Falešná hra s králíkem Rogerem (1988)

Snad po 15 letech znovu vidím tenhle revoluční počin a furt to má koule. Já nejsem špatná, jenom mě takhle nakreslili.

Woo-Hoo! (2018) (studentský film)

[FOD 2019] Chcete být cool? Kupte si masku koně. Chcete být looser? Naroďte se s koňskou hlavou. Neúspěch u žen zaručen ;). Tvůrci maj dobrej cit pro situační komiku.

El Santo bojuje proti vládci zla (1961)

[FOD 2019] Mexický národní hrdina El Santo započal svou filmovou kariéru neskutečnou chujovinou, kde místo hraní a bitek většinu času vrávorá a bojuje s těmi hodnými. WTF scénami překypující patos nedává moc smysl, ale bránici diváků na Berlinale určitě polechtal. Pauznout scénu a nechat docela dlouho běžet jen dění na monitoru je frajeřina. A i mrtvoly občas mrkají.

Tokijští kmotři (2003)

Milý humanistický film s nadlimitním množstvím velmi nepravděpodobných události ve scénáři.

Climax (2018)

Audiovizuální LSD bad trip (jak pro koho) s názorem a bez děje, jen se spoustou otázek kolem poslední scény. Takhle nějak si představuju zfilmovanou podobu pekla. Jako jednu nekončící paranoidní halucinaci. Intenzivní zážitek.

Malý Velký Bojovník (2010)

Malý prostý a přízemní muž z lidu by chtěl místo válčení pěstovat řepku. A neházet šutry na nepřátele.

Máma má raka (2016) (amatérský film)

Po předchozích filmech mi to přišlo jako pár vtipů uprostřed filmového zoufalství…

Temná hvězda (1974)

Absurdní humor hodný Monty Pythonů a inspirační zdroj pro Červeného trpaslíka. U nás prakticky neznámej kultovní film a ranná studentská tvorba Johna Carpentera ze 70. let. Depresivní antiteze Star Treku. Víte co se stane, když začne počítač uvnitř atomové hlavice filosofovat o smyslu života? Připravte se na nadkritické množství černého humoru. A už jste viděli tenhle videoklip?

Poslední jednorožec (1982)

Čtu tu spoustu nostalgických komentářů, ale já tohle dílo viděl prvně po třicítce. Verdikt: Animace krásná až na divnou anatomii jednorožců. Dějová linka obsahovaal zajímavá sdělení, která malé děti asi nepochopí, ale u filmu jsem se často nudil.