Tales of the Walking Dead - La doña (2022) (epizoda)

9/10 - Legit asi dosud nejlepší epka, výborný kopnutí do příběhu, výborný postavy a jejich filosofie, kurva a jediná epka co má horrorový aspekty až sem měl z toho strach, celá epizoda byl hroznej masakr jak sviň. Tahle ep nejlíp ukazuje jak tento seriál má fungovat. Nejlepší zakončení této série. Fuck dejte mi 2 sérii. 😂

Tales of the Walking Dead - Davon (2022) (epizoda)

(SPOILERY) Hození bez kontextu do random příběhu s random postavy, příběh je jakž takž zajímavý, ale je to hrozně tupý a plochý + toho kluka nemuseli zabíjet a bylo mi ho líto ve výsledku - 4-5/10

Thor: Láska jako hrom (2022)

8/10. - Upřímně čekal sem, že mě film zklame a bude to komediální stupidita a proto sem třeba v kinech upřednostnil druhý Top Gun. Teďka když jsem na to koukal, tak ono vlastně ne 😀. Byl jsem opravdu překvapen jak je to vyšperkovaný film. Ten humor je opravdu dokonalý a k příběhu sedne. Postavy jsou suporvý. Scénář a příběh jsou taky libovka i když to smrdí menším klišé. Gorr byl naprosto senzační a to ještě v podání Christiana Bala a Taika Waititi zase ukázal svou kreativitu. Sice musím se přiznat mám radši prvního vážnýho Thora bez humoru a Raganarök mi nesedl. Ale tohle se mi líbilo daleko víc i přesto, že jednička může mít koncipovanější příběh a postavy že jdou víc do hloubky. Tak tady mi přišlo, že to je lepší v humoru. V tom, že už se vědělo do čeho Taika jde. A víc to ukazuje jeho kreativitu. Plus ta Thorova láska samozřejmě Natálka zářila jak maják na ostrově. Film mi přišel hodně krátký a dal bych mu daleko víc na nějaký dokonalý prokreslení všeho víc to rozvést. Přišlo mi, že film daleko víc spěchal a nezastavoval se. Jen házel joke jeden za druhým a třeba díky tomu se mohli i daleko víc zaměřit na Gorra ukázat jeho pořádný charakter, minulost a nějaký pořádný záměr pro jeho plné pochopení. Takový 2,5 hodiny to fakt mít mohlo a Láska jako Hrom by si to zasloužila. Strážci ti tu byly jakože letem světem halo sme tu ale jen na začátek a letím do Strážců Galaxie 3. Ale byly skvělý jinak líbila se mi ta sekvence s nimi. Hudba byla fajn nedala se ve filmu přehlédnout. Po nějakým audiovizuálu a produkci je toto fakt lahůdka a pastva pro oči ty barvy 😍. Heleďte třeba plně rozumým i lidem co ten Thor nesedl těm táborům rozumím. A taky patřím mezi lidi co mají radši Thora 1, ale furt si to dokážu užít. A taky podle konce to vypadá že Taika šel do Thora 4 s tím že si udělá nejspíše i 5 díl a já bych se tomu ani nebránil. 😀

Neporazitelný (2021) (seriál)

8/10. - Velice kvalitní kousek dílny Prime Video, který se opravdu vydařil. Premisa z razu připomínající kreslený The Boys s hlavní postavou připomínající Homelandera s dalšími LIDL DC supráky ke konci ukázal opravdu úžasnou a kurva originální premisu. Děj pojednává o otci a synovi, otec z planety Viltrum snažící se ochraňovat nebohé lidi na zemi a čeká dokud jeho syn nedospěje a dostane také své schopnosti. Miluju na tom to tu hravou kreativitu. Styl animace mi moc nesedl a nepřináší nic novýho v branži animáků. Ale svěží brutalita s touto animací mi připomněla animovaný filmy s Batmanem kde taky krev byla. To hlavní proč sem se vydal seriál sledovat byl hlavní scénárista Robert Kirkman, kterého především mám rád díky komiksům a také Živí mrtví, který sám napsal. Už v první epizodě sem opravdu viděl náznak toho Robertova stylu. Kdy opravdu se snaží podat situaci doopravdovou a "filozofickou".  A také ještě aby toho nebylo málo dabér hlavního protagonisty Steven Yeun též hrál v The Walking Dead :D

Pán prstenů: Prsteny moci - Stín minulosti (2022) (epizoda)

