May (2002)

[FOD 2017] Někomu láska chybí natolik, že se z toho ke konci filmu zblázní. Komu nebylo May líto, ten nemá srdce. Zkuste se vžít do křehké dívky, která celý život protrpěla a jediné co chce je nebýt sama.

Lesapán (2015) (studentský film)

[FOD 2017] Erben by měl radost. Tak krásného hejkala určitě neviděl. Tahle hororová pohádka by se mu nejspíš líbila natolik, že by ji zbásnil třeba do Kytice. V černých stromech, v tmavém houští skloň svou hlavu, zrak i zbraň. Lesa stráž zlo neodpouští. Chtěls mu vládnout? Bůh tě chraň.

Špína z ulice (1987)

[FOD 2017] Hluboká sonda do života na ulici s nejlepší záchodovou scénou všech dob. Zažijte tu svobodu, kdy si můžete dělat co chcete, nemusíte vstávat do práce a nemusíte ani nic jinýho. Stačí si nějak sehnat chlast a jídlo. Jen vám to nemusí vždycky úplně sednout a rozpustíte se na hromádku slizu a kostí, ale všechno má i své stinné stránky. Špína z ulice je neskutečná jízda jedním šrotovištěm, jen pár dotáhnutejch dějovejch linií na konci mi přišlo poněkud křečovitejch a bez toho správnýho tahu na flašku.

Komabrutální duel (1999)

[FOD 2017] Zapomeňte na Oscara. Vizionářští tvůrci Komabrutálního duelu přišli s konceptem modulárního těla už na konci devadesátek v zapomenutém skvostu těch nejbéčkovějších kvalit. Utrhli vám ruku? Použijte vrtačku Bosh a pořádnej šroub, za pár dnů to bude OK. Ustřelili vám hlavu a zbyla vám jen přední část lebky? Nezoufejte, kamarád se nabídne, že Vám dá půl mozku. Vše se slepí tavnou pistolí a nasadí. A na všechno ostatní tu je svorkovačka. A když už jste na tom hodně zle, tak si přinesete kýbl krve a dáte si infuzi centimetr tlustou hadičkou. Skvostné. Když vásněkdo zabije plastovou motorovkou do břicha a do krku, tak vstanete a zastřelíte ho. A on vstane… You know… Jen mi fakt dlouho trvalo pochopit, že ten týpek na konci opravdu umřel a proto to bylo tak skvělý finále. Prostě čekáte že vstane.

Dveře 8090 (2016) (studentský film)

[FOD 2017] Pěkně natočenej předfilm jedný z nejamatérštějších hovadin, jakou si můžete pustit nebo shlédnout na Otrlci. Je to taková kratičká duchařská zombie hříčka s pointou, která potěší. Fajn jednohubka pro jednoho zombíka na jednu noc. Jen mi přišlo, že výraz ve tváři nemrtvé herečky je až moc civilní, moc vnímavej.

Nicota (2016)

[FOD 2017] V tomhle filmu je splácaný všechno, ale do Lovecroftovskýho ponoru do děsu, hrůzy a nicoty to mělo daleko. Spíš mi to koncepčně připomínalo zombie survival lidí uvězněnejch v obchoďáku. Málo komorní, moc vztahové, málo bezútěšné a bohužel to skončilo mnohem líp než bych čekal. Na druhou stranu vizuálně fajn, často s příjemnou atmosférou a ti KKK s černým trojúhelníkem na hlavě vypadali skvěle.

El Santo bojuje proti Frankensteinově dceři (1972)

[FOD 2017] Kameraman Raúl Martínez Solares si občas natočí pár filmů s Luisem Buñuelem a pak si dá pár béček s mexickým národním hrdinou. Proč ne, ale kde jinde se dá vidět tak zábavně naivní béčkovej film s tak kvalitním zpracováním? Ti velcí umělci, co se na filmu podíleli, ho naštěstí nijak nezkazili vysokým uměním, krásnými estetickými pohledy a tak. I když je fakt, že u filmu, kterej má poměry stran blízký čtverci se těžko komponuje něco úchvatnýho :-) Hlavně že tam jsou bitky s člověkem přeměněným v opici, s Frankensteinovým monsterem č. 2 a spousta bitek během záchrany Santovy velké lásky.

La La Land (2016)

Nejdřív mě uchvátila nadpozemská choreografie úvodní muzikálové scény a řemeslný um, pak už mě pohltil herecký koncert a to ostatní.NEmá smysl popisovat superlativy jak moc hluboce se mě tenhle snímek dotkl. Ještě dlouho po tom co skončily titulky jsem přemýšlel o tom konci.

Slimtime (2010)

André měl jako jedinej odvahu vyrazit do obludária. Ve svý bizarnosti jsou jím viděný procedury vtipný samy o sobě, ale jinak je Slimtime strašně nudnej a nic se v něm neděje. A i pointa není z nejpřekvapivějších. Mimochodem, netuší někdo, jak se můžou někomu odtučňovací kůrou prodloužit nohy? :) | ► Slimtime

Alarm (2009)

Připomíná mi to mé mladší já, ale na těch 9 minut to je strašně nudný. | ► Alarm