svoje krky. Celý film byla hrozně záživná bomba. I přesto, že mě film v polovině nudil. Bylo to o nikam nevedoucích dialozích. Ale ta hlavní premisa to vždy dobře vynahradila. Film s čístým štítem doporučuji. Dokonce mě film i navnadil na knížku :D