7/10. - Začátek zatím mírně fajn. Není to až takový průser jak by se dalo čekat, ale já od začátku k tomu nebyl tolik skepitckých a čekal sem, že to fajn bude a ono to fajn ve výsledku je. Zatím si to drží dobré tempo a atmosféru. Ale příběh a scénář zatím mi příjde plochý, ale očekávám, že se to rozjede. Nevadí mi korektnosti ani přeobsazování herců páč s tím už nikdo nic nezmůže a užívám si ten svět a hlavně ty efekty a audiovizuál jsou v tomto seriálu pastva pro oči. Furt si svět drží svoje kouzlo, ale asi bych tomu taky nedával tolik moc kreditů páč stejně to je furt prkenný ve smyslu představíme ti několik linek a postav před tím vším co si viděl a zoritentuj se v tom. Nečetl sem Silmarilion ani Tolkienovy knihy, jen mám rozečtenýho Hobbita kterýho hodlám dočíst. Ale jako člověk co vyrostl na filmech od pana Jacksona toto má fakt hodně daleko a nikdy na to mít nebude. Soundtrack mi tu příjde zatím moc nevýrazný. Režie taky dobrý. Herecký casting až na ty korektnosti taky dobrý ale scénář mi zatím příjde plochý jak sem řekl.

Sandman (2022) (seriál)

8.5/10. - Opravdu slibná komiksová adaptace od spisovatele Neila Gaimana. Audiovizuál je největší špička tohoto seriálu s nádhernými efekty a to je u seriálové tvorby takřka k nevíře plus si připočtěme vynikající odvyprávění příběhu se super postavami tvoří dohromady opravdu skvělou podívanou. Seriál odstartuje suprovým originem a to je jen střípek seriálu. Některé epizody jsou prostě úžasnost na entou viz. 4,5 a 6 ep pak to trochu spadne dolu ale furt se to drží toho základu. Politické korektnosti a LGBT to seriál táhne hrozně dolu a nějak mě to vyvádí z atmosféry, ale mám to už tak nějak u řiti a dokážu se přizpůsobit, jde mi hlavně o příběh a to je přední a myslím si že to je jeden ze seriálů roku NGL. Ten lóre toho světa se mi strašně zamlouvá a Morfeus je za mě strašně sympatická postava. Nečetl sem ani jeden komiks, ale líbí se mi to. Seriál sice není žádná akční blockbusterová bomba, ale je to úžasná filozofická dialogová bomba a opravdu sem si to přes ten srdcerivný záživný příběh užil. A taky se mi hrozně líbilo že zde učinkovala i paní Constanine a hezky to spojuje ten svět s DC světem.

Rod Draka - Nezvedený princ (2022) (epizoda)

8/10. - 2. Epizoda je mírně fajn. 1. Ep. mi přišla víc akčnější a agresivnější, tady se spíš tlačí na dialogy a postavy a rozvíjení děje. Nejlepší převážně efekty a audiovizuál + nové intro se starou známou hudbou ❤

Tales of the Walking Dead - Amy/Dr. Everett (2022) (epizoda)

9.5/10. - Konečně nějaký opravdu zajímavý plně funkční a prokreslený díl se zajímavými postavami a jejich filosofií. Postarší týpek, vědec, který zkoumá chodce a miluje botaniku a přírodu a má už takřka lidstvo v piči a mladá holka, která tohoto cápka náhodou objeví a snaží se ho změnit k lepšímu a celý díl ukazuje jinčí pohled na tento postapo svět. Opět tento díl táhne dolu to jak je krátký a opět se museli tvůrci vejít do nějakýho času.

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

8/10. - El Camino je fajn, davám tomu 4/5 kdybych tomu dal 5 asi bych to nadhodnocoval. ten film není samo o sobě špatnej, ta tvůrčí vize Vince Giliagana je tam hrozně vidět a znát, film vás dobře obeznámí kde jste co se děje, vlastně vysvětluje a ukazuje co se dělo s Jessem po konci Br Ba, dobře zakončuje Jesseho story ale jinak to není nic z čeho bych si sedal na prdel, ani nevím co mi tam výslovně vadilo, možná beru v potaz to tempo nějaký sekvence se třeba až moc táhli mohli to udělat líp, třeba ten Todd mě tam absolutně nezajímal a mohli tam místo toho dát něco jinýho. Ale dobře ukazovali ty flasbacky Jesseho trauma. Líbí se mi jak je film zpracovaný po produkční stránce. Scénář a režie ne třeba, ale to již sem zmínil. Líbilo se mi, že jsou zde i postavy ze seriálu a to dávám filmu jako kredit. A taky Jesse je moje nejoblíbenější postava Breaking Bad 😅

Perníkový táta (2008) (seriál)

And i got to tell you. It was perfect, perfect. Everything down to the last minute details.... 10/10. Větší masterpiece jinde nenajdete!!