• Romantický

Musíme si promluvit (2021) (seriál)

Celou dobu jsem přemýšlel jen o tom, jak takový divný týpek mohl sbalit takovou holku. Jinak to chvílemi bylo konverzačně a vztahově skvělé, chvílemi ne. Nicméně Českou televizi je potřeba pořád chválit a chválit, že takové seriály (není první co jsem viděl) nám zpřístupní. I přesto, že jsem nebyl celkově příliš nadšen,  překonává většinu české seriálové produkce.

Vyšehrad: Fylm (2022)

Jakub si vysnil film, natočil si ho. Sousta věcí je lepších než v seriálu, úplně šlo vidět, jak měl více peněz. Zároveň jsem se poprvé od srdce zasmál asi po půl hodině a celkově za film asi 5x. Spoustu humoru bylo až moc nucená, jako by to natočil někdo jako Troška.

Lady Bird (2017)

Krásně divné a netradiční, zároveň strašně milé. Moc se mi líbila ta kamera, kdy tam bylo spousta záměrů bez slov, které dávali tomu příběhu takový doplňující kontext. Saoirse byla naprosto boží.

Rod Draka - Série 1 (2022) (série)

V hlavě se mi toho honí hodně. Už to není kozy a krev (tedy Hra o trůny), bohužel oproti nim to není ale nijak novátorské. Kdyby existoval Rod draka a neexistovaly Hry, je to naprostá bomba. Hra tady bohužel byla dříve a přinesla toho spoustu nového. Líbilo se mi to celé, nikdy nepochopil ty hejty posledních sérií. Pořád to bylo skvělé, i když trochu urychlené. Rod stojí v první půlce za vyližpr .., je to pomalé, nudné a k ničemu. Postavy (i když jich je výrazně méně než v Hře) nemají takové pěkné vykreslení, u spoustu navíc nechápete, proč jednají, když jednají. Druhá půle první série je ale skvělá, moc se mi to líbilo a kdyby mi nebylo tak blbě, dal bych to na jeden zátah. Ještě jsem teda před posledním dílem musel dát Nizozemsko – USA, mundial má přednost před vším. Moc se těším na druhou sérii. Co se mi naopak oproti Hře líbí je to, že vlastně všichni jsou svině a nikdo tam není vyložený klaďák. Je tam poučení i do života, i když chceš být dobrý, hodný a spravedlivý, tak osud tě někdy semele tak, že na konci jsi prostě zákeřný hajzl.

Deadpool 2 (2018)

O chlup lepší než jednička, ale celkově pořád bída. Pořád hlavně platí, co jsem psal už u jedničky „někdy toho humoru bylo moc a díky tomu to nebylo celkové moc vtipné“. Další myšlenka ve mě není.

Focus (2015)

Jediné plus na tom filmu je ta nepředvídatelnost v ději, spoustu věcí opravdu nečekáte, překvapí a zároveň umě ten děj posouvají dále. To je tak vše, co stojí za zmínku. Ano, ani to koukání na Margot není marné. Je to ale prostě obyčejný tuctový film, který zapadne a možná ho někdy spatříte někde v programu na Prima Cool v nedělním odpoledni a pokud jste ho již viděl, nebude vás to nutit dívat se znovu. Není proč.

Breath (2017)

Není to jen o surfování, to je tam tak nějak bokem. Celé to je o zrání v mládí a o hledání své cesty v životě. Je to moc krásně nasnímané, je tam spousta záběrů, které působí naprosto zbytečně, ale ve finále nejsou. Strašně bych si chtěl přečíst tu knižní předlohu, která ale bohužel v češtině nevyšla, ale anglicky v knihovně je (rezervováno).

Logan: Wolverine (2017)

Konečně můžu odpovídat na zásadní filmovou otázku: „bylo to lepší než Logan?“. Objektivně počítám, že málokdy odpovím, že nějaký film je lepší, protože Logan je fakt skvělý. Pro mě nejlepší film, který jsem v roce 2022 viděl. Má to neskutečnou hloubku a neskutečný morální přesah. Lepší zakončení jakékoliv postavy v sérii filmů jsem nikdy neviděl.

Haeeohwa (2016)

Pochvala jen za vizuál a hudbu, jinak to stálo fakt za nic. Ani ta sebereflexe po letech nevypadala přesvědčivě. Celé to bylo pěkně udělané, ale srážel to ten příběh, resp. jeho určitá neuvěřitelnost. Ty postavy jednaly v některých situacích fakt nelogicky.