Diamanty jsou věčné (1971)

Výborné originální a zapamatovatelné akční scény ( krematórium, ropovod) a duo zabijáků jsou halavními devizami této bondovky. Lehký nadprůměr.

Goldfinger (1964)

Tuto Bondovku bezesporu táhne dopředu padouch Goldfinger se svým nerozlučným brutálně namakaným korejským "Pátkem". Bond má opravdu plné ruce práce a několikrát na kahánku.

Thunderball (1965)

Tento Bond mi naprosto nesedl. Tolik oceňované speciální efekty jsou naprosto nepatřičné a zrychlení filmu v akčních scénách působí jako pěst na oko a vytváří klima nechtěné komedie. Chvílemi jsem si říkal, zda-li se někde neobjeví i Fantomas se svým tryskáčovým létajícím Citroenem ;-)

Dr. No (1962)

První bondovka s velmi dobrým S.Connerym jako agent 007. Děj odehrávající se převážně na Jamaice se točí kolem tajemného dr. No, jehož identita bude odhalena až v samotném závěru filmu. Film mě upoutal pěknými lokacemi Karibského moře a úchvatnou bondgirl, která je vlastně permanentně v plavkách ;-) Z hlediska ostatních bondovek film řadím mezi lehký nadprůměr.

Občan Havel přikuluje (2009)

Standartní dokument uvařený z 99% vzpomínek tehdy zainteresovaných lidí a minimum faktů.

Větrný démon (1990)

Jeden z horrorů mého mládí, kvůli kterému jsem se stal zapáleným milovníkem tohoto žánru. Stále nepostrádá určité kouzlo a nezaměnitelnou atmosféru. Dnes již místy vyvolává spíše nostalgický úsměv, než démonickou hrůzu.

Náhradníci (2009)

Na tomto sci-fi něco rozhodně je a šlo by natočit mnohem lépe, ale bohužel se neubráníte pocitu, že už jste to někde viděli - Já, Robot, Minority Reports bych jmenoval jen pro začátek rozhodně delšího seznamu. Škoda.

Zataženo, občas trakaře (2009)

Tuctový děj o společenském looserovi, který se uzavře do své skrýše a vynalézá a vynalézá .... až vynalezne průser v podobě jídla (zde rozumějte jídla v americkém smyslu slova - tedy všechny ty povětšinou fastfoodové zvrhlosti), které padá z nebe ala déšť. Jak to může dopadnout? Že se samozřejmě všichni pose... Velmi slabý animák s pro mě sympaticým stylem grafiky a animací, za to jsou ty 3 hvězdičky a za nic víc.

Kladivo (1989)

Tento film má význam jen pro fanoušky H.Hogana, resp. wrestlingu, protože nad tak banálním příběhem a hereckými výkony se musíte buď hystericky smát, nebo plakat. Pro mě má film nostalgickou hodnotu a v době mé návštěvy základní školy jsme ho s kamarády sjížděli, i když jsem měl asi čtvrtou kopii s německým zvukem a s mizerným českým jednohlasým dabingem.

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Jestli mě na první Conneryho bondovce zaujala jeho bondgirl, tak v tomto díle je to jeho smrtelně ledový protivník v podání skvělého Roberta Shawa. Byl jsem trošku zklamán, že se film neodehrává v Rusku, jak by mohl dávat tušit název, ale nevadí, i tak jsem se dobře bavil.