Fullmetal Alchemist (2003) (seriál)

Z FMA mám dost rozporuplné pocity. Začátek mě vůbec nebavil a byl plný pro mě nepochopitelného infantilního humoru. Prostě šónen. A pak to postupně graduje do dechberoucího závěru. Infantilního humoru ubývá, ale když se objeví, tak o to méně se tam hodí. A následný film z nacistického německa mohl být zajímavý, ale skončilo to jen nelogicky a překombinovaně. Asi nemá smysl se nějak detailněji rozepisovat, když mé pocity obsáhle vystihl DaViD´82 v recenzi u Brotherhoodu.

Gekidžóban Hagane no renkindžucuši: Šambala o juku mono (2005)

Chybí mi tu atmosféra seriálu, je to překombinované, plné nelogičností... a proč tam vlastně jsou ti cikáni? Bez nich by film fungoval naprosto stejně. Mám pocit, že po uzavření původního seriálu zůstalo otevřených mnohem míň věcí než teď.

Věž (2021) (studentský film)

U ostatních jeho děl je hustá gradující atmosféra se silným koncem a tady vůbec netuším vo co go. Zkouška animace? | ► Věž

Haraburdí (2021) (studentský film)

Když máte v hlavě bordel a zapíjíte depky... | ► Haraburdí

Desiluse (2021) (studentský film)

Stylová atmosférická jednohubka s krásně komponovanými černobílými analogovými záběry, která pomalu graduje až do finále za hranou šílenství. | ► Desiluse

Argylle: Tajný agent (2024)

Někdo se skatem grinduje zábradlí, ale ti největší borci to zvládají v zástavbě s autem! CEO of rizz! Vaughn chtěl natočit další Kingsmany, ale začal fetovat krokodýla. Je to čím dál víc to samý, emoce a chemie mezi herci nefunguje, přehnané nerealistické scény jako by parodovaly sebe sama, překombinovaný děj vrší zvrat za zvratem a často předvídatelné chování postav tam, kde máme být v napětí, celkovému dojmu také nepomáhá. Ale hlavně tam je roztomilá kočička, která je středobodem spousty rádoby humorů. Začátek vypadal slibně. Pak to jde do kopru s občasnou ucházející situační komikou. Ona už i scéna ve vlaku má své mouchy. A co logika? Třeba při vymývání mozku na moři, ktreré funguje, nefunguje, funguje, nefunguje... Proč? Po poodhalení některých zvratů si pak jen říkám WTF, dávají předchozí scény zpětně smysl? Asi ne. Nejlacinější je, že celý příběh pohání to na co všechno si vzpomene hlavní hrdinka a vzpomíná si přesně tak, jak se to scénáři hodí. A rozhoduje se tak jak chcete aby se rozhodla. Proč? Proto! Na té nejpovrchnější úrovni to je aspoň docela svižná zábava. Stačí vypnout mozek a bavit se. Nejlepší mi přišli (ve svých pidiroličkách) Cena a Ariana DeBose.

Kacin (1994)

Blbcům a dětem sekera do rukou nepatří! | ► Կացին

Ish ty, maslenitsa! (1985)

Jednoduchý příběh o hajzlíkovi, co zneužívá lidi bydlící na jeho pozemku a ničí je daněmi. Jako daň za sníh si vzal máselnici plnou másla, ale nakonec to s ním dopadne špatně. | ► Ишь ты, масленица!