Živí mrtví - Série 3 (2012) (série)

8.5-9/10. Upřímně nechápu jak jsem tuto sérii mohl tak dlouhou dobu podhodnocovat, za mě třěba jedna z nejlepších sériích, možná i lepší jak 2 série. Daleko líp a ucelenně zde funguje napětí, má to lepší vyznění a zasazení. Vězení prostě bylo best. Guvernér je zmrd hned napohled a mátě chuť mu vypíchnout i to druhý oko co mu zbývá a radost toho chuje nenávidět. Guvernér i přesto jak ho nemusím, je jedna z nejlíp napsaných TWD postav co je doveden k dokonalosti a 4. série v tom už jenom utvrzuje a vlastně celá linka ve Woodbery byla hezké odtrhnutí od hl linky. Dostáváme do toho nové postavy. Dohajzlu miluju tě Michonne! Lepší vykreslení dalších důležitých postav. Rozvíjení děje. Brutalita. Akce. Horrorové aspekty. Špínou prolezlé vězení atp. No prostě byl to randál!

John Wick 3 (2019)

9.5/10. - Nepopsatelný kulervoucí akční zážitek jak svině! Nemohu se toho nabažit. Film začíná a nenechá vás snad ani vydechnout. Akční scéna na každým rohu až se nestíhá mluvit narvaná adrenalinem a vším možným se skvělými nápady. Vše co miluju na Wickovi je doslova i tady. Keanu Reeves zase zaválel a já to miluju. Akční spektákl který se v Hollywoodu jen tak nevidí a nemá konkurenci a je prakticky synonymem těchto příběhů! Hell yeah dejte mi už tu 4ku!!!

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

10/10. Tomu nejde dát ani míň, po animační a scénáristický stránce naprostý skvost! Miles je best!!

Živí mrtví - Série 2 (2011) (série)

RECENZE SE SPOILERY: O chlup slabší než ta první, ale furt neskutečně solidní. Tam kde excelovala první série hezky druhá série navazuje, ve stejným duchu a už určuje více směr kam se budou další série ubírat, více prokresluje postavy zkoumá jejich hloubky a meze. Dostaneme opět nové postavy. Nehorázně na celým miluju tu atmosféru ta to dovádí k dokonalosti. Ta 1. epizoda na dálnici dopíči. Napětí v této sérii funguje naprosto excelentně. Jako jen třeba ta sekvence kdy postřelí Carla, Rick je z toho naprášky nemají léky nemají prostředky jak by ho Hershel odoperoval tak Shana pošlou pro věci. Celá ta sekvence je narvaná dopaminem jak svině. Horrorový aspekty jak zmrd. Hershelova filosofie. Dialogy tu hrajou neskutečnou roli kdy si postavy pokládají ty otázky zda je vhodné aby jejich děti žili v tomto světě. Vždyť je lepší umřít než v tomhle žít atd atd. Nebo na dálnici kdy neměli žádný zásoby a hrdinové měli radost že našli dodávku s pitnou vodou. Shane je taky opravdu nedoceněná postava a jeho herec byl nepřekonatelný a samozřejmě smrt nebyla až tak zbytečná dávala smysl a bylo logický že by to k tomu vedlo. K tomu zapomínám dodat jak si Daryl krade každou svou scénu pro sebe. Ta postava je hroznej frajér a miluju ho s Rickem se určitě u mě rve o nejlepší charakter TWD a na to, že se Daryl v komiksech nevyskituje je k nevíře co s ním dokázali udělat. No a to co přišlo ve finále, kdy farma celá nakonec padne, no prostě Masterpiece s velkým M. Nemám co vytýkat sérii. Jen holt to na první sérii už nemá. Objektivně 10/10. Subjektivně 9/10. Nehorázně miluju. Furt jeden z nejlepších serošů forever ever.

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička (2022) (seriál)

4.5/10. - Absolutně sem vybouchl smíchy u toho .... ne jak se to snaží být humorný ale jak je to stupidní. Opravdu seriálové zklamání roku, jako hele ono by na tom nebylo nic špatnýho ten seriál by mě dobrou laťku, líbí se mi do čeho seriál šel že chce být komediální a odlehčený, ale problém je jak je sám o sobě stupidní ten scénář, jak polopatě šli bez nějakýho přemýšlení na she hulk, udělali z ní akorát debilního tupce, zvraty už jsou pomalu dramatičtější i v Ulici a o to víc ještě domrvili mýho milovanýho Daredevila, u kterýho jsem se pozastavoval jak má furt skvělý charakter a mám rád jeho styl chování, ale ten seriál to celý zmrvil. No a ten konec, no nic horšího vymyslet nemohli než si to udělat srandu ze sebe samého. Celý seriál se táhl jak debil. Půl hodinový epizody o hovně. Ok někdy se to snažilo být vtipný a někdy sem se zasmál. Ale povětšinu času jsem se smál jak je to stupidní. 4/10 a to jsem na to dost hodnej. Tenhle seriál by nespravilo ani 10 pořádných Daredevilů. No a Mattův komentář: ,,No to mi je pančku rodinka,, by přesně vystihl mě kdybych tam seděl XDDDD

