Mazací hlava (1977)

Neskutecne halucinogenni kafkovska lyncovina s brilantnim industrialnim soundtrackem.

Mechanik (2004)

Skvělý Christian Bale ve velmi hustém dramatu o souboji vědomí s podvědomím skrze vytěsnění hrůzné vzpomínky, které přechází až do fyzického devastace člověka.

Memento (2000)

Na prvni shlednuti opravdu velmi narocny film na soustredeni divaka. Staci minutka nepozornosti a uz se budete velmi tezko dostavat zpet do deje filmu.

Město Zero (1989)

Absurdní kafkovská hříčka se známými ruskými herci, která je místo hypnotizující naléhavostí absurdna a většinu času bohužel nudící přílišnou popisností (prohlídka muzea). Celkově nadprůměrná podívaná pro človíčka majícího rád absurdity, paranoiu a místa, z kterých není úniku ;-)

Metro (2004)

Poté, co je divákovi odhaleno, co to vlastně v londýnském metru řádí, ztrácí film atmosféru a stává se nudným. Bohužel k výše uvedenému dochází již před polovinou filmu.

Mimic (1997)

Neuvěřitelné, že toto natočil stejný del Toro jako Faunův Labyrint a Ďáblovu páteř.

Mistrův syn (1978)

Jeden z nejlepších Jackieho filmů. Krásné skloubení akčních prvků kung fu a komediální formy.

Mistři hrůzy (2005) (seriál)

Druhá série poslala seriál do průměru tří hvězdiček: Incident On and Off A Mountain Road (***), Dreams in The Witch House (****), Dance of The Dead (***), Jenifer (***), Chocolate (**), Homecomming (***), Deer Woman (**), Cigarette Burns (****) The Fair-haired Child (****), Sick Girl (***), Pick Me Up (***), Haeckel's Tail (*), Imprint (**) Serie 2: The Damned Thing (***), Family (**), Sounds Like (***), The V Word (**), Pelts (****), The Screwfly Solution (**), Valerie On The Stairs (***), Right To Die (****), We All Scream For Ice Cream (***), The Black Cat (**), The Washingtonians (*), Dream Cruise (**)

Mlčící hvězda (1959)

Filmové zpracování mnou v dětství oblíbených Astronautů se vážně nevzdařilo, za což dávám vinu faktu, že ho natočili filmaři z komunistického bloku. Viděl jsem sestříhanou verzi pro Ameriku, takže nejhoršího jsem byl internacionální agitace ušetřen. Po efektové stránce film může směle konkurovat svým žánrovým bratřím ze Západu, ale herecké výkony a dialogy jsou opravdu utrpením. Plus nechápu, proč filmaři změnili jména postav.

Mlha (2005)

Parodie na skvěle atmosférickou původní Carpenterovu pomstu podvedených pirátů.