• Romantický

The Girl in the Café (2005) (TV film)

Není nic krásnějšího než skotská angličtina v podání Kelly Macdonald. Stejně jako celý film, je to strašně krásné, strašně příjemné a zároveň je v tom to skryté poselství směrem k elitám, směrem do celkového světa. Jak je tam film úplně upozaděný ve filmografii všech, je skvělý a měl by ho vidět každý.

The Windermere Children (2020)

Už dlouho mě nějaký film o válce tak zasáhl, jako toto. A ano, nebylo to válce, ale pouze o jejích dopadech. Bylo to silné, bylo to velmi poučné. Moc by mě zajímalo, jestli ta scéna na ulici s místními kluky se fakt stala. Pokud ano, tak klobouk dolů. Protože to bylo neskutečné, ta atmosféra, ta morální převaha a poučnost byla fakt prvotřídní.

Vlkodlak: Noční lovec (2022) (TV film)

Až na konec to bylo celé o ničem. Chápu, že Marvel pořád zkouší a zkouší, ale prosím ne takto.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Myslím, že to měli Loganem ukončit a dále se k celé sérii už nevracet. Nebylo v tom nic nového, nic překvapivého. Možná by to chtělo úplně nový restart. Jakkoliv se mi Sophie fakt jako ženská fakt líbí, herecky to prostě nebylo ono.

Ad Astra (2019)

Když jsem viděl hodnocení a četl si náznakem některé recenze, naprosto jsem to nečekal, že se mi to bude tak moc líbit. Vizuálně a atmosférou to bylo jako by povstal Kubrick a vrátil se na režisérskou židli. Bylo to krásně emocionálně silné, zlomený člověk bojuje vlastně sám se sebou ve vzdálenou vesmíru za doprovodu krásné podmanivé hudby. Sakra nechápu, co se lidem na tom nelíbilo? Co čekali? Nabušenou akční sci-fi? Takové přece sci-fi být (z principu) nemusí. Někdy je prostě lepší zkoumat vnitřní vesmír a ne ten vnější.

Love O2O (2016)

Já jsem takový chudák, který si tu sebetrýzeň umí fakt „užít“. Ale zase to mělo jen 90 minut, aspoň něco pozitivního.

Mizerové navždy (2020)

Asi nebudu z většinou souhlasit, ale ten návrat neměl nastat. Je to strašně unavené a není to jen stářím herců. I když zejména Martin Lawrence je prostě roky za zenitem a jde to strašně vidět. Ty nové postavy, zejména ti mladí policajti jsou fakt peklo. Nereální, bez zkušeností, a přitom v podstatě nezranitelní. Ach jo, asi si o víkendu pustím Michaela Baye, kouknu na Teu Leoni a budu opět spokojený. Přitom návraty po letech můžou fungoval, jen se to prostě musí umět – Top Gun!

BlacKkKlansman (2018)

Je to strašná agitka, ale zároveň to je neskutečně silné. Skvěle natočené, skvěle odehrané, hlavně mladej Denzel a Adam úplně koncertují. Z perspektivy České republiky mám s BLM velký problém, ale asi jiný než ostatní. Chápu, že nedokážeme dost dobře chápat celou situaci, protože tam nežijeme. Mě nevadí BLM obecně, protože uznávám, že prostě se na ně nahlíželo a nahlíží odlišně. Vadí mi jejich metody a hlavně neuznávání historických skutečností (knih, děl a lidí, kteří prostě žili, rozhodovali a tvořili v dané době), které nejsou špatně! Pokud by snahy BLM byly nastaveny formou jako je tento film, bylo by to v pořádku. Ten závěr zasazený kontextu dnešní doby, je snad ještě silnější než film a Donald je fakt ko…., ale to všichni víme ne?

Footloose (1984)

Ruku na srdce, kdo to viděl dříve, než viděl Petera Quilla? Po vánočním speciálu jsem měl tu potřebu a zjistil jsem, že jsem to neviděl, ale viděl jsem ten remake z před deseti let. Ten byl tedy věrný, dokonce i šaty měly holky stejné. Ani originál, ani remake není o tanci, je to prostě obyčejný film o mladých lidech, poplatný své době, kde Kevin předvádí něco, co už pak díky bohu nedělal. Lori Singer byla opravdu pěkná, vůbec jsem ji neznal. Ale objektivně, Julianne Hough v remake byla je u mě na žebříčku ještě o pár levelů výše.

Dash & Lily (2020) (seriál)

Je vám blbě, ležíte v posteli a blíží se Vánoce, tak si dáte něco podobně laděného. Mohlo to být blbější, než ve finále bylo. Bylo to takové milé. Jasně je to pro mladé holky, ale někdy i ty musíš vystoupit mimo svou bublinu. Líp se mi neudělalo, hůř taky ne.