Bestiář (2007)

Dost slabý film o přeměně jedné naivní dobrácké jalovičky v rádoby bezcitnou potvoru. Bohužel postrádaje mozek si na potvoru jenom hraje a stává se hračkou pro všemožné typy pseudomužů. Jediné co je na tomto filmu koukatelné je Danica Jurčová a o mužské části obsazení se nebudu raději ani zmiňovat.

Hellraiser: Návrat mrtvých (2005)

S Hellraiserem už to nemá skoro nic společného. Investigativní novinářka, která netuší, která bije, na výpravě po Bukurešti narazí v posledních 10 minutách filmu na Pinheada - no není to celé zbytečná blbost?

Ip Man (2008)

Obrovské překvapení v žánru bojových filmů. Rozhodně doporučuji nejen pro bezchybně natočené a provedé bojové scény, ale i pro skvělou scénickou hudbu a zvláštní subtilní atmosféru filmu, s kterou jsem se setkal vyjímečně a výhradně v asijských filmech.

Číslo 9 (2009)

Při shlédnutí traileru na začátku roku 2009 jsem se nemohl dočkat návštevy kina. Do kina jsem se nakonec nedostal a zůstalo u shlédnutí na DVD, což je velká škoda, jelikož grafika a animace jsou pro tento film zásadní. Příběh značně pokulhává a dá se říci je ve filmu jenom proto, aby to nebyla úplně prázdná vize apokalyptických scenérií vybarvená ve všech odstínech hnědé a šedé barvy a postavičky se mohli přesouvat z jedné lokace do druhé. Devítka působí jako předlouhé intro k pěkné počítačové hře, ale jako film je to prázdná nuda. Za grafiku, nápad a hlavně vypadnutí z hollywoodské animáckové klišovité kýčovitosti dávám 4* a držím palce režisérovi, který by nás jednou mohl dostat pěknou animovanou peckou.

Šógunovi nindžové (1980)

Jeden z mála nindža filmů, kterému se podařilo proklouznout za Železnou oponu. Pro mě osobně jeden z nejoblíbenějších bojových filmů mého raného mládí - no, který kluk si nehrál na nindžu ;-) . V roce 2009, kdy jsem film znovu viděl už mířím s hodnocením trošku níže, i když Hiroyuki Sanada předvádí moc pěkné kousky.

Pod pokličkou (2000) (pořad)

Velmi poučný pořad nejen o vaření, ale i o potravinách a různých ingrediencích, které se kuchaři dostanou pod ruku. Někdy byl mírně iritující odborník na zdravou výživu, podle jehož stravovacích rad bychom asi všichni pomřeli hlady ;-P

Babylon A.D. (2008)

Velmi slušná akční jízda z nedaleké budoucnosti. Po pravdě jsem lehce udiven zdejším poměrně dost nizkým hodnocením. Vin Diesel sice není tak cool jako v Reddickovi, ale pořád na to má. Velmi bych ocenil námět filmu a hlavně místa a čas, kdy se příběh odehrává. Všechno působí velmi věrohodně a na místo smyšlené futury dostáváme obraz nedaleké budoucnosti, kde naše aktuální globální geopolitická témata povyrostou pod tlakem globální ekonomiky, technokratismu, lidské bídy, uprchlictví a černého trhu jak s lidmi, tak i s technologiemi. Konečně tady máme velmi obstojný zárodek cyberpunku!

Everest (1998)

Vzhledem k faktu, že dokument je natočen pro IMAX, dají se mu odpustit menší "nedostatek", kterým je kratší stopáž. Filmek jsem bohužel v Imaxu neviděl, ale na druhou stranu zase tudíž nejsem postihnutý třidéčkovým "WHAAUU!" efektem a hodnocení je střídmější.

Okrsek 13: Ultimátum (2009)

Začátek mě příjemně nabudil na dokonalou akční jízdu ve francouzském stylu, jak jsem byl zvyklý z prvního dílu a jiných Bessonových počinů. Bohužel během následující hodiny šlo tempo hodně dolů a film se stával příliš ukecený a moralizující. Navzdory obdivu k fyzické kondici a schopnostem ústřední dvojice a bezchybné choreografii bojových scén (člověk si nemůže nevzpomenout na Jackieho Chana) musím jít s hodnocením pod průměr. Konec je opravdu fraška.

Hellraiser: Inferno (2000)

Proboha, udělat z Hellraisera detektivku (?!?) - to už začíná být na pováženou. Snad nás nečeká jestě Hellraiser jako muzikál nebo komedie. Uff!