Živí mrtví - Varianta (2022) (epizoda)

Po adreanalinem a akcí našlapaných 2 epizodách musela přijít menší dialogová odmlka, která i tak velice dobře posouvala děj i v pozadí kupředu, snaží se dál rozvádět vztahy postav. Kurde 😂 máme dokonce už oficiálně i víc variant chodců! Osobně sem zvědav co teda ten Darylův sequel, kde by jsme těchto "chytrých" chodců měli vidět víc. Epizoda 8/10 dneska

Živí mrtví - Série 1 (2010) (série)

Pořád tento seriál neuvěřitelně miluji jako napoprvé. Seriál co mi ukázal něco nového a neohmatatelného, se super dávkou kvalitního scénáře a choreografie, s propracovaným světem a smysluplnými postavami se kterými autoři pracují na špičkové úrovni a v neposlední řadě návalem excelentní postapokalyptické atmosféry. Příběh je neuvěřitelně zajímavý a napínavý a baví mě sledovat Ricka Grimese jak se snaží za každou cenu ochraňovat svou rodinu. 1 série velice věrně a s úctou adaptuje komiks a v některých ohledech ho i víc rozvádí. Herci jako by z oka vypadli svým komiksovým postavám. Některé jsou nemlich totožné např. Rick a některé uplně jiné jako třeba Carol. A jiní jsou tu čistě pro seriálové účely např. Daryl. Rick Grimes asi jedna z nejlepších seriálových či komiksových postav a jeho herec Andrew Lincoln se tu neuvěřitelně našel. Jon Bernthal hrající Shana v době premiéry nebyl ještě tolik známý ale už suprově byl nadaný na Rkový filmy a toho herce zbožňuju. Robert Kirkman vytvořil snad nejúžasnější komiksy a do toho i přinesl nejlepší seriál kde ve svý podstatě po produkční straně od AMC je toto asi nejlepší filmové post apo se zombie co kdy vzniklo a nic ho nepředčí. To v čem je TWD unikátní jsou dále ty dialogy. Lidé se opravdu chovají jak by se v realitě chovali a jsem rád, že tomu Kirkman dal svou vizi a musím tu i zmínit skvělého Franka Darabonta bez kterého by se první série neobešla. První epizoda, kteoru sám napsal a režíroval je mistrkus a to i další epizody, kde se na scénáři podíle a coby showrunner do toho dal taky kus své vize a proto tak strašně 1 sérii nejvíce miluji. Horrorové aspekty to má jak zmrd. Strašlivý zombie. Krev na každém rohu. Strach. Napětí tu neuvěřitelně funguje. Každýmu doporučuji toto vidět. Ať už ho nelákají post apokalyptické záležitosti nebo nemá rád zombie, alespoň tu první sérii by mohl zkusit. Já čistě osobně šel seriál sledovat když jsem neměl co sledovat a toto mě zachránilo a seriál byl můj zlatý důl a po první sérii mě to neuvěřitelně chytlo a hltal jsem každou epizodu a sérii. Já nemůžu dát nic víc než 10/10. Nemám tomu opravdu co vytknout.

Trestanec (2017)

9/10. - Sakra tenhle film se tak nehorázně povedl. Žeru na tom snad vše. Příběh a spletitá výprava tu je na hlavním místě o kterou tu hlavně jde, z jednoho pohledu vidíme Nikolaje v krimu a v druhým na svobodě a ke konci to zaklapne v jeden velký příběh s přerodem hlavního hrdiny. Surové drama s perfektním obsazením a příběhem, kde stačí fakt málo aby se vše posralo a domrvil si celý život. Nikolaj tu hraje fakt bezkonkurenčně a jeho životní role mimo roli Jammieho Lannistera z GoT, ve vedlejší roli můj Jon Bernthal tu hraje opravdu fenomenálně. Suprově napsaný, zrežírovaný a v neposlední řadě ta hudba je mistrkus! Tady není co dál dodat.